Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky zdroj bude/je lepsi?

Ahoj chtel bych se jeste zeptat...ma na sestave Athlon X2 5000+ 2.0Ghz
9800GT OC 512Mb GDDR3 256Bit(ma pridavne napajeni)
4x1GB RAM
1x 160GB HDD a zadnej jinej fan krom CPU a grafiky

tak jaky je na tohle lepsi zdroj?mam ted 420W LC Power
ale mam doma jeste 350W Fortron.
nebude lepsi dat si tam spis ten Fortron?
uz jsem sem psal ze si chci koupit novou desku a CPU(asi ten AMD Athlon II X2 240)
dik za info....a taky uzivateli MM :)(fakt)

Pokusim sa prebrat tvoj problem kompletne v jednom dlhom prispevku:
Na 350W zabudni uplne, a u toho 420W by bolo dobre si pozret na stitku ze kolko ma napisanych A u 12V vetiev a napisat to sem. Bez toho tazko pisat ze ci je tvoj problem zdroj. Ale je to celkom pravdepodobne. Ptz u dnesnych PC nejde o celkove W ale o Ampere na 12V. 5V a 3,3V vetva zdroja neni dnes uz skoro vobec vytazena. A ked ma ten tvoj zdroj malo na 12V tak to bude blbnut prip. to uplne zdochne.

Ja by som tam drbol enermax 525W Pro82, ked sa ti zda drahy tak pozri nejaky seasonic 500W alebo 550W.

Ale kedze neni jasne ze v com mas terajsi problem, tak aby si neminal zbytocne tak bolo by dobre si z nejakeho ineho PC predratovat na skusku zdroj k tebe, a skusit ten CPU potom na plny vykon (2,6GHz) ci sa to bude furt vypinat. Skontrolovat aj napatie CPU v BIOSe (dat na AUTO) a chladic CPU ci dobre sedi ci sa neuvolnil, to som uz pisal tam do tej druhej otazky. Ptz je mozne ze nemusis kupovat vobec nic a je len uvolneny chladic apod.

Ten tvoj CPU je relativne slusny, ja osobne nevidim moc vyznam investovat u teba peniaze do noveho CPU a dosky, to co mas je stale relativne slusne.

Co sa tyka spotreby tak ten AMD Athlon II X2 240 ma TDP (max. teplotny stratovy vykon) 65W http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/ athlon-ii-x2/pages/amd-athlon-ii-x2-processor-mode l-numbers-feature-comparison.aspx
co je stejne jak ten tvoj terajsi CPU ten ma tiez 65W, takze energie zeru priblizne stejne.
Mas tam v tej tabulke aj TDP pre X3 a X4, tie maju 95W, z 12V vetvy zdroja sa to zere takze moze zrat v zatazi ca. o 3A viac ako ten tvoj teraz.
Ci potrebujes X3 alebo X4 zavisi od toho ze co na tom PC robis, na kodovanie videa sa vyuzije kazde jadro (t.j. vykon sa nasobi s poctom jadier), u najnovsich hier tiez.
Stare hry a Windows a bezne aplikacie nijak z viac jadier neprofituju.

Dosku nejaku gigabyte, vyber jaku chces je to plusminus fuk.

jo aha :/ no prave ze chladic doleha dobre...je cistene skoro kazdy den..a pasta je tam nova..zitra kouknu na 12V vetev..ale tipuju ze to bude blby :/
jinak CPU ma 60 stupnu pri 2.0GHz a 1.2V :( muze to byt tim zdrojem?
jinak ja to vidim koupi to CPU radsi jen X2 240 :) pac budu muset koupit asi jeste zdroj :/
jinak tyhle vsechny problemy muze zpusobovat spatny zdroj ktery nestiha?

tak na tom fortronu je na +12V 16A
jinak to CPU mi padalo i kdyz jsem tam mel starsi grafiku(ATI HD 4650 DDR2)
jinak cpu nema hned 60 stupnu...kdyz ho zapnu tak v Biosu ukazuje cca 37 a narusta az nekam k tem 60....pri zatezi je i 80...a kdyz dam na default tak je na jednom jadre pres 110 a PC se vypne..jinak chladic doleha a o nic opreny neni...fan se toci 3000rpm
teploty merim v cpu-z everest wizard 2008(ten jediny ukazuje teploty kolem 40)a speccy ten taky 60 a vic.
takze by bylo treba lepsi tam dat zatim ten fortron?
nevim cim tyto problemy jsou...ale resim to uz dlouho..a tenhle samej problem to delalo i na jine desce.

Sleduj v BIOSe aj namerane VCore (v sekcii HWmonitoring), ci je fakt take jak si mu nastavil (tych 1,2V alebo automatickych 1,35V)
Napatie sa da aj vo Windows v speedfan-e sledovat a aj teploty core. Odporucam skusit aj ten. V BIOSe daj load defaults a save&exit.

Este jedna vec - ked to ma tych 110stupnov tak sa dotkni chladica prstom (opatrne). Pretoze chladic musi byt potom tak rozzhaveny ze sa na nom popalis uz ked sa k nemu priblizis. Ak chladic neni totalne rozzhaveny, tak na tom CPU proste nesedi, ptz fyzikalne neni mozne aby mal CPU 110 a aby si sa mohol dotknut chladica bez popalenia prsta. Bolo by aj mozne ze ten CPU ma nejak posahane meranie teploty ale taku zavadu nepredpokladam.
Kolko si tam dal pasty? Pasty sa dava len velmi tenka roztreta vrstva (0,1mm). Utrel si ten original sajrajt z chladica ked si tam daval aj pastu?

Ked nic ine naporiesis (a skusal si uz inu dosku) tak ano je zrejme ten CPU v haji, tak si kup novy CPU, ked chces aj dosku to ale nepovazujem za potrebne, ale ako chces mne je to fuk. Ale aj ten zdroj by som vymenil tiez za nieco moderne co ma na 12V aspon 25A (sucet). Idealne enermax alebo seasonic aspon 420W. Ptz ten co mas bude robit problemy a skor alebo neskor urcite zdochne a moze poskodit ostatne komponenty.

Hele tak jsem zkousel to s tim CPU...kdyz dam test stability systemu tak teploty vylitnou ke 100 stupnum..tak jsem zkusil sahnot na hlinikovej chladic..a co se nestalo??
ten snad nema ani 50 stupnu...je spis vlaznej....ale pritom jak tu nekdo psal tak pastu mam odtlacenou jak ma bejt...
a jeste jedna otazka..kupoval jsem desku..ale bez toho plastu kolem CPU(dal jsem si tam z jiny desky AM2..muze to bejt tim ze je to nejak vysoky?protoze jak rikas ten hlinikovej chladic by teda tech 100 stupnu mel odvadet a mit tak 90 nejmin a vic..ale pri ty zatezi nema ani 50...tipuju tak kolem 30 mozna min....

To ja neviem to musis ty vidiet ci to dolieha 100% ten chladic. Sak mozes skusit dat dosku na stol (alebo polozit PC tak aby doska bola vodorovne) a skusit ten chladic len polozit na CPU bez umelej hmoty. Ale je to velmi riskantne chladicom cukne vetrak, chladic sa posunie a narobi skraty a bude doska a vsetko v haji. Ale ked mas pastu tak ta trochu lepi.

Neviem moze byt aj vadny nejak CPU, ze na nom nesedi ten jeho heatspreader (ta kovova cast CPU) na chipe vovnutri, alebo co ja viem. Je to divne.

presne tak..je to divny :/...ten zdroj je dobrej uz jsem ho zkousel(fortron)sice nestaci ale je dobrej...jen to cpu :/
jinak ze spoda desky(na druhy strane)kdyz na nej sahnu tak je celkem dost horkej
jinak tady jsou ty fotky

8a706b4192
549e85af7c
23e9f2d80b
01cbd0fa29

mozna se bude zdat malo pasty..ale bylo ji tam i vic/min a porad to same...
me spis napada ze by opravdu to CPU bylo spatne..bohuzel nemam nikoho s podobnym CPU na sc AM2

Podla tej pasty je absolutne evidentne, ze ten chladic na to CPU nedolieha (pisem to tu uz tyzden aspon 20x). Ked das dole chladic tak tam proste ta pasta uz nemoze byt, po celej ploche musis vidiet plech, rovnako aj na CPU. Keby doliehal tak po celej ploche pasta nezostane a bude len mimo.

Skus to utret od pasty uplne, pisal som staci pasty desatina milimetra to je vrstva tensia jak papier, a skontroluj tu umelu hmotu co si tam daval ze jak to tam sedi prip. si zozen dosku ktora ma normalnu umelu hmotu a nie nejake dorabky, alebo si zozen chladic ktory sa upevnuje inac alebo ktory ma mensiu zakladnu a nebude mu vadit umela hmota apod. A za dalsie chladic sa da natacat (mas 4 moznosti) a spravna je zvycajne len jedna, zavisi to od nejakeho vyrezu. Neviem zhlavy ako to ma AM2 sak si to poriadne pozri alebo to odnes niekam kde vedia namontovat chladic.

P.S: zdroj budes potrebovat novy ptz ten co mas urcite zdochne a to nechces zazit.

zkousel jsem to bez nej a je to porad to same

::) A to jsi dokázal jak? Rámeček přece drží celý chladič!

jezis jako fakt?to taky de?

Jo, jde. Když nasadíš sponu tak, aby nebyla "nadoraz za zobáčky" retenčního rámku, je po zajištění celý chladič nakřivo.

Jo drzi :D ale kdyz mas pevny nervy jak rikal MM tak ho sundas z desky a das tam jen ten chladic aby presne dolehl....slo to v pohode..ale stejne porad to same...a to by snad to cpu musel byt krivy jak nohy kdyby to nedosedlo :/

asi jsem debil ale druhou moc nechapu :/ nadoraz za zobacky?jako kdyz ten chladic to packou zamacknu tak je tam nadoraz a nehybe se kdyz za nej nevemu...
co treba tohle zkusit?
http://www.alza.cz/chladic-evercool-buffalo-hpfa-1 025ea-d77571.htm

Mno, na rámečku jsou packy (zobáčky), za které zaklesneš sponu, a celý chladič pak upevníš páčkou. Když nasadíš sponu blbě (jak bych se vymáčknul...) tak, že není přesně v zářezu oné packy, blok chladiče po zajištění není přesně v rovině heatspreaderu CPU. Domácím "garážmistrům" se to stává překvapivě často.

To Buffalo neznám, ale IMHOj bude systém upevnění stejný, jako u jeho boxového kolegy.

jo aha :/ no ted ale nevim jestli jsem jeden z nich nebo ne...podle me je tam dobre...btw MM rikal at si nainstaluju speedfan...ten ukazuje na CPU 40 a na Core taky 40...neni treba fakt spatny cidlo..a nebo treba nemusim jeste stahnout nejaky ovladace mustku na desku?(MSI K9N Platinum

No sak to mas dobre, 40stupnov je OK. Sleduj len to "CORE" Kolko ich tam mas? Musia tam byt minimalne dve CORE.
Speedfan by mal "CORE" teplotu merat dobre. Overit sa to da aj napr. v core temp. Prip. skusit aj CPU-Z normlany klasicky. Ostatne programy mozu kecat blbosti.

no carky jsou tam 2 na vytizeni...core je kolem 40...ale je tam je jedno :O coz je divny..ale u ostatnich programu je core kolem 70
ted jsem zkousel ten core temp...70...a CPU-Z to same...taky 70...
nevim fakt co s tim muze byt...jediny co vim je ze CPU je ted bez pasty...teploty porad stejny s pastou bez ni s rameckem bez....a to POZOR!! to porad jede jen na 2.0Ghz a 1.2V...

no kdyz dam normalne Default..tak nevim proc ale volty jsou na 1.3xx a MHZ na 2000 ne na 2600...a a co je jeste divny je ze kdyz dam treba nasobic aby bylo CPU na 2300Mhz tak to najednou naskoci na 2600Mhz..podle me bude jety CPU i ta deska....tuhle desku mela na PC i holka a taky ji uz odesla..

Pokud má s pastou i bez pasty stejnou teplotu, znamená to že ani v jednom případě není chladič nainstalován dobře a ani v jednom případě nefunguje jak má. To mi praví selský rozum.

Pasta neplní žádný jiný účel než vyrovnání případných drobných nerovností mezi plechem na cpu a spodkem pasivu chladiče. Logicky, kdybys to měl nasazené dobře, musel by mezi stavem s pastou a bez pasty být byť minimální ale nějaký teplotní rozdíl.

jo to mi je taky jasny:(..tak ted teda..co muzu mit spatne..a zacnu se ptat jako debil :D ventilator ma vzduch vyfukovat z CPU pryc do PC nebo foukat vzduch na chladic a CPU(to me dela)vim na 100% ze nefunguje regulace otacek...podle vseho jede porad na 100%(cca 3100rpm)
btw pridavam screen programu co udavaju teplotu...(to zelene je Wizard)
1b535872a1

U boxovaného chladiče ventilátor fouká směrem na svou pasivní část. Máš ve skříni nějaký přídavný ventilátor (třeba vzadu pod zdrojem foukající ven), a pak něco na přívod vzduchu dovnitř?

Pokud ne:
Máš možnost do otevřené běžící skříně nasměrovat na test nějaký stolní ventilátor, tak aby funěl do prostoru kolem grafiky a cpu, na plnej ceres?

jo aha..no tak to dela jak ma...no jediny ventilatory jsou na HW(u zdroje ten dole na CPU a na grafice..jinak nic jinyho tam nemam zadnej jinej...)jinak otevreny bocnice mam obe...ale nema cim tam foukat..leda vzit fen a dam tam aby to fouakalo normalni vzduch a ne teplej..

To na doske je vykonovy tranzistor a moze sa kludne hriat, to ta nemusi trapit ked to netrapilo vyrobcu dosky a to tam dal bez chladica tak to ta suciastka prezije. Nema to nic spolocne s teplotou CPU.

Ked ti nechladi CPU tak bud nedolieha chladic alebo nedolieha ta kovova cast CPU na chip, alebo je v haji CPU.

Ked chces mat 2,6GHz tak vypni v BIOSe cool & quiet.

to mam vyply porad..no ale kdyz vyndam cpu i s chladicem a pak ho jen polozim na zkousku na na chladic tak nakrivo nikde neni...a kdyby bylo neco s tim plastem tak jak jsem to zkousel bez nej taky by byl nejaky rozdil ne?asi bude fakt v haji CPU :D

Ked das vsetko na auto (load defaults) a vypnes cool&quiet tak to musi bezat na 2,6GHz. Skontroluj frekvenciu vo Win v CPU-Z alebo evereste, a nie nejake (zasedle?) polozky v BIOSe, tie su NEpodstatne ked je vsetko na Auto.
Ked to bdue mat 2GHz aj vo WIn tak je to CPU v haji, asi sa v nom uz niekto vrtal .