Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP - proměnná v proměnné

Potřeboval bych v kódu

$new_category02_1 = stripinput($_POST['category02_1']);

nahradit řetězec "category02" proměnnou $category. Jsem laik a samouk, většinou to zkouším metodou pokus omyl a tady už mi došla invanece. :-) Jaká je správná synztaxe, plz...

Díky.

Nerozumíme si... Potřeboval bych, aby to místo takhle:

$new_category02_1 = stripinput($_POST['category02_1']);

vypadalo nějak takhle:

$new_$category_1 = stripinput($_POST['$category_1']);

Takhle to ovšem nefunguje, předpokládám, že tam chybí nějaké závorky, uvozovky... jde mi o syntaxi...

Neměly by tam být ty uvozovky(aspoň já jsem se to tak naučil), už vůbec ne apostrofy, pak to IMHO(vyzkouším) bere všechno jako řetězec, kdybys tam měl obyč "" uvozovky, šlo by to ;-)

PS:

$POST = 'test';
echo $_GET['$POST']; //SPATNE!!!!!
echo $_GET["$POST"]; //DOBRE, ale moc se mi to nelibi :-)
echo $_GET[$POST]; //DOBRE

PS k tomuto: $new_$category_1
V PHP se proměnné skládají jako dolar a složené závorky, v tom si už můžeš dělat co chceš, takže:
${cokoliv} = .....;

Pokud potřebuješ "slepit" název proměnné, udělej to takhle:

//pokud potrebujes zamenovat category v $new_category02_1:
${"new_".$category."_1"} = stripinput($_POST['category02_1']);
//pokud potrebujes zamenovat category v "POSTu":
$POST = $category."02_1";
$new_category02_1 = stripinput($_POST[$POST]);

Možná že jsem to blbě pochopil, možná to jde udělat i jinak ;-)

Tak ještě jinak - budu úplně nejkonkrétnější... Jde o tohle:

$new_category01_1 = stripinput($_POST['category01_1']);
$new_category01_2 = stripinput($_POST['category01_2']);
$new_category01_3 = stripinput($_POST['category01_3']);
$new_category01_4 = stripinput($_POST['category01_4']);
$new_category01_5 = stripinput($_POST['category01_5']);
$new_category01_w = $_POST['category01_w'];

Tohle potřebuji pro 30 kategorií. Abych nemusel mít 30x6 řádků, chtěl jsem to obejít takhle:

for ($j=1;$j<31;$j++) {
if ($j<10) {$category = "category0".$j;}
else {$category = "category".$j;}
for ($i=1;$i<6;$i++) {
    $new_$category_1 = stripinput($_POST[''.$category.'_1']);
}
    $new_$category_w = $_POST[''.$category.'_w'];
}

Jenže takhle to nefunguje... Protože jsem skutečně naprostý laik a jen se pokouším něco za pochodu pochytit, pravděpodobně existují i jiné, jednodušší způsoby...

Mas tam podla mna 2 chyby. Na co si myslel ked si to vyrabal?
Prva chyba podla mna je to ze interpreter nemoze vediet co vlastne v $new_$category_1 je premenna a co je zbytok nazvu. Riesi sa to tusim zlozenymi zatvorkami (nie som si isty), naisto by malo ist to co som uz pisal (pouzit novu docasnu premennu).
Druha vec je ze v cykle for($i=1;$i<6;$i++) chces predsa pouzivat $i a nie cislo 1.
Skus to teda takto:

for ($j=1;$j<=30;$j++)
{
 if ($j<10) {
  $category = "category0".$j;
 } else {
  $category = "category".$j;
 }

 for ($i=1;$i<=5;$i++) {
  $tempcategory = "new_".$category.'_'.$i;
  $$tempcategory = stripinput($_POST[$category.'_'.$i]);
 }
 $tempcategory = "new_".$category.'_w';
 $$tempcategory = $_POST[$category.'_w'];
}