Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na bezdrátové připojení k internetu?

Ahoj, asi su natvrdlá, ale nějak se v těch názvech nevyznám. Ve škole máme v hale takovou tu anténku na bezdrátovej net. Co to potřebuju mít v nb, abych se k tomu mohla připojit (WiFi, modem, WiFi kartu nebo co to vlastně je)? Díky moc

No, pokud je ta antenka smerova (takovy sito, ne nepodobny satelitu), tak slouzi asi jen pro prijem signalu a po skole to mate tazeny kabelama. Pro prijem potrebujes NB, kterej ma podporu wifi a pripadne i antenu k nemu a hlavne misto, kam se pripojit :)

ne, to je antenka jako je třeba na některých mobilech jenom delší. Vím, že se k tomu dá připojit bez kabelu, ale nevím co to musí být v tom nb. Ta podpora wifi může být ta wifi karta nebo nebo je aji něco co se připojuje přes USB?

U notebooku může být wifi klient zabudovám, pak může být ve formě připojitelné na USB nebo RJ45 (síťový konektor - neplést s napájecím) a konečně i ve formě PCMCIA karty (ten otvor zboku).
Předpokládám, že se ve škole může připojit kdokoliv, jinak to bude zbytečná investice. Nejrozumnější kromě varianty integrované je karta PCMCIA. Cena od cca 500,- Kč.

11b - je pomalejší : 11Mb/s - toreticky , v praxy max kolem 630KB/s
11g - je rychlejší, náchylnější na kvalitu signálu, podobná technologie jako 11b akorád používá více (5) pásem než b
-----
Karty jsou univerzální, 11g by měla normálně komunikovat s 11b (v nastavení)