Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5.1 zvuk ve webovém prohlížeči a BS playeru

Zdravíčko,
prosím o radu. Mám nově na stolním PC připojený třemi jack/cinch kabely přes ONKYO TX-DS595 reciever 5.1 repro setup. Test ve windows dokazuje správnost zapojení (každý kanál hraje tak, jak má), dále testovací videa (stažená třeba odsud: https://drive.google.com/.../1JxmeedtAtgmoafXv9rro... ...) také fungují když je pustím ve VLC playeru, tak jak mají. Hry podporující prostorový zvuk také fungují. U Netflixu spuštěného v aplikaci se mi také zdá, že hrají všechny kanály ( u těch filmů, které mají 5.1+ audio).

Když ale pustím ta videa ve BS playeru nebo když zkusím na přes prohlížeč (Brave, Chrome, Opera i Edge) YouTube (třeba toto https://www.youtube.com/watch), Netflix něco dalšího, co by mělo být v 5.1 soundu, tak mi hrají pouze přední dva reproduktory ve stereu.

V BS playeru jsem v Předvolbách nastavil - Zvuk -> InterVideo AC3 -> 6 reproduktorů (5.1 kanálů) a stejně to hraje pouze stereo.

Jakým způsobem zajistit, aby mi v internetovém prohlížeči a v BS palyeru hrály všechny kanály tak, jak mají, pokud to zvuková stopa bude umožňovat?

Předem děkuji za jakékoliv rady.

Ahoj
BS player neznám. Používám VLC a to píšeš že ti funguje, používej, taky používám přenos audio multikanál do receiveru
Sice to mám propojený HDMI, ale to je asi jedno, mě to dekóduje už v PC AMD High Definition Audio device a posílá už multikanál po HDMI, receiver to hlásí
Nebo máš prostě něco v něm špatně nastavený

Co se týká Youtube tak vím že nepodporuje 5.1 zvuk, nepodařilo se mi to nikdy
I když zkusím něco stáhnout ve 1080p tak je tam zvuk stereo AAC
Pokud to samé video je i v 2160p ve staženém je zvuk OPUS také jen stereo
Internetové prohlížeče obecně nebudou umět prostorový zvuk
Z toho plyne že Netflix přes prohlížeč pojede jen stereo

Něco jiného je app Netflix optimalizovaná pro Android TV, tam to funguje jak má, dokonce DD+

Máš zaplatenú licenciu na intervideo ac3 ? Intervideo ac3 kodek nieje freeware,pokial uplynie trial,tak prestane fungovať …..okrem toho je to software z roku cca 2005,takže už nemusí byť kompatibilný so súčasnými OS a súčasným hardwarom….