Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zbytečnosti

Ahoj, mohli by jste mi poradit co je to za programy....Ask Toolbar, G - Force, McAfee Security Scan, NTI Schadow?????Chci je odinstalovat, pokud zjistim že je nevyužívám. Na netu jsem o nich nic nezjistila.A taky dotaz, chtěla jsem odinstalovat Juiceaccess Toolbar, jenže při odinstalaci mi to napsalo : Setup was unable to locate the Productinfo.dll on your system.....c čem je hák?

loading...

Z jakeho dovodu mas potrebu nieco odinstalovat? To ta prepadlo nejake jarne upratovanie? Ak vsetko funguje tak nesahaj na to.

Toolbary su dodatocne lišty v prehliadaci, ak ich nepouzivas mozes odinstalovat. Ked nejde odinstalovat tak bol uz zmazany nejaky jeho komponent, v tom pripade bud preinstalovat a odinstalovat, alebo na to nesahat.

V PC mas len to co si tam TY nainstaloval(a). Toolbary sa instaluju casto ako sucast ineho produktu, ale vtedy vzdy v instalatore je zaskrtavatko s popisom "instalovat aj blablabla Toolbar" to odskrtavaj ked nieco instalujes a vidis ze sa ta pyta na toolbar.

Samo od seba nic nepribuda a neubera pamat. Nemusis nic upratovat, akurat s tym mozes sposobit problem. Nainstalovane programy neuberaju pamat, ak nie su spustene, takze to neni ziaden problem. Na disku zaberaju taketo programy (toolbary a spol) uplne minimum (jednotky MB, t.j. 0,001 GB ).
Mas malo miesta na disku alebo co riesis?

no chci mít v pc jen ty programy, který využívám a ty, který jsou důležitý pro chod pc. nemít tam třeba 3 programy na vypalování dvd atd. Mám nainstalovanou i aplikaci eBay. nejde odinstalovat, není totiž v přidat nebo odebrat programy a ani nemá uninstal. a přijde mi zbytečný třeba i tohle mít.

Ziadna aplikacia eBay neexistuje, co kde vidis a nechces vidiet?

V PC je milion systemovych suborov a ty riesis ci ma zmysel mat nejaky jeden subor navyse. Ako rozmyslat ci z kopy piesku nezobrat zrnko a nehodit ho z kopy prec, lebo sa ti to zrnko nepaci. P.S. jasne sem popis co a kde ti vadi pri normalnom pouzivani PC, a ries len to co vidis a ti vadi. NEries ci nieco "mas" alebo "nemas".

ten toolbar půjde nejspíš vypnout v hijackthis - zrušením zatržení.
(taky to může být vypínatelné v nastavení jakéhosi freeware/shareware, se kterým se to nainstalovalo)
všechny toolbary považuju za spyware. proto je buď neinstaluju, nebo je dodatečně zakážu/odinstaluju.

nesmysly automaticky spouštěné po startu vypneš v msconfig.exe, nebo lepšími nástroji (starter, autoruns, ten hijackthis...)

ebay: pokud běží v paměti tak ho killni. zkontroluj zda se automaticky spouští po startu, zakaž. pokud nejde odinstalovat, smaž jeho adresář.

no na ploše je ikona......a když zjistim kde je to jako ukoleny....."C:\Users\xxxxxxxxxxxxxxxxx\AppData\Ro aming\Desktopicon\eBayShortcuts.exe" tak tam vlezu a tam je jen config (konfigur.nastavení) a aplikace. žádný unistal nebo neco podobnýho. ani přes přidat nebo odebrat prog...tam to taky není.

Tak to je ale vir (trojan)
http://www.microsoft.com/security/portal/Threat/En cyclopedia/Entry.aspx?Name=TrojanClicker%3aWin32%2 fYabector.B

Na odstranenie pouzi antivirak, skus napr. superantispyware. Alebo to co tam odporuca MS default.htm prip ak mas vista alebo W7 http://onecare.live.com/site/en-us/center/whatsnew .htm

Prip. v dotaze menovany McAfee Security Scan by bolo dobre aj pouzivat, ked uz ho mas a nevies naco to je.

Ne, nikde se neregistrujes. MBAM si jen stahnes, nainstalujes a pustis a na to otestovani na virustotal se nikde neregistrujes. Na virustotal nemusis, zalezi jen na tobe.
Navic se zda, ze to mas opravdu zavirovany. V tomto pripade dostanes lepsi pomoc a rady tady http://www.viry.cz/forum/viewforum.php?f=13&sid=ca a899ad6025d266a3ae761b147829be tam se uz ale musis registrovat. Je to ale zdarma. Budes si muset ale stahnout nejaky skenovaci programky, ale tam ti poradi podrobne a nikdo z tebe nebude delat blba. Viditelne ale svymu pc nerozumis, to poznam i ja, a tak je pro tebe velmi pravdepodobne mnohem rychlejsi a jendodussi cesta bud obnovit win z nejake zalohy (pokud mas) nebo je preinstalovat. Tohle uz tady resis pul dne a vysledek nikde.
Nekdo tam uz neco podobne resil http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=9263 7 a dal jsem nehledal.

ebay neběží v paměti, jen je prostě v pc....

čili nic nebrání jeho smazání ..
anebo běží jiný proces z toho adresáře - vidíš aspoň mezi procesy v paměti co ti teda běží a odkud?
znáš process explorer, starter, hijackthis, combofix nebo cokoli podobného, co ti dá výpis včetně cest ke spuštěným procesům?

na ploše je ikona......a když zjistim kde je to jako ukoleny....."C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Desktopi con\eBayShortcuts.exe" tak tam vlezu a tam je jen config (konfigur.nastavení) a aplikace

můžeš mi říct, které hovado ti radí používat průzkumník? proč nedokážeš ani poznat (.exe) program, a řídíš se stupidním popisem bezkoncovkového průzkumníka, že je to "aplikace"? proč si průzkumníkem necháváš vypnout skryté soubory, a nevidíš co máš vlastně za viry v tom adresáři?

upřímně řečeno - zavirované windows takových případů mám úplně kdesi. když se někdo ze všech sil chová jako lama, dobře mu tak. windows ti doopravdy nezaviroval nikdo cizí, ani žádné "samo", to je tvoje práce - tak s tím něco dělej.