Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí síť

Mám problém s domácí sítí, 2 PC zapojení přímo kabelem, integr. síť. karty. IP adresy a masky v pořádku, ale při spuštění každý PC vidí pouze sebe. Lze poradit kde je chyba? Dík.

Dobře. Vzhledem k dotazu tazatele je to asi adekvátní. Jen mě trochu vyvádí z míry když v různých manuálech vidím na sestavování síti výrazně poznámku "dejte stejnou pracovní skupinu!".
Pokud propojujeme počítače nastálo je to vhodné z důvodu, že počítače vidíme hezky u sebe.
Ale není nutné tuto podmínku striktně dodržovat. :-?

Název skupiny je stejný, jsem laik prosím dle možnosti o vysvětlení jak nastavit příkaz - ping. 1.) Název: PC IP:192.168.1.10, maska podst.: 255.255.255.0 2.) KLUCI IP: totožná - na konci pouze 11, maska totožná, název prac. skupiny pro oba DOMA.

Odpověď na "vidí pouze sám sebe", t.j. když po "proklikání dojdu až na otevření prac skupiny DOMA, tak se zde objeví pouze ten daný počítač, ve které síť otevírám. (Sdílení samozřejmě povoleno u obou je zadané).

A nemůže být problém v kabelu? Pokud jsou spojeny pc přímo kabelem (bez switche) tak se používá kříženej kabel (říkám to dobře?).

Taky by možná mohl bránit komunikaci agresivní firewall, ale to spíš jen teoreticky, alespoň myslím.

Pavel

Skontroluj, či máš nastavenú fyzickú adresu sieťovej karty. Ja som tento problém riešil pol roka. Spusti CMD.EXE a zadaj IPCONFIG -ALL a vyjde ti niečo takéto:

Konfigurace protokolu IP systému Windows

        Název hostitele . . . . . . . . . : msx
        Primární přípona DNS. . . . . . . :
        Typ uzlu  . . . . . . . . . . . . : neznámý
        Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
        WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

        Přípona DNS podle připojení . . . :
        Popis . . . . . . . . . . . . . . : SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter
        Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-0B-6A-82-42-68
        Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
        Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.1.0.45
        Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.1.0.1
        Servery DNS . . . . . . . . . . . : 80.81.232.212

Dôležitý je tento riadok:

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-0B-6A-82-42-68

Ty tam máš asi nuly.

Provedl jsem, vypsalo mi to tabulku jak uvádíte, ale pouze pro: PPP ADSL USB MODEM DIAL UP. Pochopil jsem, že je to konfig. pro mé souč. připojení na NET, které je funkční, který momentélně komunikuji, ale ohledně sítě ani "čárka".

Problém po nainst. ovl.: z PC World 02/06 ATI Catalyst 5.13, nyní nainst. nové z ofic. stránek ATI v. 8.205.0.0 dat. 4.1.2006 - problém přetrvává (že by konflikt v ovladačích?). Poslední zoufalý pokus - potřetí přeinst. WinXP, zkusím dát poslední funkční ovladače, jinak mne v pondělí čeká pozvání firmy a samozřejmě finační zatížení. Doufám, nebo aspoň se zde tak to nejeví, že by nastal problém v HW - u síťových karet. Pouze přeinst. ovl. graf. karty jsem zkusil - bezůspěšně. Pokud je problém zde, zřejmě bude vážnější a již nepostačuje pouhý návrat k původní verzi.

Díky všem za Váš čas, všechny návody a rady jsem si pro strýčka příhodu vytiskl. Já jsem přesto všechno provedl přeinst. Winxp, s tím, že jsem dal všechny ovladače a nastavení jako předtím, mimo ovl. na ATi v. 5.13. Nyní mám ovl. v. 5.11 a vše funguje jak má NET a hlavně domácí síť. Já vím, že jsem takto nezjistil kde byl přesně problém, ale nikdo mi nevymluví, že ty ovladače ATI v 5.13... no něco zde asi není v pořádku.