Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Migracia z Androidu na IOS

Ano je to tak, uz skoro na sklonku zivota idem po XY rokoch menit zasadne OS a to prechodom z Androidu na IOS.
Nie je za tym nic senzacne, ani od toho nic neocakavam, skor chcem mat kazdodenne to jablko pri sebe, pretoze obcas dostavam zakerne otazky od zakaznikov, co maju tieto americke blbosti a system poznam naozaj len zbezne. Chcel b som ho poznat proste trosku lepsie a to sa inak ako pouzivanim neda.
Budem urcite so sebou nosit aj Androida, pretoze mam ho vysoko personalizovaneho...len programov na ovladanie kamier tam mam nastavenych asi 6 kvoli roznym znackam a pod.

Otazka vsak znie...ako co najviac bezbolestne prezit migraciu z (napr telefonny zoznam) z Androida na IOS?
Verim, ze to uz niekto absolvoval, ide mi hlavne o to volanie, ci taky Viber, Whatsapp (snad to bezi aj pod IOS;o)), proste veci, co kazdodenne pouzivam.

Inak kupil som si Iphone15 a to som kedysi povedal, ze tolko penazi za mobil nedam a uz je to tu. Som zvedavy ako budem nadavat, jablckari su obcas dost presvedcivi a spievaju na svoje mobily az ody.

Ja prechazela pred 6 lety, takze uz si to uplne nepamatuju, ale myslim, ze iPhone transfer z Androidu umi.
Nebylo to v zasade nic komplikovanyho, to podstatne (kontakty apod.) se preneslo bez potizi, akorat jsem si musela najit napr. nektere alternativni aplikace, ktere jsem na Androidu mela a pro iOS neexistovaly. Muj nejvetsi boj tenkrat byl s prenosem historie WhatsAppu, ale to uz mozna dneska taky neni problem, protoze mam ve WA nabidku "move chats to Android", tak treba to funguje i obracene. Ale WA je vazany na cislo, takze pokud budes mit porad i svuj puvodni Android se stejnym cislem, tak pocitam, ze ten prevod chatu te stejne asi zajimat nebude.

Tak bacha na zvláštní chování hotspotu na iPhone! Klasický hotspot je nějak moc "smart" a když zařízení mezi sebou zrovna nekomunikují, tak je odpojí a neApple zařízení pak již často nepřipojí a musíš to udělat ručně. Hotspot přes zkratku je "hloupý" a čemu se jednou připojí, tak připojení drží, až dokud jej neodpojíš.

Také Dual na iPhone je "tupý", indikace SIM je mizerná a zpětné volání je automaticky ze SIM, na kterou bylo voláno. U Androidu je to většinou krásně vidět a při zpětném volání se SIM dá vybrat, u iPhone se to lehce přehlédne a splete, což je nepříjemně, když je na jedné SIM bezplatné volání, ale na druhé je zpoplatněné vyšší částkou (můj případ).

Tak já to mám za sebou, do iPhone jsem šel hlavně kvůli velikosti Mini a skvělému foťáku, ale také jsem chtěl vyzkoušet tolik vychvalovaný systém, dlouhou podporu a pak jednoduchý přechod na nový typ iPhone.

Řeknu to takhle - trochu toho lituji, nakoupil jsem hromadu věcí od Apple, abych měl ucelený ekosystém, ale není to nic moc. Sice všechno funguje, jak má, ale časem je to nuda, a co na iOS nefunguje, to prostě neuděláš, dokud to Apple neuzná za vhodné. Z jedné strany je to trochu zjednodušení života, protože už předem víš, že se o to ani nemáš pokoušet, protože to stejně nepůjde, z druhé strany je to bezmoc, vědět, že Ti něco nevyhovuje, a Ty s tím nic nezmůžeš.

Přenos je nejjednodušší přes Move to iOS, Viber a WhatsApp na iOS máš také, ale problém je s historii chatů. Já na to koupil pár programů, WhatsApp jsem přenesl, Viber mi tenkrát nešel a teď na to nemám čas a jelikož jej skoro nepoužívám, tak na něj kašlu. WhatsApp to už teď umí nativně, takže bys to měl přenést jednodušeji, Viber to do teď neumí, jelikož Android jej zálohuje na Google Disk a iOS na iCloud a mezi sebou se nedokáži domluvit.

App Store je mnohem nepřehlednější než Google Play, ale když víš přesně, co hledáš, tak to tam najdeš. Většina toho, co za něco stojí, je placena, free verzí je málo a oproti Androidu za moc nestojí.

Spolupráce mezi Apple zařízeními je famózní, z druhé strany, když si na to zvykneš, tak Ti to už tak nepřijde a bude to jen nuda. Příjemné jsou fotky automaticky přenesené z iPhone na iPad, připojování AirPods k různým Apple zařízením podle potřeby, vyřizování hovorů a SMS na různých zařízeních současně, možnost funkce Chytré hodinky u O2 a T-Mobile s Apple Watch a další zajímavé vychytávky.

Moc mi chybí kvalitní historie hovorů z Androidu, inteligentní vytáčení kontaktu, lepší widgety a dokud jsem neudělal zkratku, tak i neustále odpojování hotspotu: https://forum.mobilmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1971&t=1324527. Mimochodem, přes Zkraty jdou dělat psí kusy, ale pro mě je to dost málo pochopitelné a zatím jsem se v tom moc nezorientoval, ovšem pro Tebe jako IT to možná bude zajímavá možnost, jak iPhone přizpůsobit svým potřebám.

jednoduchý přechod na nový typ iPhone

tohle muzu potvrdit, prechazela jsem pred rokem a skoro mi z toho spadla celist, sice to par hodin trvalo (njn, mam v telefonu hodne bordela), ale prevedlo se uplne vsechno, vsechna nastaveni, proste jako kdybych telefon nikdy nevymenila... jedine, co jsem musela, bylo postahovat aplikace (na plose byly jen "odkazy", na ktere stacilo klepnout a ony se stahly) a znovu autorizovat internetove bankovnictvi (coz chapu a jsem za to rada).

Tak pozor toto vieme uz aj mu Androidisti...tiez som nechalapal, ked som pred 5 rokmi svoj Huawei P20 Pro polozil vedla stareho mobilu (tusim HTC) a za hodinu som mal prenesenych asi 95% udajov.
Zvysne programy som doinstaloval/nastavil rucne, pripadne musel znovu aktivovat (IB ako ty, ale to je logicke v tomto pripade).
Dnes predpokladam, ze bude situacia este lepsia.

A prenesla se ti i vsechna nastaveni? Vcetne napriklad vyzvaneni, pripojenych BT zarizeni, hesel, ulozenych wifin apod.?

Ze se prenesou kontakty a data, to bych i ocekavala, ale me hrozne prekvapil prave i ten prenos veskerych nastaveni. Fakt kdyby ten telefon nebyl vetsi a tezsi, tak bych ani nepoznala, ze mam novej :-D

Kazdopadne pokud tohle umi i Android, tak super, protoze prave ty prechody mezi telefony byvaly nejvetsi opruz, takze pokud to postupem casu cim dal vic zjednodusujou, tak je to jedine dobre.

To není úplně pravda. Nepřenesou se ti mimo ebankingu např. různé autentikátory (MS/Google/Oracle apod.), a to je "by design" (tedy - ony se tváří přeneseně, ale logicky nefungují).
Stav je tedy velmi podobný tomu na Androidu, rozdíly jsou mizivé.

Ahoj,

prechod na iPhone 14 Pro z Androidu Xiaomi Mi-9SE som absolvoval tento rok začiatkom leta a neľutujem.
Situácia bola skoro presne navlas rovnaká ako u Teba.

Dlho som sa "vysmieval" jablčkárom a robil si z nich posmešky nech si kúpia "ozajstný telefón"... a aha už ho mám aj ja...:-)
Nesral som sa s tým a rovno som vhupol do sveta IOS a ich ekosystému. Mám v ňom 2x E-SIM (jedna firemná, jedna súkromná).

Rovno Ti môžem povedať, že toto je naozajstný telefón !!!

S prenosom údajov sa tu rozpisovať nebudem, pretože som nepoužil návod, ktorý odporúčajú v Apple - sú na to aj aplikácie..., ale tých pár aplikácii, ktoré používam som si stiahol ručne a
netrvalo to dlho. Kontakty som si preniesol cez Google atď.

Všetko šlape ako som ešte nezažil, plus nejaké vychytávky, ktoré mi môj android neumožňoval.

Android už nechcem ani vidieť...:-)

Moja obľúbená aplikáca je iMessage a hlavne FaceTime (žiadne whatsapp, viber, telegram a pod. nepotrebujem - nechcem)

Zatial si neviem predstavit, co uzasneho b som mal na Iphone vidiet, papierovo je na tom slabsie ako mobily, co som mal ako altrenativu (napr Samsung S23), ale chcem mu dat sancu.
Aj preto som siel do relativne draheho Iphone15 a nie do starsich modelov, kde sa mi napriklad 12Mpx fotaky zdali zufalo zastarane na dnesnu dobu.
No uvidime, pretoze asi som naozaj tam, kde si bol ty pred tym prechodom, ocakavania mam naozaj minimalne.

Mňa v minulosti odrádzala na iPhonoch slabá výdrž baterky - toto už dnes neplatí - nabíjam každý druhý deň a to sa neobmedzujem v používaní...
2x e-sim mi vyhovuje, lebo som bol zvyknutý na 2 simkáč z androidu...Iste e-sim profilov v iPhone môžem mať kľudne aj 8, ale taký masochista zase nie som...

Fotky to robí úžasné, videá sú tiež výborné a o Mpx to určite nie je...to Ti vysvetľovať nemusím...

Aplikácie fungujú všetky, nič sa neseká...asi to viem používať... :-)

Apky na zabezpečovačku a kamery - idú lepšie ako na Androide, to isté internet banking... kto neskúsil - nemôže porovnať...

Jabka běžně potkávám, používat to nechci a nebudu. Je to na mě moc vomezený systém. Pro běžné užovky jinak ale asi OK, prostě jim to nedovolí nic, a tak užovky mají koleje, po kterých jedou. Seká se to a memleakuje úplně stejně jako Android, pokud tam naházíš productivity nástroje (Outlook/Teams).
Problémy budeš mít se síťařskými nástroji, na Androidu je můžeš přehazovat vidlema, na iOS máš smolíka. Ale třeba tooly od Ekahau jsou trochu lepší na iOS... jenže když máš půl melouna na hardwarový sidekick a licence, tak už platformu pro tooly neřešíš. :-)

Problémy budeš mít se síťařskými nástroji,

Ktere sitove apky pro Android ti nefunguji na IOS ?
Sitove apps mi funguj na IOS nejak bez problemu : Komunikace server (debian, Windows server 2022), SSH, scan zarizeni v siti, prvky WLAN, filemanager, vcetne pingovani a klasickych zakladnich sitovych prikazu.
Vomezeny v cem presne ? Jestli myslis fakt, ze neni jednoduche jak na Android instalovat infikovane APK stahle nekde z netu, tak to je diskutabilni, treba momentalne se Android potyka s malware Badbox a Peachpit , nebo Malware Triada a to vcetne zarizeni ATV/GTV.
Zadny OS neni pred malware v bezpeci, ale nekteri Android auto admini, nebo ti co instaluji kuprikladu appky s piratskm obsahem pro stream filmu zdarma coz je jedna z nejvice pouzivanych cest tomu vylozene otviraji vratka. Jestli telefon s uzavrenym OS moznost teto infekce zmirni, tak to urcite preziju.
Vim ze ted probehly nejake zmeny, ale co na iPhone je pro me omezujici, je abstence portu SD, a celkove zpusob prenaseni nekterych souboru do iPhonu.

Neexistuje žádný funkční wireless scanner například. Filemanager je ti k prdu, když třeba keepass db musíš nahrávat přes pošahané iTuňáky přímo do blobu appky. Totéž práce s SCP/SSH, je to prostě všechno strašně složitý a zabržděný. O nějaké pirátění zcela určitě nejde, na Androidu se dá najít prakticky skoro vše zdarma, naopak na iOS si nechají zaplatit i za blbosti..

O nějaké pirátění zcela určitě nejde, na Androidu se dá najít prakticky skoro vše zdarma, naopak na iOS si nechají zaplatit i za blbosti..

Přesně tak, také jsem si myslel, že když je většina programů na App Store placená, tak bude i výrazně kvalitnější, než programy zdarma na Androidu, ale často je to právě opačně.

Nebudu ti klikat debilni minuska ale skanery pouzivam. Kdybys znal zaklad iOS, pouzil by jsi wscan ktery je integrovan a je soucasti OS (kuprikladu v AiP utilitach). LAN scaner (ping/portcheck/scan) z hlavy me napada treba klasicky NET ANALYZER , netrvrd jak ze zadny neexistuje.
(mimo iNet Network Scanner a iNet Tools, funguje i klasicky Network Analyzer ktery je i pro Android)
Filemanager zpravidla integrovany, nebo FE File Explorer (s podporu pripojeni NAS, FTP, SFTP, Gdrive, Odrive, Redfish etc), vic nepotrebuji.

Totéž práce s SCP/SSH, je to prostě všechno strašně složitý a zabržděný.

Slozite jako co ? Jedine co v SSH musim zadat je IP adresa a user + pswd, jestli je toto pro tebe slozite tak prosim. Prevazne pouzivam [Terminus], [FTP manager] a [SysAdmin].
Nevim co a jak pouzivas ale SSH pouzivam pomerne casto (prevazne pracovne), zabrzdene tam nic neni, krome toho muzu aplikaci ihned pouzit bez sledovani minutoveho reklamniho videa nez se aplikace vubec otevre.

.. mimochodem, vsechny ty aplikace jsou zdarma, o proti android v nich neni tolik Google ADS reklam ktere vyskakuji pri kazdem zmacknuti obrazovky.

Promiň, ale já nepotřebuji nástroje pro běžné uživatele, to nejmenší, co je třeba (tj. čím ty požadavky začínají), je u wlan scan nutnost vidět MAC adresy APček, kanály, použitý ciphersuite. Představ si, že jsi ve velkém skladu, kde na každém druhém sloupu je namontované jedno rádio a vyznej se v tom! Když to potřebuju měřit, použiju Ekahau se sidekickem, ale pro základní orientaci, že je vše nastaveno správně, je ideální právě mobil s wlan scannerem.

Ty filemanagery a SCP klienti mají právo na lokální storage? To přece nefunguje kromě tuším fotek, hudby a kontaktů? Protože já používám mobil jako počítač, ukládám do něj data, ty lokálně modifikuju jinou aplikací a pak je zase nahraju jinam.

Já v Androdu žádné reklamy nemám. :puff:

Wireless scanner je přeci už v systému. Filemanager je skutečně k prdu, páč každá aplikace běží izolovaně ve svém sandboxu. KeePass db mám svázanou přes DropBox včetně tabletu a MacBooku a stolního Mac a stolního Linuxu. O nic se nikde nestarám, když někde se udělá změna, je všude a funguje to za oponou samo.

Během těch 30 let jsem v kryptografii "potkal" několik ciphersuites, jejichž komponenty byly pokládány za bezpečné a dnes už nejsou. MD5 hash, 3DES jsou už passé. AES je dnes na vrcholu, ale už se mluví o tom, že AES-128 je výhledově také "na odstřel."
Takže ne, díky, že je něco šifrováno ještě neznamená, že to jednou nepůjde poměrně jednoduše cracknout. Dále tu je stále riziko, že programátor/ři udělali při implementaci šifrování fatální chybu, nebo že to má backdoor. A to, že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou. :-)

Ono se prolomí nakonec všechno. Výpočetní výkon stoupá a co dříve by brutal forcem trvalo věky, postupem doby bude za pár minut. A ještě pomůže AI. AES-128 taky na odstřel? No potěš koště. Ono se dá čekat všechno. Naštěstí v bance mám prd a když by mi chtěl někdo zbořit heslo na FB, ať si to užije :-D. A že mají programátoři zadní vrátka, tomu bych věřil. I na Borland (Paradox) se prosáklo, že má univerzální heslo (jIGGAe) které rozšifruje databázi ať tam máš heslo třeba na 100 znaků. I já mám do svých programů také backdoor ale z praktického důvodu. Když zákazníkovi napravuji jeho bordel v datech, abych se nemusel furt dokola ptát na jejich heslo do programu a nevypadám jak trubka ale genius.

Určitě bych ti doporučil si hned od začáteku naučit zakladni gesta, které ti zjednoduší celkové užívání telefonu.
Myslím zeže zcela základní je tah prstem z horní-střed části dolů pro zobrazení info/zpravy, a dolů - z rohu pro rychlé menu.
V safari dva prsty na link otevře link v novém okneokně , kdyz klikneš na čas a jsi na spodu stránky, stránka se odscrooluje automaticky na začátek.
Když pridržíš prst na ikonĕ aplikace, zobrazí se ti rozšířené možností jako poslat SMS, napsat zprávu, přidat kontakt etc. To samé pro položky v menu, třeba přidržením prstu na baterce/lampĕ, můžeš zmenit intenzitu, věci profil. Docela přesně funguje i foto-metr.

Je toho hodne, sam sem tam najdu neco nového po rocích užíván.
Jinak IOS ma i docela kvalitní TTS včetně slovenského jazyka. iPhone používám zpravidla kvůli tomu, že jsem velmi spokojen s celkovou reaktivitou a optimalizací bez potřeby 16 GB RAM a 16C CPU. Baterka drží také velmi dobře. Některé IOS aplikace co používám nejsou pro zařízení Android dostupné nebo jsou moc osekané od funkcí. Jak se naučíš iPhone dobře používat uvidíš že si řekneš že to ve finále není tak hrozné jak nĕkteří stale opakují a rozdíl proti Android začneš pocitovat mnohem více :)

PS: Jinak zadne zařízení od Apple mimo Apple TV nemám a užívání iPhone mĕ nějak neomezuje, takové to ze musíš mít doma vše od Applu mi případne že píšou lidi co apple nikdy nepoužívali, averze některých je jen zbytečně přehnaná a spíše zaujatá.. .

Takze zatial sa naplnaju cierne scenare.
Iphone 15 je fajn, je dokonca trosku mensi ako moj stary 5 rocny mobil, co mne, ale celkom vyhovuje.
Ale...registracia konta cista katastrofa.
Najprv som nevedel 2x prejst cez uvodnu obrazovku, kde sa len tocila stranka, ale nic sa nedialo.
Potom sa mi na 3x podarilo prejst na overovaci kod na email, ktory ked som zadal nic sa nestalo. Zadal som znovu a zase nic.
Cely proces registracie som skusil znovu v inom prehliadaci s rovnakym vysledkom.
Pri dalsom pokuse som sa uz dostal k zadaniu sms kodu...ten som zadal a opat nic. Stranka bud nereagovala, alebo sa len tocilo koliecko.
Proste registracia prebehla na 10x cca a trvala mi asi 30min.
Potom som chcel stiahnut YT, ale pytalo heslo k AID hoci som mal nastaveny Face ID....s tym som stravil dalsich 15min a nakoniec kapituloval a ten YT stiahol cez AID.
Kamera foti pekne, este krajsie toci, ale zatial ma ten telefon/system dost nasral...nehovoriac o tom, ze som ako androidista samozrejme v system dost strateny (ale to je o zvyku).
Edit: A to ma nastvala ta appka na prenos udajov, co chcela v zlave 50% od mna za prenos 7 eur ci kolko a keby som chcel aj Whatsapp tak cez 30 eur....to my androidaci sme zvyknuti na iny komunizmus.

Potom som chcel stiahnut YT, ale pytalo heslo k AID

Přesně to samé mě taky docela sralo, hlavně když to chtělo uctu Apple při stahnutí každé aplikace z Apple store, tak pro instalaci 10 aplikací jsem musel desetkrát zadát heslo . Sice jsem z Linuxu zvyklé mačkat heslo při nekterymých operacich, ale i na mě to bylo moc.
Naštěstí je možnost místo hesla zvolit jen kód nebo přiložení prstu, a ten je vyžadován jen jednou.

Odemykání oblyčejem jsem naposled používal na Windows Phone, mám divnej ksicht, a telefony ho často těžko rozlouskávají, třeba co jsou oči, co jsou uši.. GoogleLens mi po oskenování oblyčeje začal tvrdit že jsem váza, tak asi tak.

Zapamatuj si jedno pravidlo a bude se Ti s iPhone sžívat jednodušeji - není to takový zázrak, jak to tvrdí iOvce, ale ani takový šmejd, jak má člověk pocit při prvním seznámení. Některé věci jsou celkem šikovné a vymakané, ale intuitivně to nezjistíš, musíš si to někde přečíst anebo Ti to někdo řekne/ukáže.

Já třeba dnes po cca roce a půl užívání iPhone hledal, jak vypnu PIN na eSIM u nového iPhone, který ale také mám už asi 1/2 roku. Kdysi jsem to podle Internetu vypnul a zapomněl, kde se to nachází. Na novém iPhone se po každém restartu musí zadat PIN nové eSIM, kterou ale skoro nepoužívám (2. číslo) a vždy bylo jednodušší jej zadat, než hledat, kde se vypíná. Dostal jsem se k tomu až dnes a koho by napadlo, že řízení a nastavení SIM je pod položkou Mobilní data. ]:(

PS: U všech Androidů, kromě Samsung S22U, jsem většinu vecí dokázal najít a nastavit intuitivně, bez hledání na Internetu. Samsung S22U byl trochu složitější, ale zase měl skvělou nápovědu přímo v menu, takže se potřebná věc dala vyhledat přímo v nápovědě. U iPhone většínou musím na Internet.

PSS: Použil si na přenos Move in OS? To je přímo od Apple a funguje spolehlivě! Na WatsApp nepotřebuješ nic, stačí použít funkci přímo ve WhatsApp: https://faq.whatsapp.com/686469079565350/

To je divné, před rokem to bylo zdarma, ale WhatsApp to ještě neumělo. Já mám Family Edition Backuptrans
Android iPhone Data Transfer +, Backuptrans Android iPhone WhatsApp Transfer + a Backuptrans Android iPhone Viber Transfer +, ale použil jsem to jenom na začátku na nějaké experimenty a vlastně jsem potřeboval jenom ten WhatsApp. Na Data (Kontakty, Fotky, SMS a Dokumenty jsem použit Move to iOS, a Viber potřeboval downgrade na nižší verzi, která se instalovala z jejích webu, ale Xiaomi mi nechtělo povolit instalaci z jiných webů a nešlo to odblokovat, tak jsem se na to vybodnul.

Pokud bys měl zájem si s tím hrát, mohu se podívat, kde ty programy mám a jestli je lze ještě stáhnout a poslat Ti je ...

Tak samozrejme prostredie iOS je iné ako Android, na to si budeš musieť chvíľku zvykať ... :-)

Zrejme si bol veľmi nedočkavý a hneď si sa pustil do vecí o ktorých si nevedel ako fungujú. Ja som pred kúpou mobilu najprv prešiel všetky videá o prvotnom nastavení, zoznámil som sa s prostredím a bol som vcelku na
všetko relatívne pripravený. Tebe tiež odporúčam si pozrieť nejaké videá, intuitívne by som to asi nedal...

Hlavne prvé 2 dni som len prechádzal všetky nastavenia a neinštaloval som žiadnu apku. Keď som mal vytvorený účet, nastavené všetko čo som potreboval začal som postupne inštalovať apky.
Vleziem do Appstore - dám inštalovať apku - oskenuje mi to ksicht, 2x ťuknem na bočné tlačítko a hotovo. Takto hladko to prebiehalo a prebieha dodnes.

Trošku som sa obával spolupráce s Garmin hodinkami, predsa len Apple všade tlačí tie ich Apple watch - beriem, že to spolu funguje skvele, ale tá úbohá výdrž... Nakoniec moje Garmin a iPhone fungujú spolu úplne perfektne...

Poznámka: vstavaný emailový klient stojí za hovno, nepoužívam ho... mám na súkromné veci Gmail appku a na pracovné maily som vyskúšal už asi 3 "vraj najlepšie", ale ani jedna mi nevyhovovala...teraz mám a používam Spark...

Vyzera to, ze si uz ma zacina spoznavat, asi bola chyba vo FID a ja som si to len nevsimol, takze instalacie uz prebiehaju ok, aj ked tel musi byt vzdy kolmo na tvar inak ma dost velky problem ma identifikovat.

Paci sa mi zvuk, fotky su dobre a video ma konecne stabilizaciu, po ktorej som tak tuzil;o).
Siri mi tiez rozumie, aj ked vyslovnost ulozenych mien v zozname je obcas hrozna...napr slovo macka, sa v EN cita uplne inak akoby clovek cakal, takze som parkrat volal inemu cloveku ako som chcel;o).
Velmi ma potesil hlasom nastavitelny timer, vec co casto pouzivam, na hodinkach mam na to dokonca nabindovane tlacitko a co Android dobre nevedel...Siri spolahlivo nastavi co potrebujem.
Sklamal ma ChatGPT, oproti Bingu je velmi hlupy a vie len rozpravat, Bing vie zase vsetko, ale obcas trepe hovadiny...ale to uz nie je zalezitost IOS.
Bt nevideli moj Amazfit hodinky, ale cez Zepp aplikaciu uz hej co bolo divne....ako keby nebolo zapnute bt, aj ked sa tvarilo, ze je a neustale sa tocilo kolecko, ze hlada dostupne bt zariadenia.
Uvidim, co vydrz baterky a telefonovanie z neho, ci handsfree v aute, kde androidi dost blbli casto a ja som vraj ludom vypadaval.

Navyse auto vie s IOS komunikovat bezdrotovo, pri Androide len kablom, co ma dost stvalo, takze dalsi +.
No uneseny z toho nie som

Pokuhlavajici prirovnani, presne, jak je od tebe zvykem. To ze se indukce vypne, neznamena se zastavi vareni vajec (a navic ne kazdy ji ma, ja mam treba plyn)...:-)

Me vzdy bavi, jak na Apple nadavaji ti, co meli cely zivot jen dementni Android a Apple telefon měli v ruce tak pet minut - pripadne nikdy. To same plati o Windows vs macOS.

Také nechápu tu umíněnost Apple fans a nedivím se, že je někteří mají za iOvce. Uznávam, že u Apple je hromada věcí, které jsou skvělé a vychytané, ale ten diktát podle názoru jeho vývojářů, že je tohle je to pravé a jenom tak se to musí dělat a naprostá ignorance jiných systému je někdy neskutečná.

Také uznávám, že ty neustále diskuze a výpady od Android fandů, co vše Apple neumí a jak zaostává o 100 světelných let od Androidu, jsou únavné, jelikož rozumný člověk ví, že s tím nic neudělá a buďto se s tím smíří a doufá, že někdy v budoucnu to trkne i vývojáře od Apple, případně mu dojde, že je to něco za něco a že jedno vylučuje to druhé, anebo jde od Apple pryč, takže proč to neustále probírat, ale většina reakcí Apple fans je fakt hodně agresivní a fanatická.

Mne to prijde stejny na obou stranach... jsou iOvce stejne jako AndroidOvce (a mezi nimi snad i dost relativne normalnich lidi, kterym je putna co kdo pouziva, hlavne kdyz jsou spokojeni).

Osobne si myslim, ze vetsine uzivatelu muze byt v zasade uplne jedno, co vlastne maji - smatlaci placka na volani, sms, whatsapp, foceni, facebook, instagram a hry je oboje. Pak jsou ti, co od toho zarizeni ocekavaji neco konkretniho, a podle toho si vyberou, ktery system jim vyhovuje vic. A pak jsou ti kriklouni, kteri nedaji pokoj s tim, ze to jejich je nejlepsi na svete a to druhe je krap k nicemu, a vsechny s tim otravujou :-D

jj. Jedna věc je si vybrat "svou" platformu a být schopen říct proč, druhá pak snaha očerňovat tu druhou a nenechat na ní nit suchou. A bohužel většinou jsou to právě applisti, kteří jsou agresivní, nebo pasivně-agresivní (a plus ten fanatismus).

Občas se hodí použít mezerník jako trackpad, což jsem také zjistil až později, tak si to vyzkoušej.

Věděli jste, že virtuální klávesnice obsahuje skrytý trackpad? Stačí dlouze stisknout mezerník a klávesnice se zobrazí bez znaků a přemění se na trackpad, což vám umožní rychle pohybovat kurzorem na obrazovce skrze text, který jste napsali. Možná už tento tip znáte. Ale věděli jste, že pokud na trackpad klepnete jiným prstem, můžete také vybrat text?

10 tipů na funkce pro zrychlení práce s iOS 16!