Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel 365 - (ne)zápis čísel do buněk

Ahoj,

do buněk ve sloupcích A a B zapisuju celá kladná čísla a nulu. Abych tam nenapsal nic jiného tak to mám ošetřené pomocí Ověřování dat.
Někdy zapíšu první číslo do sloupce A, jindy do sloupce B, podle situace.
Ale potřeboval bych, aby když je v jednom sloupci zapsaná nula, aby nešla zapsat na stejném řádku do druhého sloupce.
Jde to nějak?

Děkuji

Áno, dá sa to nastaviť v overovaní dát, ako kritérium však musíš použiť vlastný vzorec, ako ťa smeroval host.
Overovanie vlastným vzorcom funguje tak, že pokiaľ je výsledkom vzorca TRUE, je vstupujúca hodnota prijatá, pokiaľ je výsledkom FALSE, vstupujúca hodnota je odmietnutá a zobrazí sa chybové hlásenie (ktoré si tiež nadefinuješ sám). Takže musíš pošpekulovať, ako zostaviť vzorec, ktorý Ti odkontroluje všetko to, čo potrebuješ a vracal TRUE len v prípustných prípadoch.
V Tvojom prípade bude overovacie kritérium VLASTNÉ a overovacím vzorcom bude vzorec:
pre bunku A1:
=AND(ISNUMBER(A1);A1>=0;OR(AND(B1=0;A1<>0);AND(B1<>0;A1=0);AND(B1<>0;A1<>0)))
pre bunku B1:
=AND(ISNUMBER(B1);B1>=0;OR(AND(B1=0;A1<>0);AND(B1<>0;A1=0);AND(B1<>0;A1<>0)))
Overovacie kritériá sa dajú vypĺňať smerom nadol, čím dosiahneš kontrolu na ľubovoľný počet buniek.

P.S. Len dúfam, že to platí aj pre Excel 365, pre môj Excel 2016 to funguje

Tak jsem to zkusil a nefunguje to. Nevím jak jiný verze, mě to bere prázdnou buňku jako nulu. Excel mám v češtině, nemůže to být tím? Nevím, no.

Hrál jsem si s tím a toto mi funguje:

A1:
=A(JE.ČISLO(B8);B8>=0;NEBO(A(B8>0;E8>0);A(B8>0;E8=0);A(B8=0;NEBO(E8>0;JE.PRÁZDNÉ(E8)))))
B1:
=A(JE.ČISLO(E8);E8>=0;NEBO(A(B8>0;E8>0);A(B8=0;E8>0);A(E8=0;NEBO(B8>0;JE.PRÁZDNÉ(B8)))))

Děkuji všem za rady

Jasné, že je to českou verziou, nenapadlo ma uviesť aj české znenie, sorry. Mne to pracovalo správne aj s prázdnymi bunkami bez potreby ošetrenia vo vzorci, možno je niekde voľba, ako má pristupovať overovanie k prázdnym bunkám... (neviem teraz preveriť). Hlavne je fajn, že si sa s tým pohral a prišiel si na to.