Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel - komentáře

ahoj,

rad bych zkopiroval komentare v bunkach v jednom sloupci jako prosty text do bunek v sousednim sloupci. jde to nejakym vzorcem? jde o sloupec cca 15.000 radku z nichz nektere komentare obsahuji a jine nikoli.

dekuji za pomoc

Ide to napríklad makrom, vlastnou funkciou.
To si môžeš vytvoriť ako jednorazové, ktoré potom zahodíš.
Tu je ukážka:
Vytvoríš si na to makro ako nasledovnú funkciu:

Function Komentar_Na_Text(bunka As Range) As String
If Not bunka.Comment Is Nothing Then
Komentar_Na_Text = bunka.Comment.Text
Else
Komentar_Na_Text = ""
End If
End Function

Túto funkciu nájdeš pod „Definované užívateľom“.

Predpokladám, že bunky s komentárom sú v jednom stĺpci „A“.
Ak v bunke A2 začína hodnota s komentárom, do bunky B2 zadáš funkciu „Komentar_Na_Text“ s odkazom na bunku A2.
Potom skopíruješ B2 potiahnutím dolu na ostatné riadky podľa potreby.

Odkaz môžeš použiť na ľubovoľnú bunku, podľa potreby.