Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !

V předchozím dotazu jsem pochopil, že v mém Socketu 1.200 je spousta problémů s ovladači Intel.
- Když hraji hru, hra se sekne monitor z černá, pak to zavrčí a restartuje se PC !!!
Mám desku Gigabyte Z490 Vision G, s nejnovějším Biosem F23 doporučený výrobcem pro tuto desku.
Ale výrobce udává podporu jen CPU Intel 10 generace a já tam mám 11 generaci.
Navíc u tohoto CPU 11600K, udává výrobce Auto Boot 5 GHz a Bios jen 4,6 GHz ?
Já bych chtěl alespoň těch 5 GHz, nebo možná klidně i víc, třeba o 5-8% ještě více, ale minimálně to co uvádí výrobce.

1. Kde a jak vypnout Intel "hamotinu" v BIOSu: Intel Rapid Storage Technology - Disable ?
2. Nevím kde a jak zapnout: UEFI - Enable !
3. SecureBoot - Enable ? (Ukazuje to jenom možnost Standard, nebo Custom.)
4. Jediné co se mi povedlo nastavit je: FastBoot - Disable.
- Biosu nerozumím, nevím co vypnout a zapnout, proto prosím o přesné rady ! Podrobně !
- Posílám i Scren napájení CPU, protože takhle to momentálně nejméně padá. Nebo to mám změnit ?
- Přílohy jsem dělal foťákem (jpg) a jsou 5,5-6 MB velké, nejdou vložit - Soubor je příliš velký ?
Můžete PROSÍM přenastavit velikost, vkládaných příloh ???
- Posílám fotky svého Biosu. Předem MOC, MOC děkuji.

["C:\Users\jaros\Desktop\IMG_20240226_171721.jpg"]
["C:\Users\jaros\Desktop\IMG_20240226_171146.jpg"]
["C:\Users\jaros\Desktop\IMG_20240226_171557.jpg"]
["C:\Users\jaros\Desktop\IMG_20240226_171358.jpg"]
["C:\Users\jaros\Desktop\IMG_20240226_171336.jpg"]
["C:\Users\jaros\Desktop\IMG_20240226_171240.jpg"]
["C:\Users\jaros\Desktop\IMG_20240226_180352.jpg"]

Chceš PROFESIONÁLNÍ radu a ani neumíš vložit obrázek. Proč máme přenastavit velikost příloh? Aby sem uživatelé vkládali chybové hlášky ve 4K? Nebo natáčeli půlhodinová videa? Zaplatíš nám prostor na serveru?

Proč sem dáváš svůj dotaz podruhé? Ani nedáš link? Hlavně že chceš přesné rady! Podrobně! Tak si pozvi někoho, kdo tomu rozumí nebo si zaplať placený servis na dálku - https://it.poradna.net

Původní dotaz, kdyby se to chtělo někomu číst:
https://pc.poradna.net/questions/3227462-instalace-windows-11-po-mne-chce-driver

Znova, nechápu proč to CPU neběží více, když mám skoro nový zdroj: Adata XPG Core Reactor Gold 850 Watt.
Chladič na CPU, je pořád skoro studený, Zalman 4 heatpipes plně spolehlivý do 180 Wattů.
- Ostatně má sestava, je tady zveřejněna !
Posměšky mladších, už ve svém věku přecházím. A jsem zvědav, jak Vám bude to samé příjemné, až budete v důchodu,
sami a bez peněz. Snad zafunguje koloběh života. O úložnosti serverů nic moc nevím, asi jako většina.
- Tak jsem to vymyslel takhle, snad to bude fungovat ohledně příloh:

1ZakFAUT4BGvILuDYmheYOm96s1sMaSg8

predevsim tvrdis neco jineho nez vyrobce. ten pise, ze po update biosu podporuje 11.gen, ja tam tvuj i5-11600k vidim:
https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/Getcpulist?Type=Product&Value=7269

potom jsi pouzil asi 50 vykricniku - ale tady nejsi mezi debily na facebooku, tak se chovej slusne.

zastarala 14nm technologie samozrejme topi jak prase.
procesoru i biosu je fuk co ty si prejes, rozhodujicim omezovacem je teplota a vykon, proto se tvoje kamna nechcou dostat na 5ghz.
intel muze hledat stopu jak byt konkurencne rychly, ale potrebuje k tomu 2nasobny prikon, tj 2nasobne tepelne ztraty, tj vodni chlazeni. mas?
kdyz tak listujes temi manualy, tdp 125w never ani nahodou, intel si z tebe par let dela legraci.

fotky biosu:
monitory mivaji rozliseni kolem 2mpx. takze kdyz fotis na 12mpx, bylo by od tebe zdvorile ty fotky trochu zmensit.
a jeste jedna mrzutost: ty fotky jsi nikam na net nevystavil ani nenahral sem (pricetne zmensene), mas je u sebe na plose. tak prosim posli svou ip adresu, prihlasovaci jmeno a heslo do tvych windows. diky.

Znova, nechápu proč to CPU neběží více, když mám skoro nový zdroj: Adata XPG Core Reactor Gold 850 Watt.
Chladič na CPU, je pořád skoro studený, Zalman 4 heatpipes plně spolehlivý do 180 Wattů.
- Ostatně má sestava, je tady zveřejněna !
Posměšky mladších, už ve svém věku přecházím. A jsem zvědav, jak Vám bude to samé příjemné, až budete v důchodu,
sami a bez peněz. Snad zafunguje koloběh života. O úložnosti serverů nic moc nevím, asi jako většina.
- Tak jsem to vymyslel takhle, snad to bude fungovat ohledně příloh, zmenšit je neumím:

1ZakFAUT4BGvILuDYmheYOm96s1sMaSg8

Děkuji za částečné vysvětlení, ale prosím o konkrétní rady.
Omlouvám se, že jsem jako debil z Face. Omlouvám se, že nejsem unifikovaný z jedné fabriky a píši více "!!!".

Já teda nevím, ale "profesionální rada" podle mě znamená, že jí poskytne někdo, kdo to má jako profesi, tedy za peníze. Nevím, jestli s tím tazatel úplně počítá ... Podle těch vykřičníků a výzev k opravení velikosti obrázků asi spíš ne ...

Když hraji hru, hra se sekne monitor z černá, pak to zavrčí a restartuje se PC !!!

zdroj mas aky? a nie, nieje na to program, musis otvorit bednu a pozriet sa na stitok

Ale výrobce udává podporu jen CPU Intel 10 generace a já tam mám 11 generaci

netaraj, 11gen je podporovana.

Navíc u tohoto CPU 11600K, udává výrobce Auto Boot 5 GHz a Bios jen 4,6 GHz

co je auto boot? a u daneho cpu sa o ziadnych 5GHz nehovori, max je 4.9

Já bych chtěl alespoň těch 5 GHz, nebo možná klidně i víc, třeba o 5-8% ještě více, ale minimálně to co uvádí výrobce.

budes rad, ak dostanes to, co uvadza vyrobca. lebo intel a jeho strategia, chladenie, napajanie, turbo boost a X inych technologii, co sa staraju o max. frekvenciu cpu

1. Kde a jak vypnout Intel "hamotinu" v BIOSu: Intel Rapid Storage Technology - Disable ?

naco by si to vypinal? ak aj keby, v manuali k doske mas popis moznosti BIOSu, kde ktora je, tak si to tam najdes. ak si instaloval OS s IRST zapnutym, tak sa necuduj, ked ti system po jej vypnuti nenabootuje. jej zapnutim totiz zapinas RAID. ako bezny uzivatel nemas preco riesit RAID na domacom PC.

2. Nevím kde a jak zapnout: UEFI - Enable !

skade si prisiel na to ze to mas zapnut? Uz vela rokov BIOS = UEFI.

3. SecureBoot - Enable ? (Ukazuje to jenom možnost Standard, nebo Custom.)

u bezneho domaceho skladaneho pc ta toto vobec trapit nemusi. nema to zmysel. nastuduj si manual k doske. ak CUSTOM = disable, tak si to odpovedajuco nastav. inac ak vsetko ide, nemusis to riesit.

Biosu nerozumím, nevím co vypnout a zapnout, proto prosím o přesné rady ! Podrobně !

tak sa do toho bez predosleho nastudovania problematiky nepustaj. ked chces presne a profi rady, zaplat si.

Přílohy jsem dělal foťákem (jpg) a jsou 5,5-6 MB velké, nejdou vložit - Soubor je příliš velký ?
Můžete PROSÍM přenastavit velikost, vkládaných příloh ???

Si normalny? ty sa nauc rozumne zmensit tvoje zbytocne obrovske fotky. Nie zahlcovat internet, servery a uloziska zbytocne velkym bordelom.
hlavne ze sa chces hrabat v BIOSe a nevies ani len fotky zmensit, ci ich nahrat na imagehosting...

Znova, nechápu proč to CPU neběží více, když mám skoro nový zdroj: Adata XPG Core Reactor Gold 850 Watt.
Chladič na CPU, je pořád skoro studený, Zalman 4 heatpipes plně spolehlivý do 180 Wattů.
- Ostatně má sestava, je tady zveřejněna !
Posměšky mladších, už ve svém věku přecházím. A jsem zvědav, jak Vám bude to samé příjemné, až budete v důchodu,
sami a bez peněz. Snad zafunguje koloběh života. O úložnosti serverů nic moc nevím, asi jako většina.
- Tak jsem to vymyslel takhle, snad to bude fungovat ohledně příloh:

1ZakFAUT4BGvILuDYmheYOm96s1sMaSg8

... Chladič na CPU, je pořád skoro studený, ...

Tady cítím možný problém - špatný přenos tepla mezi CPU a chladičem!
1. Jaké jsou teploty procesoru v klidu a v zátěži (buď bys je měl vidět v BIOSu nebo zkus třeba program HWmonitor)?
2. Ten chladič tam nasazoval kdo? Určitě je správně nasazený, se správným množstvím teplovodivé pasty (tj. ani moc ani málo)?

Doporučuji si někoho k PC pozvat, nebo odnést do servisu, tohle se na dálku při Tvé úrovní znalostí asi nedá vyřešit.

pane, skolni dochazka a vyuka fyziky existuje uz od marie terezie. protoze tu fyziku pamatuju, klidne mi muzete zacit vykat.

intel nezvladl vyrobni proces 10nm a tak dlouha leta produkoval zastarale primotopy 14nm. ty ovsem nedostanete na 5ghz s obycejnym vzduchovym chlazenim. taky zapomente na to, se prikon toho intelu pri 5ghz vejde do 180w, ani to ne.
proto pokud je chadic stale studeny, mate problem treba s montazi. teplota se da sledovat v hwmonitor.

a hlavne kdyz si prejete zvetsit vykon zateze, nedosahnete ho tim, ze zvetsite kapacitu zdroje, co to je za tupa uvaha?
vykon na zatezi zustane stale stejny s 600w i 1kw zdrojem. to je jen podminka, ze ten proud doda.

Znova, nechápu proč to CPU neběží více, když mám skoro nový zdroj: Adata XPG Core Reactor Gold 850 Watt.

a preco si myslis ze by mal prave zdroj ovplyvnovat frekvenciu CPU? alebo cohokolvek ineho?

Chladič na CPU, je pořád skoro studený, Zalman 4 heatpipes plně spolehlivý do 180 Wattů.

to je prave zle, chladic ma byt vlazny, alebo teply. inac neodvadza teplo

Posměšky mladších, už ve svém věku přecházím. A jsem zvědav, jak Vám bude to samé příjemné, až budete v důchodu,

toto ma nezaujima. ked ako 25 rocny pises blbosti, budes stejne na smiech ako 70r pisuci blbosti. Preco by mal niekto brat ohlad na mladeho/ dochodcu pisuceho blbosti? je to stejne.

O úložnosti serverů nic moc nevím, asi jako většina.

vidime. pretoze je z principu blbost dakam nahravat 5MB fotky obrazovky. Nastuduj si zaklady internetu alebo ako to mam nazvat...proste toto sa nerobi. Preto si za to ty a tvoja vacsina BFU zdrbavana....