BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
přepočítání rozměrů dělá rozumně irfanview. skvělejší na podobné úpravy je paint shop pro ale ten není zdarma.
jednoduchá grafika = jednobarevné plochy, text:
obrázky vytvořené v pc mají default barevnou paletu 16miliónů barev, i kdybys použila jen 3 barvy. to znamená že zvláště .bmp bitmapy jsou obrovské soubory. zmenšení barevné hloubky umí přeba irfan view, a opět skvěleji paint shop pro.
další zmenšení velikosti souboru lze dosáhnout uložením do formátu s bezztrátovou komprimací (gif, png). umí to každý soft.
pokud je původním zdrojem obrázku fotka, nemá cenu dělat s obrázkem změny barevné hloubky či formátu (nechat v komprimovaném .jpg). akorát po zmenšení rozměrů se doporučuje použít funkci ostření jestli ji program má, protože zmenšením přijdu o polovinu detailů a obrázek je neostrý.