Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Open Office - Calc

Mám v Calcu vytvořenou tabulku o 9ti sloupcích a asi 50ti řádcích. Když vyplňuji některý ze spodních řádků, stává se mi občas, že data nechtěně zadám do špatného sloupce (protože je řádek tak nízko, že hlavička tabulky není vidět). Jak to udělat (vím, že to jde), aby se hlavička tabulky (první řádek) neschovávala "nad monitor", když kolečkem myši sjíždím tabulkou právě k těmto spodním řádkům.

A ještě poddotaz: Zůstane toto neschovávání prvního řádku zachované i když tuto tabulku otevřu v Excelu?

Díky

Napadlo mě jen jedno řešení, označ buňku A2 a pak klikni na záložku Okno a Ukotvit..
Pokud bys označil třeba B3 zůstal by stále viditelný sloupec A a první dva řádky..
Prostě to zmrazí všechno, co je vlevo a nahoře od označené buňky..

Jestli to tak zůstane i v Excelu nevím..

Ano, takhle nějak jsem si to představoval. Bohužel ale toto ukotvení nejde do té tabulky uložit natrvalo - tzn., že se to po každém znovuotevření tabulky musí ukotvovat znovu.
I tak ale díky.

Má někdo nějaké jiné řešení?

Ještě je tu možnost:
Nahraj si makro
Klikni na Nástroje -> Makra -> Zaznamenat Makro
Pak klikni na buňku A2, Okno -> Ukotvit
Zastav makro a ulož ho do dokumentu, ve kterém ho chceš používat pod názvem: AutoOpen
Mělo by se spustit automaticky po každém otevření dokumentu, a předpokládám, že i v Excelu..
Jenže to asi bude chtít povolit spouštění maker, většinou jsou zakázaná, kvůli snadnému napadnutí počítače virem..