Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD SATA nebo UATA

Do sestavy Msi KT6V LSR, Sempron3000+, 1024/333, HDD Seagate Barracuda 40GB, DVD LG 4120B chci přikoupit ještě jeden HDD. Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte špatné/dobré zkušenosti s kombinací PATA a SATA disků na téhle základní desce (čipset VIA KT600). Teoreticky by tam měl jít v pohodě přidat SATA disk (mám vybrán tenhle: product.jsp ), jenže to člověk pořád čte, že na téhle desce to zlobí, tamhle to nejde atp.
Cenový rozdíl proti tomuhle disku: product.jsp je nevýznamný, jde mi jen o to aby to šlapalo bez problémů. Samozřejmě, kulatý kabel u SATA je výhoda, navíc u toho staršího disku očekávám, že by mohl brzy zabušit (běží téměř čtyři roky prakticky bez oddechu).
Prosím nedoporučujte mi jinou značku, na Barracudě docela trvám... :-)

Já se VIA vyhýbám obloukem, ale nevidím důvod, aby to nešlo? Mohu-li se zeptat, ta Barracuda 40GB - není to Barracuda IV? Nechceš sice doporučovat jinou značku, ale chci jen pro jistotu upozornit na to, že dnešní Seagaty patří k nejhlučnějším. To říkám jen tak pro jistotu, abys nebyl nemile překvapenej.
P.S. SATA kabel není kulatý.

Jo tak to nevím, jestli Barracuda IV - je to ST340016A. Nemám možnost porovnávat jiné Seagate, ale to co mám v kompu není nijak extra hlučný... nebo mi to aspoň nepřijde. Údajně právě Barracudy vždycky patřily k těm tišším od Seagate... ale opravdu nemám s čím porovnat. Jen to, že švagr mění jeden Maxtor a WD za druhým a mě ta Barracuda furt jede... Možná jsem měl jen štěstí.
P.S. půjdu se podívat do krabice od MoBo ;-) , ale na každej pád to není klasická kšanda. :-)

Proč jsem se ptal - právě proto, že proslulá tichá Barča IV, kterou máš (taky jsem ji měl a ještě dnes někomu slouží), nemá s dnešními disky Seagate nic společného. Seagate se bohužel přesunul na opačný konec spektra co se týče hlučnosti. Navíc i dost topí; ale topil vždycky. Mezi nejtišší/"nejchladnější" disky patří dnes Samsung.
Shrnutí: Dnes nemůžeš vybírat disk dle zkušenosti se starým Seagate! Doba se dost změnila. Nechci rozpoutávat flame, chci tě jen varovat.

Seagaty jsou dnes fakt hruza proti tomu, co to byvalo, naopak Samsungy jsou velmi dobre, relativne tiche (rozhodne tissi nez Seagaty) a nehreji. Navic je to jedna z mala znacek disku, ktera nema problemy treba s nForce4 (podle svethardware ma problemy Maxtor, Hitachi, Seagate). Ja osobne kdysi na desce s KT600 ozivoval SATA Seagate disk a NEPOVEDLO se - veskere triky na netu uvedene nezabraly, ten z*******j cipset to proste sabotoval. Proto se ostatne ne vybavenejsi verze (myslim to LSR zrovna byla) daval pridavny SATA radic Promise, ktery se obesel bez te hruzy od VIA a slapal.
Nicmene uz jsem poucen a do starsich non-Intel cipset masin (KT600, nForce3) doporucuju jen klasicke ATA disky a nejvyhodnejsi jsou Samsungy. Rozdil rychlosti nulovy a v bezproblemovosti znacny. Tenky kablik je drobna vyhoda ovsem eliminovatelna zakoupenim kulateho ATA kabelu.

ja osobne ziadny pozitivny prinos sata diskov nevidim a tak vsade (dokonca aj do serverv montujem pata za co ma asi mnohy budu kamonovat).
naco vymienat fungujucu a splahlivu technologiu za nieco co je este aj dnes sem tam problemove? synteticke testy ma nezaujimaju. co som robil testy ja tak narast vykonu bol naozaj zanedbatelny.

Vidím, že Seagate v tomto threadu dostává pěkně na frak :-). Nicméně jsem spokojený vlastník 4ks UATA Barracuda, tj. 40GB - šepot květin, 60GB - dosti hlučná a topí, 120GB - tichý chod, ale krapet hřeje a před týdnem novej kousek 160GB - šepot květin a zahřívá se ze všech nejmíň. Zřejmě to bude mít na svědomí chybějící kryt elektroniky s odhlučňovací výplní. Ale to hlavní, žádná zrada ve funkčnosti, kteréhokoliv z disků. UATA jsem volil kvůli zákl. desky a šuplíkovému provozu v PC.
A kdybych si měl vybrat další disk, tak hádejte jaký to asi bude :-)

Craft

Takže zatím VŠEM děkuji za odpovědi. Nevím ještě, jaký disk, takže pokud budete mít kdokoli pocit, že můžete přispět, jen to uvítám. :-)
Brzo koupím a pak napíšu buď SUPER PARÁDA, nebo yshitlubFucKidlku/rdrátvafdudj,.,.mCV !!!!! ]:(]:( i s údajem, co jsem si přivlekl domů. ;-)

Seagate Baracuda není určitě nejrychlejší jestli ti jde o rychlost. A hlučnost dnešních disků seagate a wd je podle mě na podobné úrovni. pokud nemáš TICHÝ počítač /grafika bez ventilátoru, čipset bez ventilátoru, značkový a tichý chladiš cpu a zdroj/ tak se tím vůbec nezabívej jestli má jeden 1,2 a druhý podle papíru 1,3sonu nebo čeho.O Seagate si myslím že je to nejspolehlivější výrobce disků a vím že je největší na světě.a to mi stačí.

Tichý počítač - jak kdy. Když na tom synátor paří, tak zapínám odvětrávání case 120mm ventilátorem vzadu a větrák na čipsetu. Ta 120 je hučák, přeřve spolehlivě všechno. Když jsem u kompu já, tak je oba vypínám. Hraju minimálně. Na grafice (FX5600) mám přidělaný chladič z nějaký Atiny s radiálním ventilátorem. A ten fakt docela tichý je...
Takže nevyžaduju vyloženě super tichý disk, ale cirkulku tam mít nemusím. O tý 40ce, co tam je, prakticky nevím..

Tak nakonec je to ta Barracuda: product.jsp , dal jsem přednost jistotě UATA.
Povypínal jsem všechny zbytečný větráky, vyhnal rodinu, aby byl klid a slyším jen ten větrák na procesoru. Teplotu jsem ještě neměřil, ani se k tomu nechystám. Kdysi jsem to u té staré čtyřicítky měřil, tam nevylezla přes 38 stupňů. Ta stošedesátka mi nepřijde teplejší, spíš naopak.
Takže úhrnem zatím spokojenost. Opět děkuji všem za rady a dovolím si dotaz označit jako vyřešený.