Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porovnání buněk v excelu

Dobrý den,

mám udělanou tabulku v excelu pro nějaký turnaj, kde je uvedeno několik lidí a v buňce vedle jména je uvedeno číslo s počtem bodů, které aktuálně ten daný člověk má. Chtěl bych vytvořit ještě jednu buňku kde by se automaticky zapisovalo pořadí (1,2,3,...) dle aktuálních bodů. Napadl mě pouze způsob dělat to pomocí IFů,ale těch lidí je asi 9,takže by to bylo docela pracné a ne moc elegantní. Nenapadá Vás někoho jak to vyřešit jednodušeji? Díky

Tabulka je v A1:B9, v A:A jsou jmena, v B:B jsou body, vice bodu je lepsi.
do napr.: E1 vloz: =INDEX($A$1:$A$9;POZVYHLEDAT(LARGE($B$1:$B$9;ŘÁDEK (1:1));$B$1:$B$9;0))
do F1 vloz: =INDEX($B$1:$B$9;POZVYHLEDAT(LARGE($B$1:$B$9;ŘÁDEK (1:1));$B$1:$B$9;0))
a vykopiruj do dalsich radku, dostanes tabulku usporadanou podle poctu bodu sestupne.
Pozn: fce ŘÁDEK(1:1) ve vzorcich slouzi jako hodnota K=1 ve fci LARGE() a automaticky narustajici pri kopirovani radku