Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ovladačem displeje

Dobrý den,mám grafickou kartu Radeon RX550/550 a každý druhý den hlásí aplikace AMD chybu ovladače displeje.Je nutné ze stránek AMD instalovat znovu ovladač,aby to zase dva dny fungovalo.Má s tím někdo zkušenost?

čili přeskočil instalaci základního ovladače.
výrobce a typ desky mu vypíše třeba speccy, nebo příkaz (v cmd.exe):

wmic baseboard get product,manufacturer,version

ta deska bude mít na stránkách výrobce support a tam drivery ke stažení. třeba pro intel krámy bývá jeho typická verze 10.1.

Neslibuju, že nějak pomůžu, třeba někoho jiného něco napadne.
Jestli máš čas, tak by se asi hodila verze toho ovladače, ta je uvedená jak je to okno na druhém obrázku vpravo na kartě Ovladač. Mělo by tam být asi 31.0.21916.2
Pak verze Windows, to zjistíš, když vyhledáš na pc winver, ten spustíš, je to tam uvedeno, dvě čísla oddělená tečkou. Mělo by tam být 19045.4651 nebo to druhé číslo i vyšší.

Jestli můžu ještě vyzvídat...
Ve správci zařízení není někde nějaký vykřičník mimo tu grafickou kartu Radeon RX550? Je možné, že by to mohla být kolize hardwaru.
Jaký máš CPU a desku? Ptám se kvůli tomu, že by v tom mohla být např. nějaká kolize s grafikou v CPU.
Je pc připojený k internetu?
Zkoušela jsi někdy jinou starší verzi ovladače? Nebo běžela ta karta někdy bezproblémově? Nemůže to dělat ta aktuální verze ovladače?
Např. tu:
https://community.amd.com/t5/graphics-cards/error-31-with-rx-580/td-p/507866
někdo před dvěma lety řešil taky chybový kód 31 a přestalo mu to tak nějak samo, ale někdo další letos měl taky ten problém a pomohla mu verze ovladače z roku 2020.

Pc připojeno k internetu,chybu to ukazuje od začátku, když byl nějakým způsobem zastaven Radeon,tak to běželo, ale házelo to modrou sm*t.Nerozumím počítačům a bohužel nemám žádného ajťáka,kdo by se na to podíval.
Doufala jsem,že má někdo podobnou zkušenost.
A vykřičník je vždy jen u Radeonu,vše ostatní běží jak má.
Zkoušeli jsme i verzi z 2020,pak nějak vypnul aktualizaci, aby tam tahle verze zůstala a stejně to spadlo.CPU a deska vůbec nevím co je

CPU a desku zjistíš, když dáš na pc vyhledat Systémové informace, vyhledá to aplikaci s tímto názvem, tuto aplikaci spustíš. Vpravo by to chtělo ty údaje na řádcích:
- Základní deska
- Verze systému BIOS
- Režim systému BIOS
- Procesor
... nebo i dát Soubor / Exportovat... a někam ten výstup uploadnout, třeba sem:
https://upload.nolog.cz/
Z logu jde vyčíst co tam máš, co ti tam běží, chybové hlášky systému...

Ale jak píše touchwood, vypadá to na nějaký HW problém.

Ještě otázka, když dám pc do nějakého servisu,zvládnou to nějak vyřešit,když jim to tu chybu zrovna nevyhodí?
Musíme vydržet ještě rok,pořizovací cena je bohužel hodně vysoká a nejde vyřešit koupí nového PC.

kdyz to upada do modre smrtky, zustane po ni log. ten umi cist "nirsoft bsod viewer", sel by sem vlozit screen nebo aspon opsat nazev chyby a postizeny ovladac.
budete pak tusit na cem jste.

servis si s tim poradi, pokud je pricetny, coz bohuzel nevite predem.

Chtelo by nekoho, kdo zvladne zcela zakladni nasledujici 3 trivalni kroky. Jde opravdu o zcela zakladni a jednoduche veci.

1) Obnoveni BIOS do vychoziho nastaveni, dezaktivace OC (overclock funkci) ktere jsou zpravidla prvními viníky padu a BSOD, RAM na zakladní frekvenci bez XMP/EXPO
2) Kompletni odstraneni predchozich ovladacu GPU kuprikladu za pomoci Display Driver Uninstaller (také znamy pod zkratkou jako DDU). V tomto pripade bych po kompletnim Unistall nechat OS at pouzije nebo stahne jen zakladni OEM, nebo referencni ovladač bez softwerové časti coz je v tvem pripade dulezite tak jako v pripade instalace kompletniho balicku AMD.
https://github.com/Wagnard/display-drivers-uninstaller
3) V pripade ze jde o OC verzi RX550 je zcela mozné ze nestabilita pochazi take z OC, proto bych zkusil stahnout zakladní takty hlavne VRAM alespon o 10% jestli dojde ke zmene.

Urcite by nebylo na skodu, kdyby povolana osoba umela i zakladni veci jako spustit MEMTEST.
PS: Co se tyce Logu; IMHO nema cenu nahlizet na "systemovy log" ze ktereho nic nevyctes, to radeji nahledni na "hardware log" ktery nas zajima, otevri :
[spravce zarizeni] -> [GPU] -> [RX550] -> [vlastnosti] -> a prilozit screen obrazovky z policka [EVENTS], coz vypade nejak nasledovne :
[54082c81-653e-4671-9ec9-9721cfacfa4f]
(ilustracni obrazek)

Víš, ono to není zrovna jednoduché když tazatel(ka) v podstatě ignoruje již poskytnuté rady nebo postupy uživatelů.

Tvuj problém má více uživatelů viz amdwddmg, presnou zavadu by mel videt servisak v dump.
Jen preventivně, nepoužíváš nahodou antivirus Avast ?

Neignoruju rady,jen není v mých silách to vyzkoušet,protože tomu vůbec nerozumím.Doufala jsem třeba v radu-kup novou grafiku-to bych zvládla.Takhle jen čtu,googlim co mi tu radíte a hledám v okolí někoho, kdo by to zvládl všechno vyzkoušet.
Avast ne,máme tam Microsoft Defender

taky vidim.
chipset driver neni nainstalovany, dump pomoci toho nirsoftu neni zobrazen, typ kramu je doted tajny.
pc profesionalove, od kterych ten pc je, za 14 dni nic nevyresili = skoda mluvit. nevede ani sousedy, kteri znaji nekoho, kdo zna.
to je pak tezke.

Ahoj, ak to robí každý druhý deň, nainštaluj ovládač, tak ako to robíš vždy. Urob si screen jeho verzie v jeho vlastnostiach v správcovi zariadení. Keď na druhý deň spadne, skontroluj či je verzia rovnaká. Predpokladám , že tá grafika je nová a si jej prvý majiteľ.