Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aukro problém

Dobrý večer všem.
Mám problém s jedním člověkem který ode mě koupil na aukru Playstation 2 za 1250kč..
Zboží jsem odzkoušel a řádně zabalil a poslal. Kupce mi napsal po dorucení ze konzoli prebral a zapojil ,ale ze hry ktere sem mu poslal ze nefunguji (coz nechapu protoze mne vzdy fungovaly) ,ale ze VSE OSTATNÍ JE OK! (to mi presne takto napsal. Ted po peti dnech mi dneska napsal ,ze sem na neho udelal podraz a ze konzole necte nic (mne fungovala skvele 3 roky..:(:( ...a chce po me vratit penize. Jen dodam ze jsem to prodaval bez jakekoli zaruky.. co mam ted delat penize mu vracet VAZNE nechci, protoze to ze konzoli znicil to platit nebudu:(

Jen dodam ze jsem to prodaval bez jakekoli zaruky

V tom případě se na něj vyser. Pokud máš uschovanou mailovou komunikaci, kde psal, že vše ostatní je OK, má smůlu. Záruku jsi mu nedal, zboží je použité, on s tímto souhlasil, když to kupoval. No co, v nejhorším případě ti dá negativ, ty mu můžeš dát taky. Já už taky jeden dal, když mi borec poslal polofunkční foťák, za 600Kč nemělo cenu chodit na policajty a shánět soudní znalce. Aukro k tomu takticky mlčelo.

Je to tvrzení proti tvrzení, s tím by u soudu neuspěl. Pokud máš doma svědky, že ti to fungovalo, buď v klidu. A navíc - za těch 1250Kč se mu po policajtech a soudech určitě nebude chtít běhat. Jako mně s tím foťákem. Jen trochu nasere.
A jak se dívám - už tam máš taky negativ, no tak budeš mít druhej a už asi nikdy nic neprodáš :-P

To jsem si jen rejpnul :-) Aby něco takového mohli uplatňovat (nevyznám se v tom), tak by asi museli ukázat obal.
Ale jednou jsem viděl na vlastní oči, jak u nás "nakládali" balíky do Avie házením. Jestli fragile nosili nevím a jestli to někdo v Avii chytal také ne. Ale pravděpodobně ano a rovnal to.

Napis mu ze tebe to vzdy fungovalo (ale kedy naposledy si nieco cital z mechaniky ? Mechanika moze sa casom zaprasit, odist laser, apod), opytaj sa ze co konkretne mu nechce nacitat (CD? DVD? CD-RW?, apod? skusal aj CD aj DVD?), co s tym robi. Ta mechanika sa da aj vymenit, ale stoji samozrejme nejake peniaze. Mozes sa skusit dohodnut ze mu zlavis apod, to je na tebe. Neverim ze to znicil on, ani ze sa to znicilo pri prevoze, podla mna ta mechanika proste uz ma svoje roky a sony mechaniky zivotnostou laseru nikdy nevynikali (to je jeden zo 100 dovodov preco neznasam vyrobky sony). Ale clovek nikdy nevie, ze co s tym ten kupec robil.

Keby sa to stalo mne tak mu navrhnem nech to posle nazad ze ak to fakt nejde tak mu poslem peniaze nazad. Ale mal by som opisane svoje vyrobne cislo alebo nejak by som si tu svoju poznal (podla skrabancov apod), aby mi neposlal nejaku inu (svoju pokazenu apod a tu tvoju dobru si necha apod, tak to by som zasadne netoleroval). Ale nemusis, predaval si to funkcne.

zabalil jsem to myslim pečlivě ..do krabice a dal jsem to do molytanového obalu a vsechny veci seem páskou přilepil ke krabici aby se nehejbali. Myslím že to bylo dobře chraneno. Ja jsem mu psal ze mne to fungovalo a zkousel jsem to den pred odeslanim hral sem na tom tu hru kterou sem mu dal k tomu

já spíš nemam čas to zkoušet nebo prostě jen nemam náladu.. :-) většinu věcí bych vyzkoušet mohl ale prostě neni kdy.. snad jedině takhle v noci a to už zase nemam kde.. :-)
a nepíšu "asi funkční" ale radši napíšu "před X měsíci funkční ale prodávám jako nefunkční"(pokud to ovšem funkční bylo..) :-)

No já třeba taky prodávám na aukru a už sem dvakrát vracel peníze včetně poštovnýho (1350 a 650) a nemám s tím problém.Dalších 38obchodů bylo OK.I pokud bych si byl maximálně jistej že to zboží je OK a borcovi to nejede tak mu ty peníze vrátím.

Taky bych se na něj vysral navíc policajtů se vážně neboj :D už vidim jak se kvůli pár stovkám honí za pachatelem, kámoš poslal 3 litry předem, že koupí psp a nic mu zpátky nepřišlo policie s tím pochopitelně nic neudělala pro nedostatek informací.. je to víc jak 1,5 roku zpátky

p.s. napiš mu ať se pokusí někde ověřit funkčnost pochybuju, že by případná oprava byla tak drahá a pokud byl balík řádně označen a pošta nedodžela opatrné zacházení a vznikla tím škoda je to problém pošty nikoli tvůj a ať to řeší s nima pokud se domáhá odškodnění

Policajti se na to vykašlou a odkážou ho na občanskoprávní spory. Aby se tím zabývala PČR, muselo by jít o trestný čin podvodu. Ten je v tomto případě neprokazatelný a bengám je to jasný. A jak někdo psal, kdyby to chtěl dát k občanskoprávnímu řízení. V první fázi zaplatí soudní poplatek 600,- Kč. Navíc musí žalobu podat u soudu v místě tvého bydliště, takže se projede. Navíc, tíha důkazního břemene je na jeho straně. On ti musí dokázat, že byl PS nefunkční. Ty budeš tvrdit, že fungoval. On si pozve znalce a zaplatí ho. Ve finále soud žalobu zamítne pro nedostatek důkazů a frajerovi zbudou oči pro pláč. Bude ho to stát pár tisícovek.
Když by ti náhodou vyhrožoval, napiš mu, že po poradě s právníkem JSI připraven celou věc řešit soudní cestou.
Jestli jsi v aukci neuvedl výslovně, že je zboží bez záruky, nabídni vohnoutovi, ať ti pošle PS zpět a ty mu vrať peníze. Ne opačně!
Dál bych to neřešil.

děkuji Vám za odpověď na zaslanou výzvu.

Kupující nám sdělil, že zboží je nefunkční. Musím Vás upozornit, že podle Obchodních podmínek Aukra, bodu 4.3.3 a 4.3.4, má Kupující v případě, že doručené zboží neodpovídá popisu uvedenému v aukci nebo má vadu, která nebyla v aukci uvedena, nárok na odstoupení od kupní smlouvy a tím pádem na vrácení peněz zaplacených za vydražené zboží. (http://www.aukro.cz/country_pages/56/0/user_agreem ent.php#4.3)

Toto pravidlo platí i v případě, kdy Prodávající v aukci neuvede, že zboží je se zárukou.

Pokud Vám Kupující po doručení zboží napsal, že playstation je v pořádku a funkční, prosím, zašlete nám screen shot jeho emailu. Také se, prosím, spojte se s Vaším obchodním partnerem a dohodněte se na řešení vzniklé situace.

Screen shot pořídíte následujícím způsobem: Stisknutím klávesy Print Screen udělejte kopii obrazovky v aktuálním stavu, kdy je na ní zobrazena emailová zpráva. Tu pak pomocí kláves Ctrl + V vložte do Word dokumentu (jako obrázek) nebo dokumentu programu Malování. Ten uložte a pošlete jako přílohu v odpovědi na tento mail.

S pozdravem a přáním hezkého dne

CO S TÍÍÍÍM??????

Pokud nám kupující doloží, že playstation byla při převzetí poškozená, opět se s Vámi spojíme. V takové situaci bychom museli trvat na vrácení zaplacené částky.

V tuto chvíli nemůžeme dále objektivně posoudit, zda je playstation nefunkční. Jelikož nechceme některého z obchodních partnerů poškodit nespravedlivým rozhodnutím, v řešení této aukce nebudeme zatím podnikat další kroky a ponecháme ji na vaší dohodě s kupujícím.

Myslím že to dopadlo jak jste předpovídali. Děkuji za pomoc