Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukcia PS/2 na USB(samica) nefunguje....

Mam klavesnicu typu USB a potrebujem, aby pracovala cez PS/2. Kupil som prislusnu redukciu, ale po zapojeni mi pri bootovani vypise keyboard error or keyboard not connected a to je vsetko, predpokladal som, ze sa dostanem aspon do win xp a tam si to natiahne mozno nejaky driver, avsak pri tejto hlaske som skoncil. Nemate s podobnym problemom skusenost?...dakujem!

Jak už byl řečeno, klávesnice musí umět PS/2 protokol.

Jinak decentně staré desky umožní USB klávesnici alespoň vstup do BIOSu, tam je pak možné aktivovat podporu BIOSu pro USB legacy devices. WinXP klávesnici pak rozjedou bez problémů, při prvním startu s ní ovšem chvilku trvá její "osahání" a instalace USB HID driveru.

Nemohu s tebou, tančíku souhlasit. Ty redukce chodí jak z praku a dělají bezchybně to, co mají. Nefungují totiž ta připojená zařízení.
Je to klasická záměna příčin a důsledků. Kdejaká lama si myslí, že převod PS2-USB dělá ta redukce, že stačí jenom ta a všechno chodí. Jaxi jim nedochází, že ten převod musí zajišťovat elektronika připojeného zařízení a ta redukce - tak ta je jenom skutečně redukce, tedy pár drátků z jednoho konektoru na druhý.
Tenhle omyl se táhne už léta. Začalo to, když se vedle sebe objevovaly myši COM a PS2, potom myši PS2 a USB, teď to řádí na klávesnicích a dotýká se to dokonce monitorů: Kdejaká lama si myslí, že redukce DVI-VGA skutečně převádí digitální (navíc symetrický) signál DVI na analogový VGA - a přitom je to opět několik drátků, vytahující VGA signál z konektoru DVI na konektor VGA. Vrcholem potom je, že někteří požadují, aby tato redukce dělala ze signálu pro VGA signál pro DVI...