Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Převod filmů z Vhs do PC

Ahoj, mám grafickou kartu GIGABYTE ATI Radeon X1600 Pro 256mb-silent pipe II která podporuje DVI-I / D-sub /TV-OUT ... a chci se zeptat jak film z vhs pretahnu do Pc,co ktomu budu potřebovat atak. Děkuji moc.

Odkaz:
articleview.cfm
Lock, dotaz je z roku 2009. Pokud má někdo zájem o reklamu, nahoře je ceník. (karel)

Pokud tomu nevíš hlavy ani paty tak věř zkušenějším, že přes VIVO grafické karty a LineIN zvukové karty to jde jen velmi špatně a zařízení, přes které by to šlo dobře je docela drahé.
Takže nejjednodušší řešení je asi DVD recorder (je taky docela drahý, ale snad máš nějakého kamaráda, co ti ho půjčí nebo dovolí použít)...

On to chtěl dostat do PC a z HDD rekordéru to asi půjde komplikovanějš než přes DVD, kerý jenom vytáhne z DVD rekordéru a strčí do PC, nebo se pletu? To by pak musel mít buď vyndávací harddisk, nebo to zkopírovat přes Flashku, případně zase vypálit na DVD...

Ehm pánové:-D Já mám doma normal dvd přehráváč a video.. takže co teda? Určitě mám v plánu něco takového kupit protože zdá se mě lepší investovat do nějakeho lepšiho dvd než do graf.karty,protože já hry moc nehraju, teda jedině CS :-D
Tato grafárna mi zatím stačí a sem spokojen rozjedu na ni zatím vše.

Takže kdyby jste mi mohli doporučit co teda koupit za to DVD(hdd,rekorder,bo co to)??:-D

JoDiK, - promiň, ale pleteš si dojmy s pojmy.
Z VHS, to dostane na pevný disk HDD rekorderu, z pevnýho disku, na placku, tu do PC, a přestane na čas zlobit, protože, kdo si hraje - nezlobí.
A tím hraním myslím třeba úpravy domácího videa - titulky, muzika, komentář, když máma leze z moře atp.
A pro tazatele - pokud se jedná o filmy, které jsou srdcovou záležitostí, tak většinu z nich, už lze sehnat na DVD.
Jestli se ale skutečně jedná o domácí video, tak si musíš rozmyslet - kvatitní HDD, dnes koupíš do 10litrů.
V úvahu připadají 2 značky, Pionner, a Panasonic.
Samosebou, že seženeš levnější, ale pak vyházíš prachy za kapesníky, a prášky proti bolení hlavy.

JoDiK - no a mě nezbývá nic jiného, než se omluvit - i když šlo o matení pojmů
DVD rekorder, není HDD rekorder.
Máš ale jinak pravdu, že to v HDD rekorderu jde hodit přímo na placku, ale stejně bych doporučil, nejdříve HDD /kvůli přesnějšímu vymazání, toho co se nepovedlo - myslím tím zase domácí video/, a když na placku, tak na RW.
Na přesné mazání nechtěných scén, je HDD rekorder jednoznačně nejlepší, a nejpohodlnější.
Potom holt s plackou do PC, v PC na HD a začít si hrát. Titulky, stmívačky, muzika, komentáře, a další "vifikundace", dle libosti.
Hotovo, vypálit na normální DVD, a zívat.
Je to sice náročné na čas, ale když chci něco pořádnýho, tak na čas nesmím koukat.
Protože, když celou tuhle anabázi, budu dělat v PC, tak ten čas, budu potřebovat taky.

aha, no tak dobře... Mě šlo jen o to abych si nějak mohl ty nahravky zalohovat, protože na ty VHSky už dopada "staří" a kvalita čim dal víc horší:-)

Ale tak pokud se to nijak nedá s mojí graf.kartou spojit tak nic no.. Dík za vaše dvě rady. :beer:

Já používám na nahravání z videokamery nebo videa do PC televizní kartu.Nastavíš si vstup (musí jej karta podporovat )a kvalitu záznamu a nahráváš.Myslím že většina TV karet má dnes s video IN/OUT akorát jsem musel upravit s-video kabel na konektor cinch.Zvuk do PC dostávám přes zvukovou kartu,musíš si ovšem v TV kartě nastavit z jakého zdroje má zachytávat zvuk.

Karle, ty jsi z lacinýho kraje.
Nedávno to jeden uváděl, na jiném fóru, firmu vychvaloval do alelujá, tak jsem tam nakouk, a vomejvali mně.
150 Kč za každou načatou hodinu = dvou hodinová kazeta 3 kila.
Vzal jsem kalkulačku, počítal jsem bratru těch 50 VHS, co jsem kdysi nakřečkoval, a lehce jsem zjistil, že můj HDD rekordet, přišel jenom na 2/3, ceny toho převodu.
A o komfortu, raději ani psát nebudu - bylo by to na román.

aha, no tak dobře... Mě šlo jen o to abych si nějak mohl ty nahravky zalohovat, protože na ty VHSky už dopada "staří" a kvalita čim dal víc horší

VHS kazetu přečtu v pohodě ještě po 20letech (což si můžeš kdykoliv vyzkoušet), pokud budu mít na čem. Pálené DVD někdy už za rok ne....

Já to špatně popsal.Tou ůpravou jsem myslel překopání s-video kabeli na konektor u videokamery.Jinak k trochu kvalitnejší kartě většinou dostaneš kabel pro připojení jiného zdroje signálu.Ono třeba moje karta leadtek nemá přímo konektor s-video ale přes dodávanou redukci připojíš jak klasickej cinch tak s-video kabel.

Jirko, a kam ty DVD posíláš na dovolenou? Na Kanáry?
A nebo se ti válejí u PC a na světle?
A kazety přečteš jenom tehdy, když nejsi línej, nebo neznalej, a alespoň 1x za půl roku je "prosvištíš", tam a zpátky.
Jinak na nějaké koukání zapomeň - obraz v rozházenej, vypadávání zvuku, atd.
A když si nějakej majitel, na tohle stěžuje, a ty se ho zeptáš, jestli to dělá, on vyvalí voči, otevře hubu, a vypadne z něj otázka - a to se musí?

vlasta nereg. - a tuhle blbost jsi vyčet kde? V Blesku?
A proč myslíš, že jsem dal odkaz na mokrou cestu?
A opravdu si myslíš, že obyčejný amatér, poleze VHSce pod sukně?
Nehledě k tomu, že stačí přitlačit nešetrně na buben - a můžeš se ubírat, do sběrnýho dvora.

Ale, ale, to tu máme "odborníka". Zajdi si s takovou radou do servisu a uvidíš, jak se ti vysmějí. Samozřejmě se to nedělá za chodu videa, panáčku. Mimochodem, já to takhle dělám více jak deset let a ještě jsem sběrný dvůr nemusela navštívit. A to jsem ženská!

Nic proti, ale pokud si tahle dáma zvládne sama bez úhony vyčistit video hlavy, což nezvládne nejeden chytrolín, protože bez udělátek typu čistící kazeta si ani neškrtne, má tato pisatelka moje uznání a ty jsi prostě jenom namachrovanej borec za klávesnicí, který všechno zná a všechno ví nejlépe. Snad si zvládneš vyměnit aspoň žárovku :-) Doporučuji ti ženy až tak nepodceňovat ;-)

Hele lidi, jsem ze starší školy a jak audio hlavy, tak video hlavy jsem vždy zásadně čistil ručně a v servisech to dělali zrovna tak. Takže pokud o tom moc nevíte, je lepší nereagovat.
U video hlav je potřeba být ale dosti opatrný, protože jsou poměrně křehké (neplést s rotačním bubnem). A jednoznačně si lidi zapište za uši, že žádná čistící kazeta, vám tak hlavy důkladně neočistí, jako když to provedete ručně, ale pro neznalce by to pravda mohla být drahá zkušenost.
A kdo to radí? Třeba zkušení servisáci nebo takové kapacity jako Jiří Svoboda, Gustav Tauš a další znalci audio/video z dob analogu ;-)

Asi máš rád gambáči poslední slovo, ale pokud chceš slovíčkařit, tak to teda upřesním. Samozřejmě, že hlavy u videa jsou osazeny v rotačním bubnu, (když pominu některé starší monofonní přístroje, kde byla samostatná pevná audio hlava pro snímání zvuku v podélné stopě), kteří si mnozí myslí, že stačí vyčistit, ale hlavní jsou právě ony stěrbiny, kde jsou hlavy v bubnu ukryty a tam je potřeba si dát onoho majzla, protože jsou poměrně křehké ;-)
Ještě nějaká nepřesnost?

Pokud máš v počítači volný jeden PC slot a operační systém Win 2000 nebo XP, celý problém ti beze zbytku vyřeší grabovací analogová karta WinFast VC 100 XP s pomocí kodeku Pic Video3. Cena cca 500,-Kč.

Mám ho asi měsíc/nyní dost prodražil/ a s výsledky převodů jsem velmi spokojený.Ovládací SW/je na CDčku/je dobrý a ani já absolutní neznalec angličtiny nemám problémy s jeho ovládáním.Nastavíš jaké chceš použít při převodu rozlišení a jede to.Já používám 640x480.
240 VHSka po převodu zabírá na HDD asi 7GB,jediný nedostatek je,že převod probíhá v reálném čase,takže je to občas "vopruz",zvláště při převodu rodinného videa,kde je spoustu sekvencí.
Na sestřih,případně vystřižení nažádoucího,používám SW VideoReDo.

Jn tej ceny jsem si všiml že stoupla,ale tak uvidime ono to určo zas pujde dolů..
V realném čase?? jakože když to převadím tak čekám až ten záznam cely doběži?? Jestli je to tak, tak to už je maličkost.. hlavně že by to bylo.:-p

Navrhuji jen řešení z praxe, které mám stoprocentně odzkoušené a cenově nejpřijatelnější. Samozřejmě, problém s rozjížděním zvuku v případě použití této karty může nastat v případě, je-li používána integrovaná zvuková karta. Když použiji zvukovku do PC slotu (100,-Kč), zvuk s obrazem se nerozjede. Tolik jen na vysvětlenou pro ostatní. Zároveň tím neříkám, že řešení přes USB je špatné, naopak pro dnešní dobu modernější i když dražší a výsledné zachycené soubory jsou jednou tak větší. Pro přehled: Karta - 1 min = 120MB, USB - 1 min = 220MB. Ale místem se dneska také nešetří.

Slušný tazatel (i odpovídající) si zaslouží slušnou odpověď, tak mi odpusť to malé srovnání a také to, že jsem ti poněkud ztížila rozhodování. Navíc neznám tvou PC sestavu, takže ani nemohu "stát za svým". Co když třeba nemáš volné PC sloty pro kartu a zvukovku a na druhé straně, co když nemáš v počítači USB 2? Tím směrem jsem tě chtěla navést.

S touto sestavou si můžeš klidně dovolit použít první i druhou variantu. Z hlediska snadného použití se i já přikláním k variantě přes USB. Nevím však, zda přiložený soft má také funkci crop nebo croping (ořezání), kterou budeš velmi potřebovat na odstranění spodní části obrazu, kde je u analogového videa zobrazena tzv. trackingová stopa.