Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KB 5032339

Aktualizaci KB 5032339 se mi na dvou PC nepodařilo nainstalovat. Na starším skončila s tím, že se nepovedla a vrátila změny. Na druhém novém se při 75% zasekla a dál nic - tak reset. MS píše, že je v pořádku a bez chyb a videa s návody v angličtině jsou mi na dvě věci. Je aktualizace důležitá nebo jí mohu ignorovat, případně je na ní srozumitelný návod? Na obou mám W10 Pro 22H2 a doposud jsem žádný problém s aktualizacema neměl. Díky předem za cokoliv.

kumulativní aktualizace pro věčně děravý dotnet. takových vyšly a vyjdou ještě stovky.
praktický užitek: nula, absolutní odpad.
důležité jsou jen kritické = security aktualizace.

ale m$ to vydává za security aktualizaci - je to vtipálek, i když mě napadají mnohem výstižnější termity.
máš tam odkazy, počti si.
programovat přihlašovací menu k webu s tímto krámem asi neplánuješ.

ne. psal jsem, ze jde o nekvalitni odpad (.net fw), ktery podle me s bezpecnosti nesouvisi, ktery je pouze smutne prosluly stovkami ci tisici chyb.
ale nejde o bezici sluzbu, napadnutelnou vzdalene pres sit - to jsou totiz kriticke chyby.

pokud jsi jen uzivatel, co dotnet vyuzije jen obcas v ramci lokalne spustene aplikace, neni to na tvem pc bezpecnostni riziko.

proto jsou u .net fw zajimave maximalne updaty na vyznamne vyssi verzi (samozrejme s s novymi desitkami chyb).
ale je ztratou casu se obtezovat s nekonecnymi opravami toho kramu a ztracet cas s necim, co nejde nainstalovat a co se bude za mesic znovu opravovat - sam vidis, ze uz ted to obsahuje chyby.

Onehdá mi taky nějaká aktualizace nešla nainstalovat, nepamatuju se jaká.

Problém byl, že se mi nezapínala "Služba inteligentní přenos na pozadí".

Když jsem tu službu spustil ručně, tak to najednou šlo.

Jinak někdy pomůže tu konkretní službu stáhnout přes Microsfot katalog a nainstalovat ručně.

https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx

Nojo, klasický MS fuck-up, chlapci něco posrali a na některých systémech to prostě nejde nainstalovat. Možnosti řešení jsou tři:
1) budeš se hrabat v dokumentaci, logách a motat se v tom tak dlouho, dokud nevyjde nový CUčko, který to opraví.
2) počkáš si rovnou na nový CUčko, kterým to MS opraví
3) upgraduj na 23H2 a je po problémech okamžitě - tohle je zaručený, máme to firemně odzkoušený