Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - makro

Dobrý den, rád bych požádal o radu v Excelu (makra + Visual Basic).

Rád bych udělal tzv. pendl mezi buňkami, např.: 10x za sebou se mi v intervalu "0:00:03" mi bude okénko poskakovat z jedné buňky do další buňky (v mém případě G6 a G12). Přesně toto potřebuji do excelu. Byl by někdo tak hodný a sehnal-napsal- mi ty příkazy, co mám napsat do Visual Basicu u Excelu ? Jsem laik a moc se v tom nevyznám. Zkoušel jsem googlit, ale to co požaduji jsem nenašel.

Předem děkuji.
Fandar.

Ja by som to spravil radšej takto:

Dim aCounter As Integer

Sub Test()
    If ActiveSheet Is Sheet1 And aCounter < 10 Then
        aCounter = aCounter + 1
        If aCounter Mod 2 = 1 Then Range("G6").Select Else Range("G12").Select
        Application.OnTime Now + TimeValue("0:00:03"), "Sheet1.Test"
    Else
        aCounter = 0
    End If
End Sub

Sheet1 je meno listu, na ktorom chceš prechádzať medzi bunkami G6 a G12. "Sheet1.Test" je meno tej procedúry, takže ak si tú procedúru premenuješ na niečo iné alebo ju presunieš na iný list, tak musíš zmeniť aj toto meno.