Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veřejná IP - nastavení routeru TP-LINK

Dobrý den,
kvůli synovi jsme nechala zřídit veřejnou IP adresu. Máme wifi, syn je připojen k pevnému PC kabelem z routeru, já bezdrátově. Je prosím třeba něco změnit v nastavení na webovém rozhraní routeru?
Jde popř. nějak nastavit, aby syn jel přes veřejnou a já přes tu původní?
Děkuji

Tak zrušeno automaticky, zadáno:
IP 192.168.1.102 (nemá být také 192.168.1.1)
Maska podsítě - 255.255.255.0
Výchozí brána - 192.168.1.1.

Je to dobře? Opsáno z TP-LINK - Network - WAN
Upředn. server DNS - 10.108.136.61
Alternat. server DNS - 93.91.48.20

Stále nefunguje. Poskytovatel šel do mého web. rozhraní routeru a prý nám to nastavil.
Přijde mi, že změnil jen Forvarding - Virtual server na hodnoty, které jsme měli dříve.

Skus priradit napevno adresu co ma router na WAN strane (cize tu verejnu) spolu s maskou branou a dns pc a zapojit kabel od providera priamo do pc. Tym padom vylucime chybu v nastaveni routra, pripadne jeho hw zavadu.
Pokial to napriek tomu nepojde chyba je bud v pc (neviem, ale aka) alebo vam provider nieco filtruje (blokuje).
Inak ked budes mat tu ip priradenu a pojde ti net, mozes mi ju napr poslat cez PM tu na poradni ja ti oskenujem pc a zistim, ci su dane porty otvorene.
AK teraz pises cez ten router a toto by mala byt tvoja verejna ip adresa vyzera to asi takto.
All 1657 scanned ports on 93.99.186.129 are: filtered

to znamena, ze nie je ovoreny ani jeden port.

Super nápad na můj problém.
Udělala jsem toto:
Nastavení WAN to je nastavení Internetu tam musíte zadat když chcete static IP, ale aby jste to nemuseli vypisovat doporučuji nastavit na Dynamic IP router si vše zistí sám a po nekolika min naběhne vše nastaveno.
Ale jesli by nejel insternet tak jsem to řešil Network - MAC Clone - Restore Factory MAC a Clone MAC Address SAVE.
a net by měl jet aspoň u mě to tak fungovalo.

A Internet spadl a na router se nedostanu. Ted jedu ve svém PC přes T-Mobile.
Díky, jdu na to.

Ked das priamo kabel do pc je snad jasne, ze internet pojde len na tom pc nie? Router sluzi predsa na pripojenie viacerich pc do siete. Ked ho vyradis pripojis len jedno pc.
Co si spustila vlastne? Pokial chces spustit hru ako server musis istatnym oznamit svoju verejnu ip adresu. Adresa 10.xxx.xxx.xxx je privatna a sluzi len na lokalnej sieti nie na komunikaciu cez internet. Ostatnym na sieti si mala oznamit svoje verejnu ip adresu, cize tu co si pridelila pc (napr 89.24.6.67, ktoru mas teraz).

Neviem presne ako funguje css server, ale v principe zalozim server a nemusim si pripajat nikde.
Na strarom CS 1.5 fungoval server tak, ze som zalozil server, oznamil ostatnym moju adresu, a oni sa pripjali na nu. Tipujem, ze na CSS to bude podobne, takze neviem kam sa chces pripajat.
Inak mas splnene tieto body?
- pc ma verejnu ip adresu?
- internet funguje?
- ide ostatnym ping na mna?
- vidia ostatni hraci moj server cez moju verejnu ip adresu?
- mam otvoreny port na svojom pc, ktory pocuva, aby prijal ostatnych hracov?

- pc ma verejnu ip adresu? - ano
- internet funguje? - ano
- ide ostatnym ping na mna? - jak to udělají? ping + veřejná IP?
- vidia ostatni hraci moj server cez moju verejnu ip adresu? - zpustí hru a zadají připojení k veř.IP?Nevadí, že syn není připojen?
- mam otvoreny port na svojom pc, ktory pocuva, aby prijal ostatnych hracov? - nastavení ve Firwarding? To bylo. I rozmezí portů

Nie bavim sa o pripojeni pc bez routra. ZOber pc, kde bezi hra (server), pripoj ho priamo kablom od ISP. Ostatni hraci skusia ping na tvoju verejnu ip (cize tvoje pc) a potom skusia spustit u seba hernych klientov, kde opat zadavaju tvoju verejnu ip adresu. Pokial u teba bezi ten herny server tak ich to pripoji.

po resetu routeru bys měla rozštelované wan rozhraní a nepřipojíš se nikde.

takže adresa routeru je taková jaká je.
na lan straně routeru povol třeba pro polovinu výstupního rozsahu dhcp (třeba 192.168.1.100-.199)
wan rozhraní nech podle providera - má veřejnou ip, čili statické nastavení.

mladý muž ať si nastaví nějakou pevnou adresu na pc, třeba 192.168.1.11 (masku 255.255.255.0, bránu = ip routeru)
a pak ať do google zadá "router a název_hry", a hledá co s tím - ať taky něco dělá.

vypíše všechny hodnoty a na internet se nedostanem

1. potom jsou ty hodnoty špatně
2. je špatně nastavení wan vstupu routeru k providerovi

ad 1) můžeš sem dát své nastavení: win+r - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

ad 2) ale k wan nastavení se takto nedostanem. to by šlo ověřit nastavením parametrů od providera přímo do pc, a jeho přímé připojení na net.

jsou to 2 řádky, z toho notepadu to šlo pohodlně přes schránku vložit sem.

dhcp server v routeru přidělí tvému pc správnou adresu, po sem to funguje.
čili naopak: když do prohlížeče zadáš ip brány 192.168.1.1, dostaneš se do nastavení routeru. tam zkontroluj, že hodnoty wan rozhraní odpovídají tomu co předepsal provider (dhcp nebo ip, maska, brána, dns)

a ten protokol ipv6 bych zrušil (ve vlastnostech daného připojení), dělá to jen nečitelný výpis.

Jupíííííí. Já blbec. Neumím resetovat.
Nejprve zaplý v napájení a reset, poté vyplý.
Je třeba vyplý z napájen,í držet reset, zapojit a stále držet a poté to bylo.
Vše nastaveno a funkční. Díky všem za Vaši snahu.
Už jen zpět k problému. Zprovoznit synovo server na hru CSS.

Vidim tam 2 problemy, prva je, ze server ma privatnu ip a na tu sa cez net nepripojis ak nemas spraveny portforwarding z routra s verejnou ip alebo nastavenu DMZ na danu ip. Druha je, ze hra nepresla steam validaciou, cize je najpravdepodobnejsie kradnuta a tym padom ti nedovoli vytvorit server.
Dalsi krok je pohovor so synom preco kradne sw a ze ked bude mat dobre znamky tak mu hru kupite;o).

Oskenoval som tvoju ip a tu je vysledok.
nmap -p 27000-28000 93.99.186.129

Starting nmap 3.45 ( nmap ) at 2010-05-25 18:48 CEST
All 1001 scanned ports on 93.99.186.129 are: filtered

Nmap run completed -- 1 IP address (1 host up) scanned in 44.506 seconds

To znamena, ze portforwarding jaksik nefunguje, pretoze vsetky porty su filtrovane. Aky typ routra pouzivas?

Mozes skusit aj ked mne sa to stale nezda, standardne maju routre niektore systemove porty otvorene, tento ma vsetky filtrovane. Skus na nom vypnut firewall, pripadne skontroluj ci ma router na wan rozhrani naozaj verejnu ip.
Navyse pri traceroute vznika divna slucka.
4 Energotel-gw.six.sk (192.108.148.215) 16.590 ms 45.927 ms 29.848 ms
5 sloane-six-gw.energotel.sk (217.119.125.150) 21.792 ms 90.246 ms 67.621 ms
6 93.99.186.129 (93.99.186.129) 67.803 ms 120.574 ms 66.316 ms
7 * * *

Vyzera to akoby bola ip este na sk, ale traceroute pokracuje dalej hoci by sa mal uz zastavit. Nestandardne.

tvoje wan adresa má být ta veřejná, koupená. k ní patřičná maska a brána. dns ti buď dají nebo třeba "google-dns".
93.91.52.x co ti tu ukazuje je v tom případě adresa providera, za kterou je schovaná neveřejná síť 10.108.136.x.
firewall si na svém pc zase zapni, jen potřebuješ výjimku pro icmp protokol, případně pro sdílení disků pokud používáš.

Poslal mi jen veřejnou adresu e-mailem. Víc fakt nevím.
Zbytečné to tu nebylo, moc mi rady všech pomohli vše objasnit a vyznat se v tom nastavení.
Jen nevím, když mám veřejnou, co nastavit na WAN. Zdělí mi to poskytovatel?
Vždyt bychom to bez diskuse ani sami nevyřešili.
Díky