Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Heker mi poslal správu - ako ďalej postupovať?

Pred chvíľlou mi heker poslal túto správu:
Musím sa s vami podeliť o zlé správy. Približne pred pár mesiacmi som získal prístup k vašim zariadeniam, ktoré používate na prehliadanie internetu. Potom som začal sledovať vaše internetové aktivity. Pred časom som ťa hackol a získal som prístup k tvojim emailovým účtom.
Nakoniec mi napísal aj heslo do môjho emailového účtu, na ktorý mi chodia aj výpisy z banky. Čo mám robiť, aby sa mi nedostal do bankového účtu?

Čo mám robiť, aby sa mi nedostal do bankového účtu?

heslo k bance si snad neposíláš do mailu ::) takže do banky se ti nemá jak dostat.

ale v tom mailovém účtu bývá typicky nějaký telefon / 2.mail pro obnovení při ztrátě hesla. a tam už je ten "hacker", nebo ten druhý mail taky ukradl - doporučuju zkontrolovat a změnit na bezpečný foun/mail.

Do banky mám dvojité overenie cez telefón, tam by sa heker nemal dostať. Stačí ak zmením heslo v účte, ale takú možnosť Zoznam.sk mi neposkytol. Je to tam iné, ako na českom Seznam.cz. Pátram po tom. Horšie je, heker mi pred rokom odhalil všetky heslá v zozname hesiel. Mnohé som zmenil. Uvidím, či ma bude zase vydierať, ako vtedy.

no jestli ma uz rok nastaveny zalozni mail pro obnoveni napadeneneho uctu na cizi@mail.ru, pak ty hesla meni celkem zbytecne.

nepise o tom, ze by udelal kontrolu sveho nastaveni, stejne jako loni.

jestli ma pristup do jeho spravce hesel nekdo cizi, musel by kontrolovat i historii prihlasovani na gmail (svazany s androidem), ale je mozne, ze o tomto uctu ani nevi.

netroufl bych si rict, ze pan vi co dela.

1) já nepíšu o heslech ani o jejich složitosti. jestli používáš stejné heslo k mailu i u bezcenného eshopu, ze kterého časem unikne i s tvými údaji a "hacker" balík těchto mailů s hesly koupí, nemusí se přece nikam vlámat.

2) všechny mailové služby co vím mají možnost obnovy přístupu pro zapomnětlivé majitele - třeba na jiný uvedený mail, na mobil - a tam právě může být ten zloděj. takže po tvé usilovné změně hesla mu pohodlně přijde zpráva o novém heslu.
a tuto kontrolu je nutné udělat, ne si dokola hrát s hesly a nemít zabezpečené účty.

3) protože byla řeč o správci hesel google a android má taky kdekdo, chce to nejdřív navštívit svůj google účet kliknutím na ikonu se svými iniciálalmi:
zabezpečení - jak se přihlašujete do google:
- dvoufázové ověření
- telefon pro obnovení
- mail adresa pro obnovení

potom podobnou kontrolu v nastavení mailu na zoznamu.

Pred chvíľou som si sám sebe poslal email z konta Gmail na Zoznam.sk, lebo mi veľa hodín nič neprišlo. Myslel som si, že po zmene hesla niečo zahaprovalo. A čuduj sa svete - v prichádzajúcom emaile sa okrem môjho mena objavilo aj cudzie meno. Neviem si to vysvetliť, lebo doteraz sa mi nič podobné nestalo. Tú osobu, ktorej meno tam bolo, totiž poznám. Kedysi som jej čosi predal cez Bazoša. Bola to sympatická seriózna pani stredného veku, ktorá určite nevyzerala na hekerku. Vie mi niekto objasniť takúto záhadu?

Tu jistotu, že je všechno v pořádku, bych zatím moc neměl. Zkontroluj si PC na škodnou, jak psal IQ37 v 16:31, radí ti dobře. A pošli si nový mail, to psal taky, můžeš si na pokusy založit třeba přímo na Zoznam nebo na českém Seznamu, to je jedno.

A proč by nepřišel hned nebo za pár vteřin? To není Česká pošta. :-) Na to se ale nikdo neptal, měl jsi zkontrolovat PC a poslat mail z jiného účtu. No snad ten pokus byl už bez dalších adresátů. Ještě si ho pošli zpátky, tj. dej Odpovědět a zkontroluj ho po přijmutí. No já už tu končím, stejně jsi označil jako vyřešené, tak ti to asi takhle stačí.

Řekl jim: „Proč jste tak ustrašeni, vy malověrní?“
Vstal, pohrozil větrům i moři; a nastalo veliké ticho.

:-D + 63 postů!

Řekl bych, že záhada emailu může být daleko prostší. Kontakty má pravděpodobně v adresáři. Abeceda bude v SK taky stejná, tedy Vladimír a Zita budou vedle sebe. Pak jen stačí nepozornost, slabší zrak (na co brejle, protože na to přece vidí dobře) nebo třesoucí se ruka a dva adresáti v mailu jsou na světě.

Zrak mám dobrý, na blízko som videl vždy lepšie ako diaľky. Okuliare nepotrebujem, hoci so starší ročník. Dokonca aj do diaľky sa mi pred dvoma rokmi zlepšil zrak, čo mi rovesníci závidia. Omyl je preto vylúčený. Ja som z adresára nič nevyberal, zvolil som iba Nová pošta, konto Zoznam a z neho som odoslal krátky oznam, žiadnu adresu som nevypisoval. Moja majlová adresa bola v konte Zoznam predvolená, Zita tam nebola. Objavila sa iba pri v prijímacom maile, preto to nechápem. Doteraz sa mi to nikdy neprihodilo.

v pohode.
prihlasovaci udaje do banky jsi (zatim) mailem neposilal, takze banka neni ohrozena.
na ostatni se vykasli, stejne nemas energii to zkontrolovat.
nakup medovinu, predvar si koreni, pridej do deci medoviny a 30s v mikrovlnce.
do noveho roku se vyhybej mailum a bankovnictvi.