Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sestava +/- 15000,-

Rozhodl jsem se založit novou diskuzi,předešlá se mi zdála už moc nepřehledná a navíc se jedná o nové téma,tak mi to snad nebudete mít za zlé.:)
tak k věci:
mohli by jste mi navrhnout sestavu :

+/- 15 000,- by pro mě bylo iedální...požadavky: HDD 1TB,4gb ram,cpu asi ten E8400,grafika asi GTX275...upozornuji,že se mi nechce do taktování:)

Za všechny příspěvky děkuji.

Nechci diskusi. Staci-li ti toto vlakno, tedy:

Terabajt /zatim/ ne. Kup velkou skatuli s pozicema na dalsi disky a zakup 500 - 720GB. Vybirej z WD nebo Samce (sorry MM..), morske gate nikoliv. Dalsi disk /casem/ se jiste vleze. Intel E8400 urcite - vyborny CPU za vybornou cenu. Grafiku si vyber dle sveho, osobne ovsem preferuju ATI - asi HD4870, mozna uz i HD4890 (no flame, plz...). RAMky volit Corsair ci Kingston - netreba hledat rychle casovani, narust vykonu neni az tak brutalni. Desku od GB nebo Asuse (podobna /stejna/ kvalita) - GB obvykle doda vetsi prislusenstvi, chapej: "navic" FW za stejne prachy. Na bednu ti se*u, ale strc tam kvalitni zdroj - pod Seasonic 500W bych nesel. Nezapomen na tiche chladice.

já osobně bych teď do intelu nešel probíhají u nich velké technologické změny (změny socketů kvůli core i5 a core i7) takže je dost dobře možné, že za dva roky už pro socket 775 neseženeš žádnej novej procesor... takže ti doporučuju buď počkat a nebo jít do AMD socket AM3

ty se asi moc nevyznáš co? Desku na AM3 koupíš vklidu za 2 litry od Gigabytu a procesor stojí míň než většina intelů... za ty prachy máš v kompu nejnovější našlapaný železo a kdykoli mužeš upgradovat podle libosti

Nečetl jsem tady všechno, ale zkusím na některé věci zareagovat:
Case je příšerná, nemůuvě o kvalitě, ven klasický Cooler Master Elite nebo Centurion
Zdroje Fortron bych bral jedině GLN nebo BlueStorm, ale určitě lepší volbou je Seasonic nebo Corsair, nejlepší pak asi Enermax!!!
Máš tam CPU Intel a desku na AMD!
Osobně bych nebral Seagate, jediný důvod by byly asi jenom ty 2 plotny, jinak bych bral WD nebo Samsung
CPU radši E8200
Mechanika dobrá
Grafika dobrá
RAM, by mohly být, možná bych dal přednost A-Data 800MHz CL4

1)paměti vem o stovku dražší kingstony 1066 mhz.
2)naco drahou case se zdrojem?
3)chladič na intel se ti bude do amdečka opravdu dobře přidělávat.
4)když netaktuješ,tak žádný chladič dokupovat nemusíš.
5)Chtěl jsi E8400+1tb disk,nepamatuješ?Vem grafiku ATI HD 4890,nekupuj chladič na cpu a pomalu máš na výkonější E8400.
6)mechaniku nepotřebuješ?
teď mám čas,tak jestli chceš,tak bych ti to zkusil poskládat trochu líp,stačí napsat.

četl jsem si diskuzi na czc.cz a zdroj vemu rači ten "Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W OEM",jak doporučoval jano47:)
no byl bych rád,kdybys mi něco zkusil sestavit okolo těch 15000,- .:)...četl jsem recenzi na Ati HD 4890vsGTX275 ...a gtx z ní vyšla jako o dost výkonější,předevšim,když nebudu taktovat:)
ohledně procesoru-je mi jedno,jestli intel,bo amd..mě záleží především na výkonu a to 3jadro od Amd mi připadalo za danou cenu jako dobrá volba,ale pokud vymyslíš něco lepšího,rád na to přistoupím.:)

Case: jestli chces setrit tak neber nic horsiho nez Cooler master Elite!!
když dáš trochu víc tak doporučuji Cooler Master Centurion 534
Zdroj: opět 2 možnosti: 1. Seasonic
2. Enermax Pro82+ - neporovnatelně větší kvalita,účinnost,lepšísoučástky (jediná nevýhoda - cena)