Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 sestavy do 13.000Kc - kterou?

Ahoj,
kterou z techto dvou sestav byste mi doporucili, ev. jakou zmenu byste ucinili, ev.zda byste to cele prekopali.
Pouziti: www, kancelarina, uprava fotek, filmkoukani, zadne hrani. Diky, M.

1.sestava:
CPU AMD Sempron 64 2800+, HDD 80GB SATA, DDR 512MB, FDD, DVD R/RW LG 4167B, VGA ATI Radeon X550 128MB PCIe x16, MB:GIGABYTE s.754 K8NE, nForce4 4x

2.sestava:
CPU Intel P4 506 - 2.66GHz, HDD 80GB SATA, DDR 512MB, FDD, DVD R/RW LG 4167B, VGA ATI Radeon X550 128MB PCIe x16, MB:GIGABYTE s.775 8I915PL-G

celeron je obecný název osekaných cpu od intelu. Že se zrovna vyrábí v modifikaci D ? a co já jako s tím ? Ať to bude Deleron tak se ozívej.

Jinak nevím jaký Duron myslíš. Když já jsem měl Durona tak tys byl ještě předák na pískovišti (Měl jsem od roku 97 v hlavním počítači: intel celer 266, 300, 300A,PIII 733, Duron 800, Duron 1000, Athlon XP 1800+, Sempron 2200,2400, Sempron 2800 skt 754, Athlon 64 3000, 3200).

No ty, že jak jsi měl Sempron, tak jsem taky neříkal máš Duron.
Ono když někdo říká Celeronu D jenom Celeron tak je to nejspíš to samé, jako kdyby někdo někomu kdo má Sempron říkal, že má Duron.
Celeron D a Celeron není to samé, ale úplně něco jiného.

prostě když do RAMky leze integrovaný zobrazovač /to bude to správný jméno pro integrovanou grafiku/ tak do ní zároveň nemůže lézt procesor a počítat. takže se to navzájem střídá. rychlost pamětí je dnes docela brzda obecně. dá se to určitě jednoduše změřit /zastrčením vga se ta interní odpojí/ stačí vymyslet nějaký vhodný test.

mám dojem i u memtestu vidím propustnost o 20procent výkon dolů u "srovnatelných" desek.pochopitelně memtest není to správné.

kdysi byli integrované grafiky fakt integrované aj s pamětí /nejvíc si pamatuju matsoniky :-)/

Len v extremnej situacii (ak by RAM zbernica bola vytazena na 100%), nemyslim ze taka situacia nastava casto, tusim ze uz sa cpe aj nejaka cache do videochipu, ale to co pises je samozrejme nevyhoda zdielanej video-RAM.

//Edit: ale uznavam ak to niekomu vadi nech si kupi grafiku extra, ale myslim ze jemu neslo o max. vykon...

Jedna jako druhá. Obě na kancelář výborné, na fotky taky, na koukání filmů je v základu lepší ta první (ta druhá dost hučí- po koupi chladiče artic silencer 7 pro to srovná), co se týče spotřeby je ta první vhodnější. Výkonnější je určitě ta druhá ale o výkon nejde /hry a slabá grafika/. Grafiku bych zvolil s pasívním chladičem.