Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ztracená mejlová schránka

Dobrý den,omylem jsem vymazala mejlovou schránku na mobilu,na počítači mi zůstala.Uměl by někdo poradit,jak se na mejlovou schránku dostanu? Založila jsem si novou,staré mejly tam nejsou.Nutně ji potřebuju,chodí mi na ni pokyny na dovolenou.Jinak jsem v čudu,nemůžu kvuli mejlum nosit všude notas.Ví někdo,jak dostat mejly na mobil zpět?Děkuji a přeji hezký den

Řešení:

Nevymazala jsi mailovou schránku, ale pouze přístup ke schránce.
Na mobilu je možné použít pro přístup ke schránce prohlížeč, podobně jako na notebooku (ale není to moc pohodlné) nebo nějakou poštovní aplikaci.
Pokud je to mobil s Androidem, bude tam od výrobce nainstalovaná nějaká aplikace pro poštu, připadně GMAIL aplikace.
Tam si opět přidej svůj e-mailový účet, např. podle návodu ze seznamu:

https://napoveda.seznam.cz/cz/email/android/imap-nastaveni-android/

Mejlovou schránku na mobilu nemáš ... možnás odebrala ten "účet".

Tak ho zase přidej ... do Gmailu nebo jiného "maileru", který používáš. Email, heslo a popř. autentifikace (pokud používáš 2FA).

když zůstal přístup do té schránky na počítači, je to zatím dobrá zpráva
(pokud má prohlížeč zapamatované přihlašovací údaje a ty už je dávno neznáš, zvolíš si obnovit heslo, potřebuješ k tomu v nastavení vyplněný náhradní mail)

z textu není jasné, cos vlastně smazala.
jestli byla na mobilu jen smazaná appka "seznam.cz" nebo "email.cz" pro přístup k mailu, jistě se dá stáhnout znovu.
nebo se zatím přihlašovat přes prohlížeč (chrome) a ten odkaz, co ti tu dali. adresu přidat do oblíbených, snad to ještě chrome umí.

Nevymazala jsi mailovou schránku, ale pouze přístup ke schránce.
Na mobilu je možné použít pro přístup ke schránce prohlížeč, podobně jako na notebooku (ale není to moc pohodlné) nebo nějakou poštovní aplikaci.
Pokud je to mobil s Androidem, bude tam od výrobce nainstalovaná nějaká aplikace pro poštu, připadně GMAIL aplikace.
Tam si opět přidej svůj e-mailový účet, např. podle návodu ze seznamu:

https://napoveda.seznam.cz/cz/email/android/imap-nastaveni-android/

Už jsem chtěl mobilizovat disaster plán: že pokud by měla štěstí, že na druhém zařízení by maily s IMAP/POP klientem je měla uložené), tak aby se nepřihlašovala a v tom klientu je exportovala či archivovala č.
Ale naštestí už je to vyřešeno.