Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Moderované příspěvky (aneb zprůhlednění neviditelné ruky trhu :-) )

Nemělo by smysl zavést u případných korekcí příspěvků moderátorem uvedení jeho nicku (např. "modifikoval XYZ")? Aby bylo jasně vidět, čí je to práce a nebylo to anonymní, což může (pokud ne nyní, ale třeba později, až se portfolio moderátorů rozroste) vést k zpětnovazební kontrole moderátorů (přece jen, jsou to polobozi ;-) ). BTW, už teď jsem viděl dotazy "kdo jste mi změnili příspěvek?". Předpokládám, že to jde zjistit v databázi, ale to je "obecenstvu" resp. auditoriu celkem k ničemu.

A co mi třeba taky vadilo na poradna.old bylo, že když už se sporadicky cenzor odhodlal k "akci", tak to bylo "jménem redakce". Já si myslím, že když už dělám nějaký zásah, tak by se to mělo dělat "s plnou parádou", tj. vzít za to zodpovědnost před uživateli.

Mas to mit, sokoliku - uz je to ve fazi zkousek ;-)(touchwood)

Nechapem naco je pouzivatelovi informacia kto to zmenil. Moderator ak nieco meni tak asi ma na to dovod, a mal by napisat poznamku ze to zmenil a preco to zmenil.
Nick sice bude, ale nechapem naco to komu je, a navyse si to este urgovat prispevkom bez obsahu. Otazku "preco ste mi zmenili prispevok" by som este pochopil, ale otazku "kto mi zmenil prispevok" fakt nechapem, ja by som ju deletol :-)

Doplnok: to "urgovat prispevkom bez obsahu" som myslel ze prida len prispevok "kto mi zmenil prispevok?" a nic viac.
Samozrejme nemyslel som tym tuto debatu, v podstate suhlasim s touto debatou aj ja, a aj s uvedenim nicku moderatora v zatvorke.

aby bylo vidět, kdo to změnil, ergo se minimalizuje problém "schválností" ze strany moderátorů. Takhle je schopen odhalit "viníka" IMHO jen ten, kdo má přímý přístup k databázi.

Je to možná paranoidní, ale dokážu si představit situace, kdy tohle omezí budoucí nepříjemnosti s "rozvášněnými" moderátory.

Iste ja som tiez za to aby sa tam pisal aj nick moderatora (aj ked moderator tam moze napisat nick niekoho ineho ak bude chiet fakt blbnut :-), ale dufam ze moderatori si budu uvedomovat ze tu nie su na blbnutie :-/), ale hlavne nech v poznamke napise co bolo zmenene a preco, aby autor dotazu nemal zbytocne otazky okolo toho.

Doplnok: aby som to zhrnul :-D: Som za, ale nepovazujem to za nejaku extra dolezitu informaciu pre userov, najdolezitejsia informacie pre usera je, ze preco to bolo zmoderovane.

IMHO by si moderátor měl za svým zásahem stát, měl by být schopen jej obhájit a měl by za něj případně nést zodpovědnost.
Pokud moderuje tak, že jej začnou všichni napadat, neměl by být moderátorem. I modi jsou jen lidi, lidi, co je vybírají jsou jen lidi, a když je někdo ukáže jako nevhodný, měla by být možnost to řešit.

Hm.. po pravdě jsem ještě nezažil, že by si "uražený" člověk sedl, napsal oficiální stížnost a řešilo se to týmem moderátorů nebo administrátorem. Vždy se buď po domluvě uklidní, nebo začne dělat bordel všude mod nemod, a pak následuje poslední varování (které má nulový účinek) a ban..
Je jen na vás, jestli musíte za každou cenu lézt do pr.. každému, kdo o to evidentně nestojí. S někým se prostě domluvit nedá.
Schovávat se za tým je sice pohodlné. Co vim já, tak nejúčinnější prostředek, jak někoho uklidnit je, když čtyři další návštěvníci (a nikoliv moderátoři) napíšou, že kráťův zásah byl adekvátní, a že sami o podobné příspěvky nestojí.

Taky si musíte vybrat, jestli stojí za to za každou cenu řešit někoho, s kým to nemá význam. S někým se nedomluvíte za žádnou cenu, protože na tom zájem nemá.