Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pasivní chladič na notebook

Dobeý den.
Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký pasivní chladič na notebook HP Pavilion dv6-2015sf,protože mi hrozně hučí.
Procesor mám : AMD Turion(tm) II Dual-Core Mobile M500 - 2,20 GHz.
Předem děkuji za odpovědi.
Změna předmětu, původně: Pasivní chladiš na notebook (rh)

Tak to ti neporadím, mě stačí když noťas na chvíli podložim a za chvíli zmlkne..

Jinak existuje program na stránce www.pbus-167.com by měl jít stáhnout, v tom
si mužeš upravit v notebooku všechno nastavení od otáček větráčku až po taktování disku.

Jsou tam i informace o systemu teplotě procesoru atd...

Osobní zkušenost nemám, ale známej ho ma a je spokojenej...

Víc ti bohužel neporadím.

To nebyla reakce na Vás, ale na uživatele DOM. A reagoval jsem na popis toho programu....

Teď k tématu, výrobce zvolil a nastavil chod ventilátoru, tak aby se stačil notebook chladit. Uživatel jako takový může maximálně udržovat NB a chladič v čistotě, nemůže zasahovat do regulace otáček. Notebooky topí, a je třeba je chladit, s tím nic jiného udělat nepujde. Pokud Vám vadí hluk, měl jste na to myslet od začátku při výběru.

Aha, tak to se velice omlouvám, myslel jsem že je to k tématu...
Asi máte pravdu, že nemá cenu zasahovat do konfigurace notebooku jako takového...
Děkuji a téma můžete uzamknout.... :)
Všem moc děkuji.

Vlakna se v pripade vyreseni nezamykaji, ale oznacuji jako vyresena - zelene zaskrtavatko. (rh)

trochu upravím.. U většiny notebooků (dále jen NTB) je normálně NTB zticha ale vyrábí se pár modelů, které hučí v podstatě pořád.. Je to i u HP, bohužel bratr není na ICQ takže nevim přesnej model abych uvedl příklad.. Jsou tam i podstatně vyšší teploty, když jsme psali na podporu, bylo nám řečeno že i teploty kolem 80°C jsou normální.. Na svém notebooku jsem takové teploty dosáhl jen při 5mm vrstvě prachu u větráčku(před prvním číštěním).. Protože sem silnější kuřák a doma pořád něco kutim, musim NTB častěji čistit :-)

Tak NTB jsem celý rozebral, než jsem se dostal k procesoru.
Preocesor byl čistý a NTB hučí dál. Při rozebírání jsem si ulomil kontakt na wifi a po složení mi zbylo asi 5 šroubků...xD
Ale všem velice děkuji za rady :)

Mám "stařičký" HP NC6320 (IntelCore2 CPU T7200) a hučení se uklidnilo zakoupením rozkládací "míčku" v DATxxT obchodě. "Půlmíček" zvedne zadní část a zlepší se odvod teplého vzduchu z PC ... blbina ale zatím to funguje.