Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neobyčejné propojení 2 PC po síťi.

Dobrý den. Chtěl bych vás poprosit o radu ohledně neobvyklé domácí síťe.
Domácí síť je dělena takto : příchozí připojení----sitch(zde rozdělení do dvou linek)----ROUTER(U druhé linky je také router)---- PC(U druhé linky taktéž PC)

Problém je takový že ze SWITCHE se rozděluje jedna linka přímo od providera a v routerech se přiřazují odlišné IP každá linka je u providera samostatně registrovaná [ LINKA-1 (router-1 pc-1) má svojí IP ]
a [ LINKA-2 (router-2 pc-2) má také svojí IP ]

Mě de o to jakým způsobem bych mohl zprovoznit SDÍLENÍ DAT mezi koncovími PC odlišných linek.

Do přílohy přidávám schéma síťe.

Předem velice děkuji za veškeré odpověďi.

pokud jsou modří a žlutí různé domácnosti, které platí zvlášť, pak s tím nic moc rozumného nenaděláš.
leda mít na místě switch1 chytrý router, který umí něco jako bandwidth control. nastavení ale není úplná sranda.
umí třeba některé tplinky, nebo asusy s alternativním firmwarem, a jistě i další značky.

pokud jde o jednu domácnost s jednou platbou, pak má být na místě switche1 jakýkoli router, a na místě stávajících routerů jen switche (nebo router bez wan vstupu, degenerovaný na switch).

linky jsou placené dvě

nepíšeš proč, těžko říct zda by nebyl prostě výhodnější jeden vyšší tarif, s rozdělením přes vstupní router.

současný stav: za routerama si můžeš nastavit klidně svoje statické adresy, ať se ti líp trefuje s vpn. s tím že síťové subnety by měly být různé, třeba 192.168.1.x a 192.168.2.x, a ještě se nemůžete krýt se sítí neveřejných ip vašeho providera.

jde možná taky použít hamachi nebo logmein - nevím co z toho umožňuje sdílení, nepoužívám ani jedno.

edit: pokud jsou modří a žlutí blízko sebe, a jde jen o dva pc, můžou si dokoupit 1gb síťovky a natáhnout kabel pro interní sdílecí síť, třeba 192.168.100.x - u ní nenastavují dns ani bránu.

Mno tak vibiram mezi dvěma možnostma buď podle tvé rady ohleďně dalších síťovejch kartách a nebo místo SWITCHE použiju SERVER pač jsem plánoval doplacení další linky ale na serveru by nemělo být problém rozdělit linky a tím pádem by byla možná výměna dat přes server.. Předem děkuji za další návrhy.

Proč to děláš tak složitě? Stačí navzájem propojit LAN porty obou routerů a nastavit IP adresy ručně a zároveň si na jednom PC nastavit IP alias (bez brány) s IP adresou z rozsahu LAN té druhé sítě (na druhém PC může zůstat DHCP, za předpokladu, že bude nastavena DHCP rezervace pro všechna PC).

P.S.: okénko češtiny:
1. vyjmenovaná slova: předpona vy- (nikoli vibírat)
2. 2.p. jednotného i množného čísla slova síť je sítě (nikoli síťe)

edit: pokud je alespoň jeden z routerů něco schopnějšího (např. Asus WL-520g nebo lepší), dá se to řešit zcela profiesionálně pomocí DD-WRT a VLAN a klasického routingu.

edit2: technická: s "advanced" routerem (viz výše) se to koneckonců dá vyřešit jen touto jednou "krabičkou"

jsem plánoval doplacení další linky

co tam proboha buduješ? kolik pc celkem připojuješ?
s každým dalším zaplaceným připojením získáváš od providera novou ip, která nevidí na předchozí připojení v domácnosti. chápu to jedině kvůli odděleným platbám za připojení, jinak to nemá žádný smysl. 2 a více neveřejných ip nemají ani význam pro alternativní připojení.
napíšeš konečně, čeho chceš vlastně dosáhnout?

p.s.: linky se nerozdělují přes server, ale přes router.