Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTLDR is missing...

Mam taky malicky problemik... pri starte PC sa hned zobrazi hlaska: "NTLDR is missing... Press CTRL + ALT + DEL" Co to znamena? skusal som v recovery konzole FIXBOOT a FIXMBR ale nepomohlo... v BIOSe je vsetko dobre nastavene... aj tak nic... co mam este urobit?

loading...

Boot Loader vypadá takto. Možnosti se volí dle toho, na jaké partition a disku instalace je. Jestli si dobře pamatuju, nezasahuje to nijak do samotné instalace Windows, pouze vnutí svůj ntldr a umožní tak okamžitě nabootovat.

[Boot Loader]
timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows

[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="1ST TRY THIS seleccione esto primero" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\Windows="2ND TRY THIS choisissez cette seconde" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\Windows="3RD TRY THIS wahlen Sie diesen Third" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\Windows="4TH TRY THIS selezioni questo fourth" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\Windows="5TH TRY THIS selecione este fifth" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\Windows="6TH TRY THIS seleccione este sexto" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\Windows="7TH TRY THIS choisissez ce septieme" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(4)\Windows="8TH TRY THIS wahlen Sie dieses achte" /fastdetect
C:\="9TH TRY THIS selezioni questo nono"
D:\="10TH TRY THIS selecione este decimo"

//edit: Vlastně to možná i opraví, když tak koukám na to pojmenování :) Už si to přesně nepamatuju, ale kdysi mi to helflo promptně k plné spokojenosti.

tak dámy a pánové, jsem zvědav co řeknete mě :-)

Mám disk rozdělený na dva partitions C a E. NA C je windows nainstalovanej, na E neni nic, jen naky data.
při restartu při bootování s HDD mi PC napíše, že nebyl nalezen soubor NTLD. Příkazy Fixboot, Fixmbr ani další zadávané v konzoli na opravu nepomáhají.
Problém je totiž v tom, že když si v tý konzoli hodim příkaz diskpart, tak mi vyplivne tabulku s přehledem partitions - a to je právě ten průšvit. Tam se totiž buhví proč dočtu, disk, na kterym sou windows, je D (I když to je ve winech DVD mechanika) a druhej partitions to vidí jako C - ten ovšem winy detekují jako E a jsou na něm jen nějaký data. problém není v tou souboru NTLDR a NTDETECT.com nebo jak se menujou. problém je v tom, že se wini bootují z disku C, kde ovšem neni podle diskpart windows instalovanej.... ten je podle toho přehledu v konzoli na D, i když win tvrdí něco jnýho
já se jako do windows dostanu, přes to zvlášní bootovací CD, které tu někdo uveřejnil, a za což mu děkuji, i když už nevíj jméno, ale chci to taky nějak opravit, a to se mi nedaří...
huh snad to bude srozumitelné.. nevíte co s tiM?

Pri bootovani ("ntldr missing") nie je ziadne C: ani D:, jedine co musis urobit je na tvojom disku zeditovat boot.ini, a zadat si tam spravne cislo particie, ptz. si sa pravdepodobne hral s nejakym toolom (napr. "skvely" partition magic, ze) ktory ti nieco zmenil v tabulke particii.

P.S. alebo to co pise mkmt nizsie, skontroovat ktora particia je aktivna.
P.S.2. vseobecne je dobre ak napises hned do otazky ze co si s tym diskom robil predtym nez to prestalo fungovat, aby tu nebolo zbytocne milion zbytocnych odpovedi.

Mám disk rozdělený na dva partitions C a E...

asi nechápeš že to jak mají disky pojmenované windows, nutně nesouvisí s tím jak jdou po sobě na disku (viz tvůj případ).
a když nabootuješ z cd s nástrojem pro zálohu disku nebo vytváření a změny partitions, záleží zase na nich zda je pro ně souborový systém viditelný a přiřadí mu postupně nějaké písmeno, bez ohledu na to že ty ses rozhodl (nebo spíš po dodatečném vytvoření druhého oddílu se rozhodly windows za tebe) že pod windows je pořadí písmen jiné.
pokud tě jako většinu home-administrátorů nenapadlo si vyplnit label disku (jméno), může se ti stát při pokusu o zálohu nebo změnu partition že si zrušíš jiný oddíl než jsi chtěl.
pokud s tím máš problém, není nic jednoduššího než si vlézt do správce disků (pravým myšem na tento pc - spravovat - správa disků) a tady si jednak změnit cd/dvd na nějaké chytřejší písmeno, ať se ti necpe mezi logické disky, externí disky, flashky, apod. - třeba na x:
potom si posuň písmeno druhého oddílu na d: - a už jsi hepy
a pro jistotu si ještě vyplň label u všech logických disků

Ak tam ntldr vobec nie je (da sa IMHO skontrolovat v konzole pre zotavenie) tak samozrejme treba ntldr znova nakopirovat.
P.S. ten klient si to musel robit sam, bud to mazal sam alebo mal nejaky bohovsky "upratovaci" tool co mu to poriadne "poupratoval" :-D Alebo to maze nejaky vir...
Subor z disku sam od seba nezmizne.