Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spolehlivost USB boxů pro HDD ?

Zdravím, zhruba tři roky jsem používal box pro HDD/CD/DVD připojitelný přes FireWire. Občas se mi stávalo, hlavně při kopírování většího objemu dat (tak na 100 MB), že Windowsy zahlásily něco ve smyslu, že došlo v zápisu dat ke zpoždění a že hrozí ztráta dat. Box se tím odpojil a musel jsem ho znovu zapnout a přidat přes Správce disků (aktivovat ho). Když jsem zjišťoval proč to dělá, dočetl jsem se, že je to nespolehlivostí připojení FireWire a že takovéhle problémy boxy připojené přes USB nemají.

Teď jsem si pořídil USB box Thermaltake Max 4 a systém mám WinXP. A udělalo mi to už 2x za deset dní. Poprvé jsem přesouval adresář fotek, zhruba 1,2 GB. Podruhé mi to udělalo při nahashování souborů pro sdílení do StronguDC.

Rozdíl je jen v tom, že u FireWire jsem box vypnul, zapnul a aktivoval ve Správci disků. Kdežto u USB se to pose*e tak dokonale, že pomůže jen "Kontrola disku" ve Vlastnostech disku.

Zajímalo by mě, jestli se s tím taky někdo potýkáte? Nebo jestli je to u velkých přesunů normální?

Díky, rokator

Tak to bude asi něco s USB portama nebo nějaký software /antivir?/.usb boxy občas blbnou ale ty máš značku. ně můj šuplík za 700párkrát vytočil a nesnáší kopírování a zároveň přehrávání filmů z něj ale už jsme si to s ním vyříkali :-) jinak nforce 4 ale dělalo to aj na via kt880

Je to naprosto normalni a priciny jsou 2 (respektive 3).

Za 1 a za 2. Zalezi na pouzitem radici. Radic STLab - starsi verze toto dela, protoze je v nem chyba, a za druhe si tenhle radic nerozumi s nekteryma zakladnima deskama, takze na nich to bud nenaskoci vubec nebo to do 10 minut spadne.

Za 3. Zalezi na provedeni externiho boxu, protoze nektere neznackove boxy jsou tak dokonale utesneny, ze se v nich disk zacne velice rychle prehrivat a jakmile jsou na disku chyby, udela to tu chybu s tim zpozdenym zapisem.

I kdyz sam jsem si domu koupil take neznackovy levny boxik a nemam s nim jediny problem v praci jsme vystridali nekolik levnych boxu a tyto problemy jsou porad. Nicmene jeste mam zkusenost s disky v usb boxich Lecie a Seagate a s nimi nebyl nikdy zadny problem, takze se zase ukazuje, ze holt ta znacka k necemu obcas je.

To je tym, ze veta "že je to nespolehlivostí připojení FireWire a že takovéhle problémy boxy připojené přes USB nemají" je totalny blabol, FireWire je spolahlivy (resp. spolahlivejsi ako USB, vlastna skusenost, USB je total-smejd zbernica nevhodna absolutne na nic).

U teba by som skor tipoval problem v disku/sufliku prip. v jeho napajani, alebo je problem v OS (mas servicepacky atd. ?) prip. v ovladacoch.

Urcite je jeho problem v boxu (radici), na OS bych to nesvadel.

USB je naprosto normalni sbernice i co se tyce spolehlivosti. Urcite USB neni smejd zbernica nevhodna absolutne na nic.

Jina vec je ze FireWire je rychlejsi a tudiz i lepsi, akorat se vyrobci rozhodli pro USB a s tim my nic nenadelame. 3-[

To moje tvrdenie o USB vyplyva zo skusenosti z vyvoja, ale nebudem sa s tebou hadat, ked myslis ze je uplne "normalne" ked nejaky prasteny zakaznik zabuduje do embedded systemu nejaku USB sracku, tak je z toho (bez vynimky!) u testov problem so spolahlivostou, tak ti ten tvoj nazor neberem.

P.S. nejde len o samotnu zbernicu a jej protokol (aj ten je riadne prasteny), ale aj o implementovanie v chipsetoch/zariadenich/ovladacoch, co je spravidla katastrofa (u vsetkych vyrobcov).