Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CMR HDD 2TB na filmy doporučení.

Zdar hledám 2TB disk a asi aby měl CMR. Někde tu byla dávno tabulka a nedaří se mi jí najít. Hledám klasickou plotnu kterou dám do nějakého bazmeku, asi nějaký ICY BOX. Disk bude připojen nejspíš k k Strong Leap S3+. Budou na něm 4K filmy. Díky za pomoc s výběrem disku.

cmr jsou nektere rady 3.5 disku.
wd blue tusim presly na smr, nema cenu riskovat.
spotrebnim barracudam neverim.
takze naslepo bez tabulky bych sel do wd red, nebo iron wolf. ne "pro" verze, ty jsou na usb zbytecne.
(nevim jak vypadaji dnesni ceny, ale nebude vyhodnejsi vetsi disk misto 2tb?)
mrkni u vyrobcu na .pdf, pry uz cmr/smr netaji (kecaji).

Tady máš tu čtyři roky starou tabulku, jestli ti k něčemu bude.
https://pc.poradna.net/questions/2996537-seznam-disku-pouzivajicich-smr-zaznam-nebrat

To má být nějaké pokračování tohodle dotazu?
https://pc.poradna.net/questions/3267760-disk-pro-prehravani-4k-videi

2 TB se podle mě finančně nevyplatí, vzal bych minimálně 4 TB, třeba
https://www.alza.cz/seagate-ironwolf-4tb-cmr-d7356258.htm
Pokud trváš na 2 TB
https://www.alza.cz/seagate-ironwolf-2tb-d7860320.htm

kdyz mas 17 hdd (nepochopitelne a zbytecne, vsechny disky pod 500gb vyhod a ty 500gb prodej), je pricetnym resenim prave dock, ne o moc drazsi nez reseni s redukci.

jestli ti i po vyhozeni malych kripldisku zustane vetsi pocet hdd, ten dock uzivis.

jojo, to se mi to radi kdyz to nemusim platit.
na druhou stranu bych fakturu z alzy bral jako osobni selhani.

Když těch 2T HDDs máš tolik, proč kupovat další ?
Nebylo by rozumnější koupit jeden s podstatně větší kapacitou ?
Jestli jde vyložene o HDD pro multimedia, ať si to každý řeší jak chce, ale takové situace se řeší buď přes NAS v připadě že jde o více disků navíc každé zařízení v síti má k obsahu přístup, nebo si trochu doplatit za TV box s portem SATA / Rack 3.5/2.5 typu GT-King X s rack pro 2x SATA 3.5

K TV používam sice trochu dražší Dune HD Pro Vison 4K + 8T 3.5 ale dají se sehnat mnohem levnější. Ať Dune HD, Zidoo, Zapitty nebo ruzné klony Oppo, mají navíc mimo ATV i multimediální SW jako scrapovaní filmu, plakátová zeď, automatické stahovaní titulku s informací o filmu, většina umí fungovat i jako SAMBA/SFTP server. Premier Pro s rack HDD je ale jen pro 2.5, nicméně je levnější jak Shield ale podopruje podstatně více funkcí jako FEL/Mel P7, AFR (nastavení autofrekvence dle fps videa 23.9/24/25/50 etc což vede k plynulejšímu obrazu) mimo AV1 i ISO filmy včetně menu. (tak jako když vložiš BD4K film do přehrávače)