Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD SATA nebo UATA

Do sestavy Msi KT6V LSR, Sempron3000+, 1024/333, HDD Seagate Barracuda 40GB, DVD LG 4120B chci přikoupit ještě jeden HDD. Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte špatné/dobré zkušenosti s kombinací PATA a SATA disků na téhle základní desce (čipset VIA KT600). Teoreticky by tam měl jít v pohodě přidat SATA disk (mám vybrán tenhle: product.jsp ), jenže to člověk pořád čte, že na téhle desce to zlobí, tamhle to nejde atp.
Cenový rozdíl proti tomuhle disku: product.jsp je nevýznamný, jde mi jen o to aby to šlapalo bez problémů. Samozřejmě, kulatý kabel u SATA je výhoda, navíc u toho staršího disku očekávám, že by mohl brzy zabušit (běží téměř čtyři roky prakticky bez oddechu).
Prosím nedoporučujte mi jinou značku, na Barracudě docela trvám... :-)

Vidím, že Seagate v tomto threadu dostává pěkně na frak :-). Nicméně jsem spokojený vlastník 4ks UATA Barracuda, tj. 40GB - šepot květin, 60GB - dosti hlučná a topí, 120GB - tichý chod, ale krapet hřeje a před týdnem novej kousek 160GB - šepot květin a zahřívá se ze všech nejmíň. Zřejmě to bude mít na svědomí chybějící kryt elektroniky s odhlučňovací výplní. Ale to hlavní, žádná zrada ve funkčnosti, kteréhokoliv z disků. UATA jsem volil kvůli zákl. desky a šuplíkovému provozu v PC.
A kdybych si měl vybrat další disk, tak hádejte jaký to asi bude :-)

Craft

Takže zatím VŠEM děkuji za odpovědi. Nevím ještě, jaký disk, takže pokud budete mít kdokoli pocit, že můžete přispět, jen to uvítám. :-)
Brzo koupím a pak napíšu buď SUPER PARÁDA, nebo yshitlubFucKidlku/rdrátvafdudj,.,.mCV !!!!! ]:(]:( i s údajem, co jsem si přivlekl domů. ;-)

Seagate Baracuda není určitě nejrychlejší jestli ti jde o rychlost. A hlučnost dnešních disků seagate a wd je podle mě na podobné úrovni. pokud nemáš TICHÝ počítač /grafika bez ventilátoru, čipset bez ventilátoru, značkový a tichý chladiš cpu a zdroj/ tak se tím vůbec nezabívej jestli má jeden 1,2 a druhý podle papíru 1,3sonu nebo čeho.O Seagate si myslím že je to nejspolehlivější výrobce disků a vím že je největší na světě.a to mi stačí.

Tichý počítač - jak kdy. Když na tom synátor paří, tak zapínám odvětrávání case 120mm ventilátorem vzadu a větrák na čipsetu. Ta 120 je hučák, přeřve spolehlivě všechno. Když jsem u kompu já, tak je oba vypínám. Hraju minimálně. Na grafice (FX5600) mám přidělaný chladič z nějaký Atiny s radiálním ventilátorem. A ten fakt docela tichý je...
Takže nevyžaduju vyloženě super tichý disk, ale cirkulku tam mít nemusím. O tý 40ce, co tam je, prakticky nevím..

Tak nakonec je to ta Barracuda: product.jsp , dal jsem přednost jistotě UATA.
Povypínal jsem všechny zbytečný větráky, vyhnal rodinu, aby byl klid a slyším jen ten větrák na procesoru. Teplotu jsem ještě neměřil, ani se k tomu nechystám. Kdysi jsem to u té staré čtyřicítky měřil, tam nevylezla přes 38 stupňů. Ta stošedesátka mi nepřijde teplejší, spíš naopak.
Takže úhrnem zatím spokojenost. Opět děkuji všem za rady a dovolím si dotaz označit jako vyřešený.