Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KB 5032339

Aktualizaci KB 5032339 se mi na dvou PC nepodařilo nainstalovat. Na starším skončila s tím, že se nepovedla a vrátila změny. Na druhém novém se při 75% zasekla a dál nic - tak reset. MS píše, že je v pořádku a bez chyb a videa s návody v angličtině jsou mi na dvě věci. Je aktualizace důležitá nebo jí mohu ignorovat, případně je na ní srozumitelný návod? Na obou mám W10 Pro 22H2 a doposud jsem žádný problém s aktualizacema neměl. Díky předem za cokoliv.

ne. psal jsem, ze jde o nekvalitni odpad (.net fw), ktery podle me s bezpecnosti nesouvisi, ktery je pouze smutne prosluly stovkami ci tisici chyb.
ale nejde o bezici sluzbu, napadnutelnou vzdalene pres sit - to jsou totiz kriticke chyby.

pokud jsi jen uzivatel, co dotnet vyuzije jen obcas v ramci lokalne spustene aplikace, neni to na tvem pc bezpecnostni riziko.

proto jsou u .net fw zajimave maximalne updaty na vyznamne vyssi verzi (samozrejme s s novymi desitkami chyb).
ale je ztratou casu se obtezovat s nekonecnymi opravami toho kramu a ztracet cas s necim, co nejde nainstalovat a co se bude za mesic znovu opravovat - sam vidis, ze uz ted to obsahuje chyby.

Nojo, klasický MS fuck-up, chlapci něco posrali a na některých systémech to prostě nejde nainstalovat. Možnosti řešení jsou tři:
1) budeš se hrabat v dokumentaci, logách a motat se v tom tak dlouho, dokud nevyjde nový CUčko, který to opraví.
2) počkáš si rovnou na nový CUčko, kterým to MS opraví
3) upgraduj na 23H2 a je po problémech okamžitě - tohle je zaručený, máme to firemně odzkoušený