Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtuálna pamäť

Chcel by som nastavit aby sa virtualna pamat zacala pouzivat az po zaplneni RAM. Vraj sa to da niekde v registroch. Neviete niekto kde presne? Alebo nie je na to nejaky program?

[mod]drobná úprava nadpisu (anarchist)[/mod]

Pre bezne pouzitie je optimalna velkost 0. Ja bezim bez swapu uz 2 mesiace a zatial som sa stretol iba raz s hlaskou, ze nie je dost pamate, ale nijako to neovplyvnilo cinnost pocitaca. Je pravda, ze sa uz nemam cas hrat, vtedy by asi 1GB pamate bez strankovacieho suboru nestacil.

Připouštím, že za to může OS, který s pamětí špatně hospodaří. Ale bohužel se stává, že je virtuální paměť potřeba :-|

Fakt, že za to může OS, je uživateli k ničemu - ten chce, aby software šlapal a ne OS tuhnul. A protože swp v ramce bude imho(j.) rychlejší než na disku, nevidím v takové "berličce" nic špatného.