Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik jste utratili za počítače v životě?

Při úklidu sklepa jsem narazil na počítačový šrot a tak mě napadlo kolik v tom můžu mít peněz. Vzal jsem tužku do ruky a počínaje Didaktikem, tiskárnama, vypalovačkama jsem to sepsal a spočítal. Vyšlo mi neuvěřitelných 150 000. A pak se divím kde ty peníze jsou:-D:-D:-D Za to jsem mohl mít auto a nebo hafo :beer::beer::beer::beer::beer::beer:
Tak by mě zajímalo jestli jste na tom taky tak nebo mám přibrzdit:?: a peníze radši vrážet do něčeho rozumnějšího?

No, zkusim to spocitat, takze: v 1993 jsem od rodicu dostal Didatikt M, ten stal v tedobe kolem 3000. V 1996 jsem odrodicu dostal prvni PC 486 DX4/100 4 MB Ram :-), tohle stalo 25 000. Pak nekdy kolem roku 2000 prisel upgrade na Celerona 500Mhz - 20000 Kc. No a pred rokem jsem si poridl AMD Athlon 64+ 2800 tohle stalo 15 000 bez monitoru. Btw, jeste pred 10 mesisci jsem pouzival 14" palcovy monitor, ktery jsem dostal kte prvni 486 :-D. Ted uz mam LCD takze puls jeste 7000.

Podtrzeno secteno:
                   3 000
                  25 000
                  20 000
                  15 000
                   7 000
                  70 000

Wow, to je penez....:-/

Taky jsem začínal s Didaktik M ( brána do sveta poloprofesionálných PC ),
objednal jsem si ho od výrobce z Bratislavy za 2700 Kčs, takže jsem
ušetřil 450 Kčs, protože jinak byl tenkrát v obchodě za 3200.
Pak jsem měl PP06 XT s 20Mb HDD ( ten lepší typ ), takže jsem se
perfektně naučil DOS příkazy, které se hodí i teď.
Následoval procesor 486DLC, což byla slabota. Pak následovalo Pentium 75,
pak 166MMX, což byla špica a když to přestalo stačit, tak jsem najel
na "dietní" Celeron 300 bez L2 cache, který se dal přetaktovat na 450.
Pak už to není zajímavé : Celer 466, Duron 850, Athlon 1.2 atd ...

Jste asi všichni moc mladí (nebo já už jsem moc starej?)
Můj první PC:
PC386/33(64) 4MB RAM, FDD 2x (5 1/4", 3 1/2"), 125MB HDD, VGA 512MB, ADI 14"
50.899,- Kč

Když jsem to onehdá od tohoto prvního všechno sečetl, vyšlo mi hrubo přes 200.000Kč :-(

Tady musím souhlasit. PC může počkat na novej HW, ale auto prostě ty brzdy, kola, benzín potřebuje.
Loni mi to sežralo celej bonusovej 14tej plat, motor a kastle potřebovaly generálku.
Takže v součtu je PC ještě levný....

Jen taková filozofická vsuvka, sorry za OT:

Celkem je překvapivé, jak většina lidí se nebojí a investuje desítky tisíc do počítačů, které mají životnost jen pár let. Ale málokdo je ochoten investovat do nějakého Hi-Fi zařízení třeba 30-60 tisíc. Přitom investice do této komodity zboží vydrží mnohém déle. Životnost takovéhoto zařízení je řádově vyšší a taky mnohem méně u něj klesá cena.

Tady nejde o uložení peněz, na to jsou jiný komodity, třeba obrazy...
A na HiFi se nedají hrát hry a vést učetnictví.

Jinak...

reciver nový 8500Kč na akci
Front repro 2500Kč - sloupové, použité, od kolegy
Subwoofer 3500Kč - rok starý, cena poloviční
CD player za nějakej tisíc z bazaru, momentálně žádnej nemám.

Takže na HiFi nepotřebuješ horentní sumy. (TV nepočítám)

Ale jsu strašně zvědavej, kam investuješ ty, až začneš vydělávat a nebudeš jen o všem blbě kecat, když zatím jen taháš prachy z mátiny.

Prvni Atari 800 XL - tehda 1050 bonu (tzn.x 6 KC) + kazetak (200 - 300 bonu?? uz nevim)
Prvni PC P90, 8MB, 1G HDD, 15" monitor - 55.000 Kc
a pak uz skladacky - Cel566, Cel 2.4 atd.

Jinak co se tyce HiFi, to jsem menil vzdy co cca. 2 roky.
Prvni vez Technics 404 - 20.400 Kc a dalsi uz opet jenom skladacky (ty v celku se spatne prodavaji).
Pak uz receiver Technics 580?? cca. 10.000, deck Technics 474 cca. 7.400, CD Technics 570A cca. 5.500, bedny Tannoye 631, Yamahy a Pioneery (ceny uz nevim).
A ted receiver Technics SA-AX 6 - 19.700, CD + deck zustal, video Panasonic 630? cca. 7.000, DVD Pioneer 575A 7.000??, TV Panasonic (typ ted nevim) cca. 17.000.

No jak tak koukam, je v tym utopeno hrubo chechtaku.