Sdílení - pomalost
Mám následující problém. Počítač A (Windows XP Home) má vytvořené sdílení souborů s počítačem B (Win XP professional). Když jdu z počítače A do sdílených souborů (k počítači B) - není problém. Když se ale chce připojit počítač B do sdíl. souborů počítače A, tak než se to načte trvá to třeba minutu a déle. Kde ,ůže být problém ??
problém bývá typicky ve hledání browsemastera.
Chápu-li správně, tvůj problém nastává již "při brouzdání" okolními počítači?
Nebo to tak trvá až samotné načtení obsahu adresáře? V takovém případě bývá problém s evaluací práv nad soubory/adresáři nebo antivirovou kontrolou.
No když tam počítač B leze třeba přes total comander - Koukne do místa v síti vidí dva uživatele (sebe a počítač A) - KDyž poklepá na počítač A tak nastává ta dlouhá prodleva , když se to načte tak procházení těch složek v PC A už jede celkem rychle.
aha. tak potom pátrej pomocí příkazu net share po sdíleních, která nejsou v danou dobu přístupná, např. nasdílené disketovky, mechaniky obecně apod.
Samozřejmě se může stále jednat o problémy resolvingu. Co praví příkaz nbtstat -r ?
Napsal jsem to nesrozumitelně nebo nikdo neví ?
nesrozumitelně
Sakra
Zkusím srozumitelněji. Když poklepá počítač B na složku počítače A (kromě dokumentů jsou tam také nějaké údaje o síťové tiskárně atp) Tak to hrozně dlouho trvá, než se zobrazí obsah té sdílené složky.
tak moment - tady píšeš už o konkrétní složce (pojďme jí říkat share), nahoře zase píšeš, že dlouho trvá zobrazení výpisů sharů daného hostitele. Jak to tedy je?
Jsem z toho vedel já sám (jak vidno v sítích moc nevidím) Dák to krok za krokem - Počítač B má puštěného total comandra - Klepne na Místa v síti - poté na Celá síť - Síť Microsoft Windows - Workgroup (pracovní skupina - jsou tam vypasné PC v skupině)) - Když je tady (vidí ty uživatele) tak se chce dostat do počítače A , ale když na něj klikne tak hrozně dlouho trvá než to naběhne
Ponámka : Jiné PC ve skupině nejsou)
Jinak : z tohodle nejsem moc chytrý, ale mylsím, že trvá to zobrazení výpisů sharů (jist si jsem tak na 75 %), poté to cestování v těch sharech už probíhá celkem hladce
Tak trochu jinak (Snad srozumitelně a snad dobře) - popis PC máte nahoře - k věci. Počítač B (Win Prof) jde do Míst v síti - vidí seznam lidí (sebe a počítač A(win Home)). Když klepne na počítač A (aby viděl výpis těch složek (sharů)) tak hrozně dlouho trvá, než se to načte. Cestování v sharech už jde hladce
Nemaš nastavené že si v doméne ? V tom prípade sa pokúša pripojiť na doménovy radič, čo sa mu samozrejme nepodarí.
Teď nevím co to ta ona doména je. Ale asi nemám. Připojit s emu podaří ale až zadlouho - dělá to firewall (jak níže píšu)
na obou pc: ovládací panely - možnosti složky - zobrazení - zrušit zatržení "automaticky vyhledat síťové složky a tiskárny"
na tom xp profi si taky zkontroluj ve stejných vlastnostech složky, že je zatrženo zjednodušené sdílení, ať se ti ty krámy chovají stejně.
o malinko se to snad zlepšilo, ale stejně je prodleva "dost" dlouhá, nemůže být ještě nějaký jiný problém ??
Takže, teĎ jsem zjistil že problém je s firewallem (Když můj vypnu tak prodleva je nulová). Jakou výjimku mu mám povolit ??
Edit : resp, co musím udělat aby ty prodlevy nebyly.
máš router? Pokud ano, vypnul bych firewall úplně.
router mám ale zapojenej jako switch ( dříve jsem to tu řešil)- do nastavení routeru se nedostanu - tzn. že nevím jestli v něm firewall běží nebo ne (a nemám možnost to nějak ozkoušet)
Zapojit to jako router je asi nad moje síly. Možná bych to zvládnul ale je to velký risk
router
Z ětch tvých článků chytrej nejsem - já bych to možná i nastvil, ale nevím jak je to s providerem potom.. Pro mě jako laikra moc vrtání
provider ti buď dal dhcp=automatické nastavení, nebo adresy: ip + maska + brána + dns. bude se hodit později.
na routeru si přečteš jeho ip a heslo admina, nebo je to v manuálu. na počítači necháš tcp/ip nastavené na automatické získání, nebo ručně nastavíš podobnou adresu co má na nálepce router.
ip routeru zadáš do adresního řádku prohlížeče, možná se tě zeptá na jméno a heslo (z manuálu).
do nastavení wan rozhraní zadáš údaje od providera, připojíš jeho kabel do wan vstupu.
jestli potřebuješ, nastavíš i wifi část (režim ap, šifrování wpa, kanál necháš automaticky nebo změníš)
na lan straně pro tvé počítače buď necháš dhcp, nebo rozumněji pro dhcp rezervuješ jen půlku rozsahu, nebo ho vypneš úplně - ale to by ses tu asi neptal.
a je to.
Já mám bordel hlavně v dhcp ... Ale to nech plavat. Já bych zase něco zkusil a rozsypal bych půlku PC D