Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dynamické disky na inom PC

Ahojte, mam problém ohľadom dynamických diskov. Kolega mal na pc win7 na ssd a ktomu mal dva hdd 1tb. Tieto dva disky som odpojil keďže som nevedel že sú dynamické a na ssd nainštaloval čistú inštaláciu win11 pro a následne pripojil späť dva hdd a k datam je zrazu problém sa dostať. Je nejaká šanca na záchranu?
Ďakujem za rady

Ve správci disků je třeba nejprve provést akci "Importovat cizí disky" - pokud nejsou data šifrována, neměl by být problém se k nim dostat. Na druhou stranu, nechápu, proč si lidi komplikují život tímhle nesmyslem, když evidentně nepoužívají nadstavbové funkce (např. softraid), kvůli kterým byla tato funkcionalita přidána do Windows.