Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - barva pozadí grafu podle hodnot?

Ahoj,

nevíte prosím někdo, jestli je v Excelu možné nastavit různé barvy pozadí podle hodnot? Chci, aby bylo na první pohled vidět, kdy se křivka dostala do špatných čísel (např. červené pozadí) a kdy do dobrých (např. zelené). Vložit tam průhledný automatický tvar je sice řešení, ale já potřebuju vytvořit graf, který se bude tvořit sám podle postupně zadávaných hodnot, a bohužel, i když nastavím hodnoty osy y napevno, graf pak mění velikost. Nebo nevíte někdo, jak zafixovat velikost celého pole s grafem, aby se jeho velikost neměnila? Díky moc!

Změna předmětu, původně: Excel - barva pozadí grafu (host)

díky za odpověď, ale úplně nerozumím... já spíš potřeboval obarvit pozadí grafu napevno, ale červeně pod 0,4 a zeleně nad 0,5, což jsou hodnoty osy y... podmíněné formátování by to nevyřešilo. nicméně teď jsem obejvil jak to zafixovat, takže můžu použít ty aut. tvary.

ještě bych se rád zeptal, jestli je možný nastavit graf tak, aby ignoroval určitý hodnoty. tzn., pokud je nějaká hodnota rovna například nule, aby ji graf vůbec nebral v potaz.