Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komerční použití

Dobrý den. Chci se zeptat, když vystavím nějaký grafický výtvor z grafického programu s fonty, brushy, a jinými věcmi jen pro osobní použití na internet , do nějakeé soutěže, kde bych mohl získat nějakou cenu (ať finanční, či věcnou), je to již komerční použití? Děkuji

loading...

Akonahle das nieco na internet tak to uz NENI osobne pouzitie.
Ale graficky vytvor (obraz) je tvoje dielo, ak si ho robil sam komplet cele, takze si s nim mozes robit co chces, vystavit na internete, na ulici, vystrelit do vesmiru, jak je libo. Program v ktorom si to robil na tom nic nemeni, obraz (dielo) je to tvoje. Samozrejme ale ak si len zlepil par cudzich obrazkov tak to neni tvoje dielo (zlepene cudzie diela nie su vyhradne tvoje dielo)

P.S. ak ti ide o licenciu k nejakemu programu (nejak celkom nechapem otazku), ktory je zdarma pre osobne pouzitie a plateny pre komercne pouzitie, tak to zavisi od konkretnej licencie k tomu programu ze co dovoluje a co nie a jak to tam je formulovane.
Vytvoreny obraz samozrejme bude vzdy dielo tvoje, ale akonahle budes zarabat vytvaranim obrazov tym programom, tak porusujes licenciu k programu a teda budes dlzny nieco autorovi programu :-) Ale komercne pouzitie hlavne je ak to je vo firme ktora by sa tym fakt zivila ze ten SW pouziva, ked si len nieco malujes doma a das to na nejaku sutaz tak to vobec neries. Nikto ta nebude kvoli tomu nahanat.

Ten dodatek, to je to, co jsem myslel... Nechci se tím živit, jako za účelem finančním. Spíše je to pro osobní potřebu, ale že bych to chtěl třeba dát na net, aby se na to mohl někdo podívat i stím fontem, který jsem si stáhl od nějakého autora.

Dat na net uz neni osobne pouziti. Osobne pouzity je ze to ukazes manzelke a maximalne este jednemu susedovi a strcis do suflika a zabudnes na to :-)
Cudzi font upravovany bez dovolenia autora nie je OK. Jedine ak by autor fontu mal uvedene ze je to volne pouzitelny ten font potom si s nim mozes robit co chces. Ak tam ma na tom fonte copyright nemozes s nim robit nic bez dovolenia autora (ked to chces mat pravne 100% ciste).

Takže to, co vytvořím ze svých potřeb a základních prvků programu je moje dílo a mohu sním tedy dělat co chci. Ovšem pokud bude v díle přidán nějaký font, nebo brush, který není mnou vytvořen, já ten výtvor vystavím na net, tak již poručuji autorská práva? Díky

Ještě se chci teda zeptat. Když si stáhnu font a brush, na kterém je napsáno pouze FREE, nikoliv free for person use, můžu sním tedy nakládat jak chci, nebo to je to samé, jako pro osobnmí použití? Díky

No zatím jsem nevytvořil nic, co bych někde vystavoval, ale chci. Už jsem se do toho totálně zamotal. Teďka mi v hlavě leží otázka, když bude program čerstvě nainstalován, nebo prostě bez jakýchkoliv doplňků, prostě jen holí program, tak jak ho výrobce uvedl na trh, tak výtvor z něho musí být 100% legální, ano?

Necetl jsem to cely a trochu s tebou zacinam souhlasit. Mozna to ale puvodne myslel treba i tak, jestli muze program, ktery se smi pouzivat pouze pro nekomercni ucely pouzit tak, ze z nej bude ty jeho vytvory prodavat nebo nekde zverejnovat. Napriklad CS4 od Adobe ve verzi pro studenty, totiz nesmis pouzivat ke komerci a pritom doma si z nich muzes delat legalne co chces a napriklad ke zverejneni na svym webu ti nic nebrani, pokud to nebudes prodavat. Tak nejak to tam je, nekzoumal jsme to dal. Pak se do toho treba zamotal, ale i tak ty dotazy jsou divny.

No stou psyciatrií to opravdu jen vypadá ;-) Ale ještě mám poslední dotaz. ;-) Když si teda udělám nějakou tapetu z mých obrázků (fotek), přidám tam pár brushů pro komerční použití a fontů taktéž, nebude to tématika na dětské porno, rasismus, ani jiné trestné věci, bude tedy dílo legální ? Prosím o odpověď a tím i ukončení toho threadu ;-) Děkuji moc!