BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
No, pokud je ta antenka smerova (takovy sito, ne nepodobny satelitu), tak slouzi asi jen pro prijem signalu a po skole to mate tazeny kabelama. Pro prijem potrebujes NB, kterej ma podporu wifi a pripadne i antenu k nemu a hlavne misto, kam se pripojit :)
ne, to je antenka jako je třeba na některých mobilech jenom delší. Vím, že se k tomu dá připojit bez kabelu, ale nevím co to musí být v tom nb. Ta podpora wifi může být ta wifi karta nebo nebo je aji něco co se připojuje přes USB?
Jsou vpodstate 2 moznosti. Bud ma notebook integrovane zarizeni pro prijem Wi-Fi signalu primo v sobe nebo potrebujes dokoupit PCMCIA Wi-fi kartu. Treba tuhle: DetailPage.asp
Podivej se k navodu od notebooku, tam to bude napsane. Popripade tady napis jaky notebook mas.
U notebooku může být wifi klient zabudovám, pak může být ve formě připojitelné na USB nebo RJ45 (síťový konektor - neplést s napájecím) a konečně i ve formě PCMCIA karty (ten otvor zboku).
Předpokládám, že se ve škole může připojit kdokoliv, jinak to bude zbytečná investice. Nejrozumnější kromě varianty integrované je karta PCMCIA. Cena od cca 500,- Kč.
díky, jsou ty karty univerzální? Mám nb VisionBook 3100CX od firmy UMAX (jeden z těch levných), wifi má volitelný ale u tohohle píšou že ho nemá
Ano jsou univerzalni.
jaký je rozdíl mezi standardem 802.11b a 802.11g, má to něco společnýho s rychlostí? Máte někdo zkušenosti s nějakým výrobcem, popř. mohli byste doporučit?
802.11g je o dost rychlejsia, 802.11b je vybehovy typ.
Nejde ani tak o rychlost, jako o kompatibilitu. Některé sítě standardu G jsou nastaveny tak, že se do nich s kartou B již nebudete schopna přihlásit. S kartou G tento problém odpadá. Proto bude jistější se staršímu typu vyhnout.
Doporučuji Vám ASUS WL-107g.
moc děkuju
11b - je pomalejší : 11Mb/s - toreticky , v praxy max kolem 630KB/s
11g - je rychlejší, náchylnější na kvalitu signálu, podobná technologie jako 11b akorád používá více (5) pásem než b
-----
Karty jsou univerzální, 11g by měla normálně komunikovat s 11b (v nastavení)
proč mají ty karty různé velikosti (v popisu), když jsou univerzální?
Šířka je daná, maximálně mohou být různě dlouhé, tzn. není vždy stejný přesah ven z notebooku. Na funkci to ale nemá vliv, jsou plně vzájemně (mechanicky) kompatibilní.
máte někdo zkušenosti s ASUS WL-167 WiFi miniUSB klient nebo s Belkin Ethernet WiFi USB adapter 802.11g ?