Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je ta krabička na zvukovce?

Nevíte někdo co je ta krabička na tý zvukovce ? Mají to jen verze X-Fi Fatality a Elite Pro.
[creative.jpg]

Jěště bych se chtěl zeptat na dvě věcičky :
1) ke kterým verzím se dá zapojit gramofon (bez předzesilovače).
2) Když tu kartu propojím digitálně s AV zesilovačem 5.1, tak jaký bude zvuk u her např. FEAR, a v jakým formátu ?
Dík

[mod]Upravený názov (pôvodne: "Co to je ?") (los)[/mod]

Jak uz tu bylo napsano, predzesilovac musi mit mnohem vetsi citlivost. Navic pokud bys magnetodynamickou prenosku pripojil primo, tak bude signal strasne zkresleny (silne vysky, zadne basy). A nevim o zvukove karte ktera by umoznovala nastavovat ekvalizerem charakteristiku signalu na vstupu.

Připojení gramofonu jestli má linkový výstup tak není problém připojíš ho stejně jako třeba kazeťák. Pokud nemá linkový výstup ale phono výstup, tak buď budeš potřebovat phono předzesilovač, nebo zvukovku s phono vstupem což tuším žádná taková neexistuje.

stáhl jsem si komplet návod instalace a určitě se do toho nic nedává - tedy není to na žádný konektor. Podle mne to stíní nějakou součástku či celý obvod, který je náchylný proti rušení z pc. Že by to bylo jen tak pro "efekt" tomu moc nevěřím, dneska se šetří na každém šroubku. A taky je to úplně na kraji tišťáku, což by mohlo napovídat, že tam bude něco citlivého.

pokud vím tak výstup typického gramofonu je na úrovní maximálně 0-5milivoltů. jako základ pro vstup do hudební věže nebo do počítače přes audio-in konektor potřebuješ signál 0 - 100milivoltů, bez zesilovače pro gramofon /se zesílením zrhuba 20x/ to neuděláš.