Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění hardweru

Ahoj všem, sehnal sem starší NTB ThinkPad T41 ,ale bohužel se nedř nainstalovat wifi. Kdysi jsem měl programek, který uměl najt přesný hardwer+licenci win.
Nevíte, jak se jmenuje?
Díky za odpovědi

u výrobců základních desek se stává, že používají různé periferie a ty pak tápeš, který z nabízených ovladačů stáhnout.
vždycky funguje varianta 3: https://it.cestuji.info/ovladace.php

jedna technická: abys správně detekoval periferie připojené k chipsetu (a jejich režim), je bezpodmínečně nutné mít nejdřív nainstalovaný chipset driver k základní desce.

pozn.: to cos měl na mysli umí třeba siw, ten je dnes asi jen v placené verzi. u neznámých periferií zas můžeš dostat jen výpis vendor&device (v položce "pci"), takže si moc nepomůžeš proti postupu výše.