Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem info k Pc

dobry den
potreboval bych poradit, jaky bych mel na svuj PC stahnout antivir, nejlepe v cestine.:)...a dale bych potreboval poradit, jak se formatuje disk, a mel bych dotaz jestli kdyz ten disk sformatuju tak jestli mi tma zustane windos a ovladace k tomuu nebo jestli to musiom nainstalovat vsechno znova.nejlepe poradit jestli der sformato vat pouze disk bez windowsu.Mam windows XP.dekuji

Zjednodusene - zformatovat = smazat.

Takze tam nic nezustane.

Pokud chces formatovat disk, na kterym nemas system, tak v nastrojich pro spravu - sprava pocitace - sprava disku, tam se da nastavit formatovani, pokud si spustenej jako Administrator.

Co furt chces formatovat, ked nechces premaznut Windows, tak nepotrebujes nic formatovat a ani nic nikam "odkladat". Nie, neda sa to.

Jaky mas vlastne problem? Len nezacni pisat ze tvoj problem je ze chces formatovat :) Napis preco si myslis ze potrebujes nieco formatovat.

Pokud chceš opravdu důkladně uklidit systémový disk (standardně C), tak si hlavně nejprve připrav instalační CD se systémem, cd s ovladači zařízení, integrovaných na základní desce(zejména ovladače chipsetu, LAN, zvukovky…) a ovladače grafické karty. Potom v BIOSu přenastav bootování na CD (DVD) mechaniku, vlož CD se systémem, a restartuj. V průběhu instalace budeš (krom jiného) dotázán, zda chceš zformátovat disk, na který se má znovu instalovat systém, takže budeš následovat instrukce na obrazovce, a úklid bude dokonalý… Jo, a před tím, než tohle všechno uděláš, si někam zazálohuj data, o která nechceš přijít (fotky, filmy, uložené herní pozice…). Přeji pevné nervy, hodně štěstí, a kdo umí číst, má výhodu…8-)
K.

PS: Sorry, nedalo mi to… Kdo chce kam…

jistě že to jde, ale k čemu ti to bude? A jak to pak dostaneš zpět? Chápeš vůbec, co je to operační systém? A jak si pomůžeš, když ten zavšivený OS přesuneš?

BTW - největší vir ve windows je BFU. Jenže vymýtit tuhle nákazu nejde, protože blbost je věčná.

Jediná rada pro tebe je: zaplať někomu, ať tě naučí reinstalovat Wokna a pak by tě taky mohl naučit, jak ta Wokna spravovat. Jenže člověka na první úkol najdeš celkem dobře (zvládají to i mírně retardovaná děcka ze základní školy), na tu druhou část budeš hledat asi dost dlouho...

Sice jsem se o tom uz urcite zminoval, ale tenhle "formatovac" mi neda a napisu to znovu. Pripomnel mi totiz me samotneho, kdyz jsem si poprve sednul za sve vlastni PC a na disku C se krome slozek valely takove dva divne soubory - autoexec.bat a config.sys, tak jsem je smazal. Druhy den po zapnuti PC mi bylo do breku, ale nakonec jsem si s tim poradil. Takze smele formatuj, pak komplet nainstalujes nove Windows a aspon se neco naucis jako ja tenkrat. ;-)

jj, starý dobrý ftip:

"Včera jsem podruhé spustil své nové PC. Kamarád mi tam nahrál Nortona. Zkouším co dokáže, a vidím: vlevo C:, vpravo C:. Proč to mít dvakrát? Tak jsem jedno C: smazal."

:-)

Edit (pro lidi, co PC viděli až po roce 1995): Norton je myšlen jeden ze dvou kvalitních SW stejnojmenné firmy pana Petera Nortona - Norton Commander (ten druhý byl Norton Utilities); zbytek co tato firma produkuje (dnes jako Symantec), je odpad.