Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP nejde zvuk

Dostal sa ku mne notebook HP omen (presne neviem najst ako sa vola) vo vlastnostiach pise ze i7-9750H 2,6ghz cpu Ram32gb grafika nejaka nvidia geforce rtx 2080 kde povodne vraj bol ma OS 10 a vsetko OK. Ale neskor sa nainstalovala 11 a niektore veci nefungovali. Netusim ake veci. Tak som prenistaloval system nas5 na win10 postahoval aktualizacie a ovladace a vyzera to tak ze az na zvuk vsetko funguje. Kod produktu win10 to nepytalo asi ked uz raz bol zakupeny neni treba kupovat dalsi..

Prosim,
1.) Ako viem ze vsetko naozaj funguje ako ma?

2.) Ako zistim kde je problem so zvukom? Ci reprak ci softerovy ovladac? BT reprak zvuk prehrava krasne, ntb ukazuje zelene palicky ako aj na repraku v ntb ale ten zvuk neprehrava.. spravca zariadeni hovori ze ovladac je aktualny speaker realtek(R) verzia 10.0.19041.1

Velmi pekne dakujem za pomoc.

Ovladače od výrobcu nájdeš prekvapivo na webovej stránke výrobcu. Teda hp.com

Model laptopu zistíš mnoho spôsobmi. Buď v BIOSe, v systéme (Windows má aplikáciu system information). Alebo je možné jednoducho otočiť laptop hore drdy a odpísať "mode" zo štítku na spodku laptopu.

typ kramu vypise libovolny diagnosticky program, treba speccy.

instalace ovladacu se povinne zacina: chipset driver, jinak nemusi spravne fungovat periferie jako u tebe.
ve spravci zarizeni pak musi byt vsechno ok.

u notebuku se kdeco zapina pres funkcni klavesy, dohledat u vyrobce i jejich utilitu.

Ja neviem.. bola tu win 11 ale vraj to neslo ako by malo ze treba tam dat 10. tak som stiahol win 10 z oficialmej stranky microsoftu.. predpokladal som ze mam psravny kedze nepytalo ani kod product key ani nic.. proste hned ten win 10 bezi ako oficialny.. myslel som že preto že už raz na toto zariadenie zakupeny bol.. momentalne tu mam: win Home, 22H2, 19045.4598, win feature experience pack 1000.19060.1000.0 - neviem aky tu mam staihnut.. na stranke hp nepise o OS nic .. iba [spoiler]OMEN by HP 15-dh0004ne
Serial: CND9334DG8

Product: 7JT73EAR

Support options for your product
Visit my product page
View contact options
Additional Information
Coverage type
Factory warranty
Service type
Wty: HP HW Maintenance Offsite Support
Status
Expired
Start date
October 19, 2020
End date
November 17, 2021
Time Remaining
Warranty Expired
Service level
Std Office Hrs Std Office Days

Global Coverage

Standard Material Handling

Standard Parts Logistics

Customer delivers to RepairCtr

Std Turn-Around

No Usage Limitation

Customer Pickup at RepairCtr

Deliverables
Hardware Problem Diagnosis

Offsite Support & Materials

Coverage type
Factory warranty
Service type
Wty: HP Support for Initial Setup
Status
Expired
Start date
October 19, 2020
End date
February 15, 2021
Time Remaining
Warranty Expired
Service level
NextAvail TechResource Remote

Std Office Hrs Std Office Days

2 Hr Remote Response

Unlimited Named Callers

Deliverables
Initial Setup Assistance[/spoiler]

ked na to kliknem pyta to odomna vybrat windows os win 10 verzia 1903 (64bit), win 10 verzia 1909 (64bit), win 10 verzia 20h2 (64bit), win 10 (64bit) ktore mam zadat? lebo skusal som uz asi dve verzie a pise ze nie je kompatbilna ...

Vypadá to, že "win 10" a "win 10 verzia 20h2" znamená totéž. Vyber to a stáhni si drivery. Nainstaluj aktuální W10, nainstaluj "čipset driver". Potom ostatní drivery (můžeš případně udělat aktualizaci a doinstalovat/přeinstalovat pouze to, co nefunguje).

skusal som, ale zrejme ten win 10 aktivovany nie je aj ked pise ze je zaroven pise ale ze je viazany na konto mikrosoft a toto ja nemam.. mam zakupit novy kod produkt pre OS win 10? ako zistim ktory win bol povodne na tomto ntb s ktorym vedel fungovat? nemam problem kupit novy win10 ale bude to fungovat? ako viem aky mam kupit? dakujem velmi pekne

Asi bys měl řešit jedno po druhém. Pokud byl W10 aktivovaný a spojený s účtem MS, prostě se přihlas do toho účtu (snad původní majitel ví, o co jde a pamatuje si přihlášení). Nicméně, instalace ovladačů s tím nesouvisí. Bez aktivace můžeš nějaký čas fungovat (v omezeném režimu, leccos nepůjde nastavit).

potřeboval bys vědět, jaká verze tam byla předtím aktivovaná. běžné domácí krámy mívají home, ty lepší profi.
...na krám "OMEN by HP 15-dh0004ne" hp instaloval home verzi.
dnes se stahuje myslím jediná instalačka od ms a správná verze se rozliší a nainstaluje až podle productkey.

podle tvých chyb: nemáš v biosu nastavený "secureboot"?

To uz je pase asi co bolo v biose nastavene lebo sa mi to nakonec podarilo OS je preinstalovany na verziu co mi poslal kolega vyssie..
Instalujem postupne ovladace zacal som typ chipsetom driver .. zatal ale zvuk nejde aj ked som zvukovy ovladac nainstaloval ako prvy po chipset driver .. teraz ide bios update..

Ano rad by som nejako zistil aka verzia OS tam bola povodne.. ale akonto zistim??

Sluchatka funguju aj BT reprak vsetko.. okrem reproduktorov v ntb.. takze asi budu chybne.. viem niekde objednat nove a vymenit ich? Ntb som rozobral ale nasiel som chybu ani poskodenie ani na reprakoch ani na kabelazi.. odpojil som zapojil nanovo a spravne ale nefunguju. Objednam nove len netusim kde viem kupit suciastky na hp ntb?? Ďakujem pekne

Tak aky postup mam zvolit? Najskor asi otestujeme ci funguju ? Ako? To prepinanie poriesim ako ked sw mam asi spravny kedze sluchatka idu.. nemohlo by to byt nejako odstavenw v Biose? Predtym mal ntb asi niekto nie moc zdatny lebo ked som ho otvaral hlavicky na krizovych srobikoch vyzerali ako od imbusu.. skoro vsetky postrhane.. mozno ten niekto aj poskodil nieco vnutri, ale kabelaz aj konektory aj repro vyzerali neporusene ..

Nejlepší sehnat někoho, kdo se v tom orientuje, nějaký "bastlíř". Ten už repráky otestuje. Jinak zhruba: přivést na ně vhodný signál, určený pro repráky :-) v nouzi článek, spíš vybitý a napětím "škrtnout" o přívody repráčku. Zkontrolovat "mechaniku" přepínačů na jacku (buď přímo mechanicky přepínají audio signál nebo jen "signalizují" přepnutí). Zkontrolovat "Výstupní zařízení", zda je tam skutečně reprák.

Všimol som si, že v nastaveniach / zvuk - je vybraty Speaker (Realtek(R)) Audio) a pri pustenej pesničke z youtube hlavná hlasitosť "skáče" - čiže akoby prehrávalo hudbu ale reprák ju neprehrá - podtým sa píše v trojuholniku s vykričníkom že " Odstraniť potíže" - t.j. chybný ovládač nie? alebo je moj predpoklad zlý? môže byť problém niekde inde?

Sproste.. stiahnem win verziu h20 co je predpoklad ze tam bola ta.. po nainstalovani chipset driveru hned ntb preklopi do verzie h22 a tam uz z hp stranky ziadny ovladac nainstalovat nejde kedze sa nezhoduje verzia OS.. takze zostava len win update a jeho ovladace a tu jic nejde skusal som aj realtek z ofic. stranky realtek ale nejde nic..

No, něco jsi zapomněl napsat ... že tam máš "připojené" kdoví, co. Všechno, co není součástí PC/NB odpoj, odinstaluj, odpáruj ... po ev. reinstalaci NIC nepřipojuj, nepáruj. Po instalaci správného ovladače zakaž aktualizaci ovladačů. Nebo to poslouchej na tom, cos tam "připojil".

Nepomohlo vobec nic proste repraky nejdu..
Zmierili sme sa s tym, budeme pouzivat BT reprak alebo repraky cez jack. To funguje.
Ten ntb ma podsvietenu klavesnicu a vraj sa daju menit na nej farby (mne svieti RGB spava do lava) .. kde by som sa na tomto ntb dostal k tomu nastaveniu alebo som farby prehodil? Velmi pekne dakujem.
Svieti mi pri spusteni BIOS ze Cmos bateria je vybita. Kde ju v tomto ntb najdem? Rozobral som to snad nakomplet, zas zlozil bez vymeny lebo som ju proste nenasiel.. je mozne ze tam nie je? Preco potom svieti tato chyba? Ako ju odstarnit ??

Dakujem moc krat !!

a nepomohlo by prostě dát sem odkaz, odkud ty ovladače taháš? třeba je tam mezi utilitami něco, co z toho udělá kolotočářský zázrak.
předpokládám, že přesný typ ntb už máš zjištěný:

wmic csproduct get name,identifyingnumber

nebo třeba speccy.

Nezistoval som, uzavrel som to ked po instalaci chipset driveru a naslesneho restartu po x ty krat pc sam nahodil verziu h22 z povodnej h20..
Jednoducho original ovladace z ofic hp stranky..
Vzdal som to, zvuk proste z ntb nepojde priamo..
Nasiel som omen hp program ktorym viem nadtavit farbu klavesnice a i.
Mozno sa v tom nakonec doklikam aj k repraku. Skusim to, ak nie .. nie.. snad vsetko ostatne som odskusal..

Nie, nikde to tam nie je. Viem, ze su dva typy, ani jeden tam nie je. Zrejme proste neni.
Po takmer kompletnom rozobrati som to zlozil, vsetko funguje, ale cmos bateria nie je. Uz vsak chybu, ze je vybita bios nevypisuje. Pc sa zapne klasicky aj po viacerych restartoch..
Nechapem..

Ked mi tych chipsetov naslo viac tak stiahnut vsetky alebo podla dátumu najnovsi? V akom poradi ich instalovat?

pochybuju, že šlo o chipset driver, spíš nečteš pozorně název a popis.
mnozí výrobci do této kategorie řadí bonzácký "intel management engine" (intel me) a nečtenáři, co nechápou jak funguje základní deska, jim na to skočí.

"intel chipset driver" je povinný, ale na jeho verzi nezáleží, hlavně že tam je --> zpřístupní popis, nastavení a režimy periferií. (to je právě důvod, proč bez něj nemusí fungovat zvukovka)

mnozí instalatéři neumí instalovat ovladače a spoléhají jen na automatické aktualizace, které od win8+ mohou ovladače aktualizovat. jenže je neumí nainstalovat ve správném pořadí (zedník taky nezačíná v prvním patře a potom se nevrací k základům). potom je lepší takového instalatéra vůbec nepouštět ke klávesnici.

Pc nejde po novom vobec zapnut. Vsetko islo ok, stiahol som office 21 nainstaloval a pri zadavani kluca som ntb nechal lezat. Zostal zaseknuty. Spustal sa tak ze zasvietilo svetielko na vypinaci a 2 sekundy zhasol.. teraz uz nejde zapnut ani na tie 2 sekundy.. co sa mohlo stat?

krám je z bazaru nebo od prodejce, který nereaguje.
neustále tam zápasíš s instalacemi windows a moc to nevypadá, že bys věděl co děláš.
tak si myslím, že bys to po té době měl dát nainstalovat někomu, kdo si sám umí poradit. a samozřejmě něco zaplatit - vidíš sám, jak jsi s šetřením dopadl.
aspoň budeš mít potvrzené, jestli je ten krám funkční, nebo kandidát na předžalobní výzvu.

poslední stav vypadá na úplně mrtvou baterku.