Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ms Office 2021 Profesional sa nedá aktivovať

Nemôžem aktivovať ms office 2021 cez internet a to ani telefonicky. Ešte minulý mesiac som si kúpil produkt ms office 2021 Profesional v Alze, asi za 10 minút som od nich obdržal email z licenciou a pdf súborom obsahujúcim odkazy na inštalačky v rôznych jazykoch, okamžite som ho nainštaloval a aktivoval. Lenže po poslednej preinštalácii win10 na notebooku, sa mi nedá aktivovať ms office 2021. Uplynul maximálny počet aktivácii. Cd key sa mi mal prepojiť z mojim účtom outlook ako kedysi ms office 2013, ktorý tam ešte je. 2021 sa ale z outlookom neprepojila. Volal som na bezplatnú aktivačnú linku Slovensko, vypísal dlhý kód ale ms nedokázal overiť id mojej inštalácie a tak zavesil. Rozprávala so mnou umelá inteligencia. Skúšal som aj platené číslo ale po zadaní do mobilu a kliknutím na voľbu "volať" vypísalo "Toto číslo neexistuje!" Písal som opäť aj email na technickú podporu Alzy. Nechce sa mi kupovať pri každej reinštalácii windows stále novú a novú licenciu. Viete mi poradiť čo treba robiť?

100% kompatibilita není ani v rámci ms office.
Naopak si poslední roky všímám, že se to dost zlepšilo. Dřív byly dokumenty v LO rozsypané hodně. Potom trochu a dneska už to je celkem slušné.
Za sebe máme problémy s obrázky Visio, ale ani to už neni takový problém (zobrazí se dobře, nejdou upravovat, i když LO umí soubiry vsd otevřít celkem dobře, v dokumentu s nima nic neumí) a s rovnicema (ať už z editoru rovnic nebo Mathtype (osobně v mathtype nevidím žádný přínos, ale máme ho koupený, tak ho používáme)). Taky linux nezná písma jako times new roman nebo arial, takže stránkování vyjde trochu jinak (ve windows to problém neni).
Dokud se ale daří udržovat aspoň jeden počítač s win, tak to neni problém. Alternativou šablon ve wordu bývá latex, ale to je úplně jiný styl práce.
U nás ve firmě by zase nejradši přesli na linux, i když jak ajťáci stárnou, jsou s hegemonií microsoftu čím dál víc smíření. Což mě přivádí na myšlenku, že pokud je to kvůli firmě, obrátil bych se na firemní ajťáky, ať to vyřeší, od toho tam přece jsou.

Makra obsahuje, většinou se makra z ms balíku dají přímo i spustit, ojediněle i fungujou (objekty v LO se jmenujou jinak a mají jiné vlastnosti a funkce, takže je to spíš náhoda, pokud to jde). Je na výběr z více programovacích jazyků, ne jen basic a python jako to má ms.
LO nemá záznamník maker jako ms (to je podstatná nevýhoda), i když asi to vyvíjí, protože jsem někde o tom zmínku viděl.

Jenže dnes už každá firma nepoužívá jen Microsoft Office, hlavně menší firmy. To jejich Office 365 a jejich výpalné udělá soukromníkům a menším firmám trochu díru v rozpočtu. Navíc Microsoft Office není napříč verzím taky 100% kompatibilní. Za vyzkoušení stojí obojí. Pokud je to velká firma s dobrým ziskem, tak takové problémy řešit nebude, ale pokud malá a šetří kde se dá, tak ano.

To se mi moc nezdá. Používám Office 2007 a s neotevřením něčeho jsem se nesetkal. Manželka má Office 2019, soubory si vzájemně přeposíláme a používáme, nikdy žádný problém.
Na druhé straně, nemám potřebu otvírat nějaké MSO soubory zvenčí, tak nevím.

Pokud někdo používá Excel na složité věci, včetně VBA a maker, rozumná náhrada za něj IMHO neexistuje.

Můžu vidět screen faktury nebo tak něco?
Můžeš spustit powershell, zadat tam:

Get-CimInstance SoftwareLicensingProduct -Filter "PartialProductKey is not null" | select ID, LicenseFamily, LicenseStatus, PartialProductKey

a zkopírovat sem výstup toho příkazu nebo z něj udělat screen?

Pod ID vyskočila moje aktuálna licencia, pod Licenses Family vyskočila verzia OfficeProPlus, Licence status 2. To mám ako dve licencie. V septembri keď som nastúpil mali sme pod účtom outlook licenciu ale neprepojenú, tá zanikla po havarii hdd, potom šéf kúpil druhú licenciu ale tá expirovala po ďalšom zlyhaní SSD. Potom som zakúpil ja túto licenciu. Ktorú sa mi nedarí aktivovať. Čo znamená status 2? Sú tam dve licencie?

Neudělal jsi to, co jsem psal. Psal jsem zkopírovat nebo screen (žádné citlivé údaje tam nejsou, bez začernění).
A nedodal jsi ani screen té faktury (klidně začerněné jméno, příjmení a tak), tady to chci kvůli tomu, že nebudu řešit nějakou nelicenci za 10 Kč z aukra.

Před přeinstalací Windows jsi měl odstranit z Office produktový klíč. Tohle ostatně platí i pro jiné programy, Adobe apod. Tahle informace ti teď není nic platná, ale pro příště a pro jiného...

Nijak, je to hlupost.
Aj keby si kupil OEM verziu, tak je viazana na konkretne PC, nie na windows. Cize aj po milione reinstallov ti pojde aktivovat.
FFP (krabicova) licencia moze byt instalovana aj na viacerych PC.

Daj sem link z alzy co rpesne si kupil. Je tiez dost divne ze kvoli rpaci si musis ty za svoje kupovat office, aj keby si ho nepotreboval.
Takisto je hlupost, ze firemne dokumenty neotvoris v nicom inom ako v office.

Podle toho, co psal, tak má koupenou tuto za cenu v přepočtu 12790 Kč
https://www.alza.cz/media/microsoft-office-2021-professional-elektronicka-licence-d8630671.htm
A nainstalovaný má momentálně ProPlus (k ProPlus ale asi nemá licenci, ta by ho stála v přepočtu 19290 Kč)

To je divné, má strach, že on a jeho rodina bude mít hlad a chodit nahá:
https://pc.poradna.net/questions/3256241-lenovo-ideopad-320-15ast#r3256262
... a ani nemá na repas notebook za necelých 5000 Kč, ale na Office 2021 Pro za 12790 Kč peníze má?

Existuje i lacnejšia verzia Microsoft-office-2021-Profesional-Plus je takmer o 571 eur lacnejšia, ako normálna licencia, firemné súbory otvorím a to je najdôležitejšie. Ukončujem téma, asi o 13.34 ma kontaktovala Alza podpora, požiadali ma o screen aktivačnej obrazovky. Po asi pár minútach mi poslali nový produktový kľúč z inštrukciami ako postupovať. Spustiť Word/Subory/Konto - na pravej stránke zmeniť produktový kľúč a znova aktivovať cez internet. Ak sa nezobrazuje reštartovať počítač a opakovať kroky Spustiť Word/Subory/Konto - na pravej stránke zmeniť produktový kľúč, tentokrát po reštarte sa už riadne zobrazila možnosť "Zmeniť produktový kľúč" a znova som aktivovať cez internet. Všetko znova funguje.

Týmto sa spoločnosti Alza verejne ospravedlňujem, že som riešil problém z kúpenou licenciou z treťou stranou, v tomto prípade pc.poradna.net. Prehlasuje preto že už nikdy nebudem riešiť záležitosť, ktorá sa týka technického problému medzi Alzou a mnou z žiadnou treťou stranou. A ďakujem sa rýchle vybavenia mojej záležitosti z licenciou.

Neposlala iný aktivačný kľúč, respektíve neposlala kľúč k inému produktu. Alza zaznamenala v posledných mesiacoch viac takýchto prípadov. Dôvodom je nový nešvar tvz. Kradnutie licenčných kľúčov pomocou AI. Dodávateľ v tomto prípade Microsoft posiela odberateľom určitý počet licenčných kľúčov, podľa počtu objednaných produktov. Ktoré potom Alza poskytne svojim zákazníkom. Počet kľúčov k produktom nieje neobmedzený.

A čo je to to kradnutie licenčných kľúčov pomocou Ai? Niektorý užívatelia internetu ale prišli na to, že správnym použitím slov pri umelej inteligencii, táto vám vygeneruje platný licenčný kľúč, ktorým si aktivujú svoj produkt. A majú Ms office zadarmo, ide ale o krádež lebo takto vygenerovaný licenčný kľúč, potom chyba tomu či onomu predajcovi, v tomto prípade Alze. A ja som na to doplatil, ako koncový zákazník. Preto mi Alza poskytla nový licenčný kľúč.

Riešili sme tu vo vlákne, najprv prehrievanie služobného počítaču, ktorý odoslali do nemecká na opravu. Potom mi ale zapožičali nový HP Pavilion z win11 išiel ale mal jeden nešvar, odmietal sa cez wifi pripojiť k tlačiarni na sekretariáte. Jednoducho tlačiareň ignoroval. Preto som ho vrátil a vybavil som si povolenie, aby som mohol nosiť svoj vlastný notebook z win10. Tento nemá problém sa pripojiť k tlačiarni na sekretariáte. To je dôvod prečo som si kúpil, Ms Office 2021 Profesional Plus Charity.

Pokial ktokolvek pride na princip mechanizmu generatora klucov, nema problem si ich vygenerovat kolko chce. X rokov existuju generatory na kluce k cracknutycm hram/programom, nieje to nic nezvycajne. Vzhladom k poctu PC na planete, musi byt algoritmus schopny vygenerovat miliardy klucov. Z hladiska pravdepodobnosti, pri tom mnozstve, je divne ze uz ta daco podobne zasiahlo.

Myslis ze niekto z alzy toto cita? Nieje dovod sa ospravedlnovat alze, ze si sa ohladom problemu pytal aj niekde inde. Mas fakt divne myslienkove postupy...
Ze ta alza kontaktovala o 13.34 je nepodstatne. Nechces rovno napisat cas s presnostou na desatiny sekund? :-)