Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel 365 - sečíst prázdné buňky

Ahoj,

potřebuji sečíst prázdné buňky ve sloupci. Ano COUNTBLANK znám, POČET, POČET2. Dejme tomu že je potřebuji sečíst v buňce A10. Ale někdy výsledek bude 8, jindy6 pak zase 3, pokaždé jiný, Někdy taky 0.
=COUNTBLANK(A1:A9)
Jak nahradit to A1 za něco co vypočítá že tam bude např. A5?
Jak zjistit že poslední hodnota je v buňce A5 vím, ale když to vložím místo A1 napíše mi to V tomto vzorci je chyba.

Jde to nějak?

Díky

Řešení:

Nnnno, mal som čo robiť, aby som pochopil, čo chceš...
Ak som trafil, tak si mal povedať: Ako zistím počet prázdnych buniek od poslednej vyplnenej bunky v stĺpci A v rámci buniek A1 až A9 a výsledok zapísať do A10?
Ak je tomu tak, tak zápis je nasledovný:
=9-MAX((A1:A9<>"")*(ROW(A1:A9)))
ovšem zadané ako CSE (=maticový) vzorec, t.j. vzorec sa zadá nie stlačením ENTER, ale trojkombinácie CTRL+SHIFT+ENTER
Lenže pozor! Pokiaľ máš prázdne bunky i nad riadkom, v ktorom sa nachádza posledná vyplnená bunka v rámci oblasti A1 až A9, táto nebude započítaná!
Ty si chcel dosádzať A5 namiesto A1! Ani tam nezohľadňuješ, či nad A5 je nejaká prázdna bunka!

Nnnno, mal som čo robiť, aby som pochopil, čo chceš...
Ak som trafil, tak si mal povedať: Ako zistím počet prázdnych buniek od poslednej vyplnenej bunky v stĺpci A v rámci buniek A1 až A9 a výsledok zapísať do A10?
Ak je tomu tak, tak zápis je nasledovný:
=9-MAX((A1:A9<>"")*(ROW(A1:A9)))
ovšem zadané ako CSE (=maticový) vzorec, t.j. vzorec sa zadá nie stlačením ENTER, ale trojkombinácie CTRL+SHIFT+ENTER
Lenže pozor! Pokiaľ máš prázdne bunky i nad riadkom, v ktorom sa nachádza posledná vyplnená bunka v rámci oblasti A1 až A9, táto nebude započítaná!
Ty si chcel dosádzať A5 namiesto A1! Ani tam nezohľadňuješ, či nad A5 je nejaká prázdna bunka!