Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Verze easy (potřebuju data, potřebuju na tom dělat nejlíp hned) Koupím repasovaný počítač, disky př… nový
MM_tank 21.11.2025 12:12
MM_tank
Dobrý deň, tak prvotná informáciu zo servisu že asi odišla základová doska, a keďže je stará, nedá s… nový
Matt6745 21.11.2025 14:10
Matt6745
Doteď jsi nenapsal konfiguraci PC - použitá deska se dá určitě sehnat, jestli to má smysl. To víš je… nový
host 21.11.2025 14:27
host
Co? Odešla deska a nedá se vyměnit? O tom pochybuju. Co to je za servis a za PC? nový
Lukas1982 21.11.2025 14:47
Lukas1982
Stará deska se pravděpodobně dá sehnat někde v bazarech nebo výprodeji, což ale servis shánět nebude… poslední
Karel04 21.11.2025 15:05
Karel04

Verze easy (potřebuju data, potřebuju na tom dělat nejlíp hned)

Koupím repasovaný počítač, disky přendám a pracuju.
Kolik je tam místa na disky /nejspíš klaiscké/ si zjisti.
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1682953-hp-elitedesk-705-g5-sff.html

Verze levno
vytáhni disky zanes to do servisu a vysolíš minimálně za zjištění závady plus se to oprava asi zdrží

Verze hardcore
- sežeň si zdroj a grafickou kartu na pokusy

Dobrý deň, tak prvotná informáciu zo servisu že asi odišla základová doska, a keďže je stará, nedá sa vymeniť samostatne ale treba meniť celé vnútro.Tak tým pádom pôjdem do nového PC, otázka je keď kúpim nový pc s win11, a tieto dva HDD čo mám odpojené sú s win7, ako dokážem najjednoduchšie tie všetky súbory dať do nového PC?

Doteď jsi nenapsal konfiguraci PC - použitá deska se dá určitě sehnat, jestli to má smysl. To víš jen ty, jestli ti to výkonově stačilo.

Pokud se rozhodneš pro nový PC, nainstaluje se Windows 11, nainstalují se ovladače, pak programy a svoje data (fotky, dokumenty) stačí jen nakopírovat.

Stará deska se pravděpodobně dá sehnat někde v bazarech nebo výprodeji, což ale servis shánět nebude. Pokud chceš opravit starý PC a na výměnu si netroufáš, zeptej se v servisu na přesný typ desky a zda ji budou ochotní vyměnit, když si ji seženeš sám. A taky na cenu, aby se to celkově vůbec vyplatilo.
Jinak se starými HDD: Nový PC zapneš, necháš vše zaktualizovat, pak vypneš a disky připojíš SATA kablíkem. Pak jen vše překopíruješ kam potřebuješ a na starých HDD zatím ponecháš jako zálohy.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru