Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zabezpečení sdíleného mailboxu

Zdravím,
potřeboval bych tip, jak vyřešit lépe danou situaci. MS 2003 server, active directory, MS Outlook 2003.

4 pracovníci mají mimo svůj mailbox připojen také "sdílený" mailbox info@firma.cz. Je to z toho důvodu, že tito 4 podle toho, kdo z nich má čas, rozhodnou komu došlý mail dále ve firmě poslat k vyřízení (mail přeposílá, originál zůstává v mailboxu). 4 proto, že je nutné zajistit zastupitelnost i kvůli rychlé odezvě na tento došlý mail.

Na záložce Exchange advanced, Mailbox Rights má tato distribuční skupina zaškrtnuto Read permissions a Full mailbox access a v outlooku mají tento mailbox připojen jako další poštovní schránku.

Až potud je vše v pořádku, všichi vidí nově došlý mail tučně a zpracované netučně a synchronizace stavu probíhá velmi rychle. Ale jen do doby, kdy někdo zazmatkuje a mail omylem buď přetáhne k sobě nebo ho rovnou vymaže.

Potřeboval bych této skupině lidí umožnit pouze tyto maily číst a přeposlat, ale už ne mazat. Právo k maiboxu patrně jinak nastavit nelze a jsem v koncích s tím jak to vyřešit aby to fungovalo.

Nemáte to už náhodou někdo vyřešené?

Díky za každý tip.

Protože v Exchange je pro mailbox pouze právo full. Tam nejsou práva stejně jak v AD. Je tam pouze tady toto, co je na obrázku níže.
A tak, jak je to na tom obrázku jsou standardně nastaveny práva pro majitele mailboxu. Read tam bohužel není.

[http://searchexchange.techtarget.com/digitalguide/i mages/Misc/ch5_Page_69_Image_0001.jpg]

//Edit: ještě doplním, že všechny mailboxy jsou v rámci jednoho mailbox store v rámci jednoho serveru.

Moment.. ty to máš vyřešeno jako normální mailbox? Proč? IMHO je lepší použít mail-enabled public folder, pak budeš mít tyto možnosti:

[http://img357.imageshack.us/my.php?image=exchangezl 6.png]

Variantou jak pro mailbox získat výše uvedené nastavení práv, je nastavit si někde na PC Outlook s "domácím" účtem a nastavit práva z Outlooku.

Ano, je to normální mailbox. Veřejné složky u nás není dovolené provozovat. Jsem jen strom v lese, takže jsem dost svázaný pravidly. VS údajně dělaly v rámci lesa nějaké problémy, proto je zakázali.

Kdysi jsem ale veřejné složky testoval a pokud si ještě trošku vzpomínám (hosipa je sviňa ;-)), tak je viděli všichni v rámci domény, což v daném případě nelze. Ne všichni v doméně smí daný mail došlý na info@firma.cz číst.

Zkusím to ale i tak v pondělí otestovat. Díky za tip.

na to jsou právě přístupová práva, kdo co smí vidět :-)

Pokud to musí zůstat jako mailbox, pak to udělej tak, že si v Outlookem "nepoužitém" profilu nastav Outlook na tuto schránku (jako první schránku, ne jako další schránku) a zde nastav práva. Problém je, že ta práva budeš muset nastavit na každou složku, včetně podsložek, pokud nějaké jsou.