Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s hrama

Dobrý den, na vánoce sem si nechal trochu vylepšit PC o grafiku (nVidia GeForce 9800GT 512MB), HDD (Samsung 1TB), RAM (4GB) a o klavesnici (Logitech G15). Nevím čím to je, ale při hraní NFS Undercover, Mirror's Edge, GRID a někdy i u COD5 (Far Cry 2 jsem radši ani nezkoušel :)) se mi seká obraz a většinou to vyvrcholí uplným zásekem mého CPU (AMD Athlon 5200+). Technici ke kterým jsem dal PC aby mi to opravili, mi jen stáhli novější ovladače na GPU a tím to skončilo. Ale potíže stále přetrvávají a mě to už přestává bavit!
Na LCD displeji pravidelně sleduji chování CPU a je opravdu vytížené (i když nVidia slibovala jak nové graf. karty ulehčí práci CPU a velkou část výpočtu textur vezmou na svoje GPU.
V přílohách jsou chyby, které se mi oběvují:

Prosím o radu a předem díky.

Pokud po otestování RAM bude vypadat vše OK, nastal možná čas na reinstalaci Windowsů, možná jsou ve stavu vysoké zabordelizovanosti a některé knihovny jsou poškozené (třeba starší verze přepsaly novější).

Nepřehřívá se něco? Nemáš nějaký slabý procesor (nevšiml jsem si, že bys jej uvedl)?

Možná bys mohl zkusit zatížit pořádně PC nějakými testy, např. tady uvedl MM_tank softwarovou výbavu a postup. Na otestování grafiky použij nějaký 3DMark (google).

Já to šoupnu pod tebe.

Vypadá to na to, že si systém nerozumí s ovladačem grafiky, popřípadě deska s grafikou.

Podle screenů je to padavý v grafice (ovladače) a systém (imaginární proces) jede na plno = nerozumí si.
----
Důvodů může být mnoho: přehřívání, slabý zdroj ... , můžeš vyzkoušet grafárnu v jiném PC?

Už když mi testovali PC (pro to vylepšení) sem si řikal, že se mi to nezdá, mluvili o pomalejším procesoru (5,2 že by to neutáhla) a na obalu Grafiky je napsaný (neumim anglicky, ale mělo by to být správně :D), že chce nejméně 430W zdroj (já mam jen 400).
Mohl by ten zdroj promě grafiky zapříčinit i nízký (ale grafově vlastně až moc vysoký) výkon?

Není pravda, že nVidia neslibuje větší zatížení GPU oproti CPU (najdi si to sám na svethardware.cz)
Vim že procesor nebude odpočívat(pokud nemam 8 jader :D), ale když je u hry napsaný, že stačí 3,2GHz a já mam 5,2GHz, tak asi neco není v pořádku! (detaily hry sem naschvál nechal na standant).

Těch 3,2GHz je uvažováno pro jednojádrový procesor. Pro tohle porovnání může klidně použít "dopočítanou" frekvenci 5,2GHz, i když reálně má 2,6GHz. Tudíž uvažuje správně.
Zdroj píše Fortron 400W. Ten bude na hraně. Je hodně pravděpodobné, že to bude tím zdrojem, nebo jednou z možností, které jsou uvedené hned v prvních třech příspěvcích. Musí zkoušet... :-)

Z testů vyplývá (plynout, pane, plynout :-)), že je všechno ok.
Pokud vyloučíme přehřívání....
Kolik tam máš modulů paměti? Jestli 2x2GB, tak zkus jeden vyndat a zkus spustit hry jen na 2GB, co se bude dít. Moduly můžeš samozřejmě vyzkoušet oba. Když se nic nezmění, zkusit jiný (nový, výkonnější) zdroj. A pak se uvidí.