BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ve správci disků je třeba nejprve provést akci "Importovat cizí disky" - pokud nejsou data šifrována, neměl by být problém se k nim dostat. Na druhou stranu, nechápu, proč si lidi komplikují život tímhle nesmyslem, když evidentně nepoužívají nadstavbové funkce (např. softraid), kvůli kterým byla tato funkcionalita přidána do Windows.
on se jich mrchosoft moc neptal, dynamický disk byla v xp i w7 výchozí volba při přidání nového disku. člověk musel tušit co činí, aby to odmítnul.
možná to jde zkonvertovat i nějakým partition managerem, ale nezkoušel jsem.
https://www.hdd-tool.com/cs/tutorials/convert-dynamic-disk-to-basic.html
já bych tedy na disk s daty nic takového nepouštěl bez důkladné zálohy, ale asi jsem staromilec...
A já jsem psal, aby nedělal zálohu?
U takových tutus-brutus řešení je vhodné proaktivně na tuhle věc užovky pro jistotu upozornit.
Nevím, jaké máš zkušenosti, ale já z praxe takové, že i když výslovně upozorním, tak se to mine účinkem....
konvertovanie na normálny disk je možný,ale na inom pc dostať späť dáta je obvykle problém,bez straty dát to vedia len niektoré programy a aj to obvykle len v platených verziách,so stratou dát to vie aj disk management vo windows a diskpart.......pomerne úspešne sa to dá to bez straty dát skúsiť pomocou integrovaného podprogramu mbr2gpt.exe,ktorý je "schovaný" vo windows/system32 a z bežiaceho windows musí byť naštartovaný cez cmd pomocou parametru /allowFullOS alebo cez Windows PE......pozor, mbr2gpt.exe vie takto spracovať len dynamické disky vytvorené vo win10/11,staršie win nemajú oficiálne podporu,takže to nemusí fungovať .......