Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel ikona vykřičník

Ahoj všem,
Mám dotaz. Vytvořil jsem Excel hru ( Riskuj ) a provázal jsem xy listů na sebe tzn. Klikni na 1 otevře se list 5 a z 5 na 8. Toto jsem udělal pomocí maker. Soubor jako takový jsem uložil jako XLSM. Nějakou dobu správně fungoval do doby než jsem to poslal lidem se kterými hrajeme tu hru. Po odeslání se mě u ikony udělal vykřičník. Ve vývojáři na prohlidnuti maker není ani 1 a má jich tam být cca 220. Ve VBA si je můžu ale prohlédnout. Poraďte prosím jak to dát zase do kupy aspoň v mém PC. Předpokládám že byla chyba to posílat e-mailem.
Děkuji za jakoukoliv radu

Ahoj
Teď aktuálně se mě nenacte žádné Makro to je těch 220

Ve VBA si můžu ale prohlédnout vytvořené makra - nejdou použít.
Před odesláním vše správně fungovalo propojení maker. Teď čili dnes žádné makro není v náhledu vytvořené. Pouze ve VBA kde můžu manuálně upravovat příkazy.

Zkusím připojit foto

No, tak prvý rýchly pohľad a hneď zádrhel:

Tá chybová hláška bude k tomu, že Ty tam máš prepojenie(-a) na externý(-é) súbor(-y):
Napr ='C:\Users\psura\Desktop\[Tabulka Riskuj.xlsx]List1'!$C$6

Čiže logicky to nemôže fungovať u nikoho, kto nemá pomocný súbor, na ktorý sa odkazuješ, umiestnený aj u seba a v rovnakej štruktúre.

A že prečo to nejde potom u Teba? Pravdepodobne si zmenil adresu alebo zmazal tento súbor (-y) na ktorý sa odkazuješ.

Zatiaľ mi to vyzerá len na tento problém, lebo makrá sú jednoduché (ja ich všetky vidím v zozname vo Vývojárovi a hlavne ak predtým fungovali - mierim na správne označenie prvkov Shapes)

Daj si údaje z toho externého súboru na nový hárok tohto súboru, oprav odkazy a máš to (a zadara :-D)

P.S. otázkou optimalizácie som sa nezaoberal, je tam toho neúrekom, čo by sa dalo upraviť.
... a takéto hry kľudne v Exceli môžeš robiť a budú funkčné

P.S.P.S. kvôli zobrazeniu makier v zozname Vývojára skúsme ešte toto: vraciam Ti to späť, stiahni a skús odblokovať, ako Ti to radí Siki v odpovedi z 20:39