Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem DESFRAGMENTOVANI HARDISKU XP

ahoj poradno, mam takovy problem; chci desfragmentovat harddisk ale pri kliknuti na desfragmentador mi windows napise: MMC nemuze otevrit soubor C:\WINDOWS\system32\dfrg.msc. a jeste mi neco pise ze nemam dostatecne pravo na otevreni souboru nebo tak neco. vubec nemam poneti kde je chyba. naposled jsem desfragmentoval harddisk asi pred pul rokem a vse bylo ok ale ted ho ani nemuzu otevrit. poradte mi prosim. dekuji

normální postup je tento:
ve vlastnostech disku nejdřív použiješ funkci "kontrola disku"
ta zkontroluje že sobory na disku jsou uloženy bez chyb.

teprve teď můžeš defragmentovat (opačný postup je kretenismus - přeskupuješ soubory jejichž integrita je nejistá - napácháš jenom větší zbytečné škody).

No já si prdel nedělám. Přece si nemyslíš že dvoumegový /velikostně/ defragmentační program bude sám o sobě přesýpat soubory pod běžícím operačním systémem ? To by asi nedopadlo dobře....Používá funkce windows defragu nějak ho volá či já nevím jak přesně to funguje, nejsem programátor.

Já též nejsem programátor (alespoň ne té úrovně, abych o takovýchto věcech mohl zasvědceně diskutovat), tudíž můj názor též není právě dvakrát relevantní, ale podle mého (velmi, velmi skromného) názoru defragmentační programy třetích stran mají to funkční jádro vlastní. A názor, že program pod 10MB nemůže být funkční, je vlastní pouze Microsoftu (a jak tak koukám, tak i tobě).

Neverim ze to vola nejake cudzie exe, bude to podla mna fungovat aj bez toho windows defragu.

Do 2MB ti naprogramujem aj cely OS (taky Amiga OS s preemptivnym multitaskingom a grafickym rozhranim bol na dvoch 720kB disketach). 2MB je HODNE vela, ludia su uz zmagoreny dnes z debilnych MS produktov co maju 500MB, slusny program nemusi mat ani viac ako 1MB. Taky BIOS sa vojde do 1MB a zdrojakov je k tomu asi tak 10tisic stran :-) Tolko zdrojakov urcite staci aj na naprogramovanie defragmentacie ;-)
Je to furt len o tom ze ako to clovek programuje. Z obycajneho C s malo grafickymi resources (na defrag netreba ziadne velke obrazky) ti spravidla nevyleze viac jak par MB. Ked to programuju v nejakej debiline s pouzitim miliona zbytocnych cudzich kniznic tak zo toho mozu vyliezt aj stovky MB (su k tomu prilepene vsetky cudzie kniznice apod)

Free programů na defrag je hafo, napřed obvykle restartují komp,
provedou Scandisk, defragmentaci, předtím vypnou spořič atd...
Samozřejmě používají Windowsí nástroje, některé mají i doplňkové funkce.
Mám plnou verzi Paragon Total Defragu, to je jiné kafe, jen instalačka má 15MB.

Tento bohuzel free neni, ale za tu cenu bych to koupil. Ja jsem si stahl na zkousku OO defrag a instalacka ma cca 40MB. Kdyz jsem pak nasel tohle co ma sotva 3MB, tak jsem mu moc neveril, ale jsou na to vsude skvely rezence a umi to pry snad jako jediny program defragmentovat podle poradi souboru/adresaru, jaky si sam nadefinujes (nemyslim tim, ze mu vyberes, ktery ma vynechat, ani nemyslim defragmentaci podle nazvu, pristupu...).

Jasne, to chapu. Mne slo jen o to, jestli podle tebe muze byt dobry program, ktery je tak malinky. To jestli konkretne tento i dobre funguje, je vec druha. Myslel jsem to pouze obecne, ne konkretne na tento programek. Na notebook by se mne prave neco takhle maleho hodilo a radsi se zeptam treba tebe, nez psat na jejich podporu.

Ale ono to plati dodnes, instrukcie CPU su az na male vylepsenia rovnake uz snad 30 rokov - t.j. aj par MB program moze byt plnohodnotny tak isto ako to bolo pred 20rokmi, a moze byt aj velmi dobry (samozrejme ak hovorime o nastrojoch t.j. programoch ktore nepotrebuju obrazky,textury,hudbu apod). Z velkosti exe sa neda usudzovat absolutne nic.

P.S. a dialogove okno pokial neobsahuje obrazky sa neuklada graficky, dialog sa do exe uklada ako skript (vykresluje to windows), taky dialog bez nejakych .bmp obrazkov zabera v exe len par sto bajtov.

JkDefrag is based on the standard defragmentation API by Microsoft, a system library that is included in Windows 2000, 2003, XP, Vista, and 2008. Most defragmenters are based on this API, including the free defragmenter that comes with Windows and many commercial defragmenters. Basically all JkDefrag does is send "move this file to that location" commands to the API. JkDefrag does not modify the disk by itself, and is therefore extremely solid.

já si myslím, že všechny.....

jk defrag se doporučuje spouštět s jinými parametry pro první nasazení a s jinými pro následné pravidelné používání - někde je to tam vysvětlené.

Tam sa ale nepise nic ze by to pouzivalo nieco z windowsiho defragu.
Ta API funkcia robi move this file to that location to je snad jasne ze toto uz musi robit OS (WinAPI) a nemoze aplikacia sama pristupovat prianmo na filesystem (OS to nedovoli nikomu - resp. nedovoli takym sposobom zapis na systemovu particiu). Program ale rozhodne to, ze aky subor kam presunut.
A WinAPI fcie nie su vo Windowsom defragu, ale vo windows samotnych (v nejakej .dll napr. v c:\windows\system32).